Skocz do zawartości

News

Autorzy tego bloga

Strzeżmy się udarów!

monika_adag_88

1079 wyświetleń

blog-0695667001439457052.jpg

Przedłużające się upały mogą bardzo negatywnie wpływać na nasze zdrowie. Jeśli zbyt długo będziemy przebywać na słońcu bez nakrycia głowy lub w miejscach o wysokich temperaturach i wilgotnym powietrzu, możemy być narażeni na przegrzanie organizmu i udary.

 

Aby zapobiec przegrzaniu organizmu, należy ubierać się w rzeczy lekkie i zwiewne, a także nosić nakrycie głowy. Dodatkowo pić dużo chłodnych napojów i w miarę możliwości unikać dłuższego przebywania na słońcu. Jeśli jednak nie będziemy w stanie tego uniknąć, zwracajmy uwagę na objawy udaru. Głównymi przejawami jego wystąpienia są: bóle i zawroty głowy, nudności, wysoka temperatura ciała połączona z dreszczami, a także przyspieszone tętno i zaczerwieniona bądź sucha skóra. W poważniejszych przypadkach może dochodzić również do utraty przytomności.

 

Zarówno objawy, jak i stopień ich nasilenia są zależne od poziomu nagrzania organizmu i naszej odporności na wysokie temperatury. Jeśli natomiast zauważymy objawy udaru u kogoś z naszego otoczenia, należy czym prędzej zawiadomić pogotowie ratunkowe, a następnie przemieścić taką osobę do chłodnego, przewiewnego miejsca i zacząć schładzanie organizmu okładami z wody lub lodu, zwracając przy tym największą uwagę na głowę, kark i klatkę piersiową. Ponadto jeśli osoba nie straciła przytomności, musimy podawać jej chłodne napoje do picia, ale w małych ilościach.

 

Foto: d___b0 komentarzy


Rekomendowane komentarze

Brak komentarzy do wyświetlenia.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×