multum

Members
  • Ilość treści

    4
  • Rejestracja

  • Ostatnio

Reputacja

0 Neutral

O multum

  • Ranga
    Nowicjusz
  1. Wymyśliłem chyba docelowo: Myślę jeszcze czy nie dodać wyki. Może trochę na bogato ale nie wszystko pewno dostanę, a w opisach mieszanek DSV sugerowali, że powinno być przynajmniej 5 gatunków. Swoją drogą, dlaczego gorczycę trzeba ściąć przed kwitnieniem?
  2. O właśnie takich informacji szukam. Chciałbym wymieszać kilka gatunków, jednak nie chcę aby się później okazało, że jedne trzeba orać przed zakwitnięciem, drugie kosić 4x w roku a trzecie nie lubią tych pierwszych. Co jeszcze można by dodać do facelii najlepiej motylkowego (azot) aby łąka była bardziej różnorodna? Moja wybranka marzy sobie o łubinie (i to tym fioletowym:d) "żeby było ładnie" czy będzie przeszkadzał?
  3. Ale dlaczego akurat gorczycę? Plon czego? Gorczycy? W zasadzie lubię musztardę tylko nie wiem czy aż tyle:d Jest odporna na chwasty? Zależy mi na wartościowej roślinie wzbogacającej glebę, która jednocześnie nie jest inwazyjna (jednoroczna, lub nieodporna na mróz?) żeby na jesień dało się to łatwo zaorać i żeby zgniła bez roundupu.
  4. Witam, Na wstępie dodam że to nasz pierwszy rok na wsi, więc proszę o wyrozumiałość bardziej doświadczonych "plantatorów" Razem z domem kupiliśmy niewielki (20a) kawałek pola który próbujemy jakoś zagospodarować. Pole było od co najmniej 5-7 lat nie użytkowane (łąka). W tym roku zostało zaorane (zdaje sobie sprawę, że powinno być to zrobione już na jesień), przejechane kultywatorem.. i wczoraj poprawione broną. Ziemia jest chyba ok, na pewno nie lekka ale też nie glina wg planu klasa III. Teraz to sobie ręcznie wyrównuje grabiami wyciągając przy okazji perz, sama przyjemność Z powodu uprawy warzyw nie chcę stosować herbicydów, tam gdzie możemy stosujemy agrotkaninę/agrowłókninę - część zagospodarowaliśmy na ogródek warzywny, na części już 15cm wierzba energetyczna. Moje pytanie, jaka roślina (mieszanka roślin?) nada się na pozostałą część pola (jakieś 10a) aby przytłumić rozwój chwastów, a na jesień zaorać wzbogacając ziemię w azot i materie organiczną? Na początku myślałem o lucernie bo zatrzymuje najwięcej azotu jednak ponoć nie radzi sobie z chwastami, w centrali nasiennej polecali jedynie seradele, Ja bym chciał różnorodniej (wyka, łubin, gorczyca, koniczyna, seradela, facelia), czy to dobry plan? Czy mam to kosić w międzyczasie (nie mam co robić z zielonką chyba, że na kompost) czy zostawić aż do jesieni? Dodatkowo myślę czy dało by się między nimi w rzędach wrzucić trochę kukurydzy i słonecznika? Urośnie coś? Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj