satori

Members
  • Ilość treści

    9
  • Rejestracja

  • Ostatnio

Reputacja

1 Neutral

O satori

  • Ranga
    Nowicjusz

Informacje

  • Płeć
    Mężczyzna

Ostatnio na profilu byli

704 wyświetleń profilu
  1. Czy posiada ktoś katalog częśći zamiennych? Albo może cyknąć fotkę jak zamontowana jest płyta z rozdzielaczami hydraulicznymi? Będę bardzo wdzięczny. Pozdrawiam!
  2. @yacenty czemu ankieta do jakiej link otrzymałem od Pana MANIPULUJE / STWIERDZA NIEPRAWDĘ: To jest kłamstwo. Wystarczy 2 minuty googlania... Wstyd tak manipulować! ➡️. https://pl.wikipedia.org/wiki/Aborcja_w_Polsce
  3. Przyczyną tamtej tragedi nie był zły projekt tylko prace budowlane prowadzone niezgodnie z zapisami tego projektu. Ziemie z wykopu układano na pryzmie nad istniejącym czynnym gazociągiem co doprowadziło do odkształcenia gazociągu i jego pęknięcia. Gazociągi wysokiego ciśnienia są oblatywane około 4 razy w roku w celu wykrycia ulatniającego się gazu. Sprawdza się też wypłycenia, przejścia przez rowy, rzeki etc. Od środka też są monitorowane / skanowane. Używa się do tego "tłoków inteligentnych". Ciekawy temat. Jeżeli wiecie ze gdzies jest gazociąg płytko to możecie bez obaw zgłosić do sprawdzenia. Mapy sieci podziemnych są tu: https://mapy.geoportal.gov.pl Za większość złych przebiegów na mapie są winni geodeci. Albo ci co nie przyjechali pomierzyć przed zakopaniem (albo ekipa sie spieszyła i nie poczekała na gedete) i potem na oko albo ci geodeci co zamieniali mapę z papierowej na cyfrowa i np. przewód telefoniczny oznaczyli jako np. wodociagi. Albo przeoczyli te kreskę. Od lat każdy spaw na gazociągu wysokiego ciśnienia ma swój numer i jest pomierzona jego lokalizacja i głębokość. Wykonawca powinien odtworzyć drogi bez problemów. Gmina dostanie do 2% wartości gazociągu na jej terenie więc z pewnością dodatkowe środki będą.
  4. Do studni jak najbardziej może być położony kabel aluminiowy (YAKY lub YAKXS). Przy studni powinno być hermetyczne złącze, z przejściówka Al/Cu i dalej kabel/przewód w izolacji nadającej się do ułożenia w wodzie (np. PROFIPLAST PBS-R i PBS8-F) no i z odpowiednią mufą na końcu fabrycznego kabla pompy. Miedź też się utlenia (patyna). I w miedzi i aluminium ważna jest jakość połączeń i odpowiednio dobrany przekrój przewodu. Od przekroju zależy: ochrona przeciwporażeniowa spadki napięć obciążalność prądowa długotrwała (każdy źle dobrany kabel bedzie się grzał a to szybka droga do awarii...) i kilka jeszcze innych mniej istotnych aspektów W prądzie przemiennym nie ma masy!
  5. Miedzianego kabla nie ma co kłaść chyba ze są jakieś specjalne przesłanki ku temu (prawo, projekt). Dobrze dobrany kabel aluminiowy spełni idealnie swoje zadanie a i będzie tańszy. Sieci kablowe i napowietrzne niskiego, średniego i wysokiego napięcia w niemal 100% są wykonana z przewodów aluminiowych.
  6. Ciekawa informacja, wydaje się nawet logiczna ale czy ktoś jeszcze ma takie praktyczne doświadczenia z rurami PVC?
  7. 38m3, długośc 500m, max 10 atm, po płaskim rurociąg 90mm, grubość ścianki 5,4mm, to spadek ciśnienia 2,841 bara, jak pompa daje 10 to na końcu masz 7,159 bara rurociąg 110mm, grubość ścianki 6,6mm, to spadek ciśnienia 1,071 bara... ja bym szedł w 110mm
  8. Jasna sprawa Panowie, technicznie mam to ogarnięte. Chyba nie ma sensu żeby ten aspekt tutaj dalej wałkować. Byłem tylko ciekaw jakie parametry techniczne mają wasze instalacje. Pozdrawiam.
  9. Dzięki za info. Zastanawiam się czy tylko ja się martwię prawidłowym doborem pomp i rurociągu przesyłowego - średnica, spadki ciśnienia, wydajność etc. Czy wszyscy zlecili projekt jakiejś firmie czy w ogóle się tym nie specjalnie przejmują?
  10. Witam Kolegów Forumowiczów! Powiedzcie jakie macie linie przesyłowe? PE? PVC? Alu? W ziemi czy na powierzchni? Jakie średnice i na jakie odległości przesyłacie wodę? A pompy jakie? pojedyncze czy w zestawach? Gromadzicie wodę w zbiornikach / lagunach / stawach ? Wysokich plonów w Nowym Roku i jeszcze wyższych cen!
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj