Skocz do zawartości

Zdjęcie

Regullacja dźwigni gazu ręcznego

7 odpowiedzi na ten temat

#1 Share uniwersarz

uniwersarz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 16 sierpień 2016 - 18:29

Witam!

Z góry przepraszam jeżeli piszę temat w nieodpowiednim miejscu, jestem nowy na forum. W moim c330 pojawił się problem z gazem ręcznym, polega on na tym, że gdy ustawiam dźwignię na minimum to obroty są zbyt wysokie, dawniej przy tym ustawieniu dźwigni obroty wynosily 500-600 i przy tym przygasała lekko kontrolka, w tej chwili ponad 800. Gdy dźwignię zamykam do końca, traktor nie gaśnie, muszę podnosić nogą gaz nożny do góry by traktor zgasł. Czy podpowie ktoś w jaki sposób wyregulować dźwignię? Czy należy to zrobić poprzez odkręcenie śruby z "koronką" na dole dźwigni? Przepraszam za użycie nieprofesjonalnych nazw, liczę na wyrozumiałość i pomoc tych którzy wiedzą jak rozwiązać problem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Regullacja dźwigni gazu ręcznego Dzisiaj, 23:23
  •  

#2 Share zetorki12

zetorki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1381 postów

Napisany 16 sierpień 2016 - 18:33

Podłącz go pod kompa . :rolleyes:

ZETOR TEAM

#3 Share patryk741

patryk741

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 82 postów

Napisany 16 sierpień 2016 - 18:50

Regullacja dźwigni gazu ręcznego ja pier**le to potrafi dziecko w przedszkolu masz wyrobione dziury na ciegnach I przez sa też straty ;)

#4 Share uniwersarz

uniwersarz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 16 sierpień 2016 - 19:02

Proszę podeślij takiego przedszkolaka :)
Po co te nerwy? Panowie jeżeli kogoś drażni pytanie a odpowiedź wydaje mu się dziecinnie prosta, to niech ominie post i czyta następny :) Do tej pory nie musiałem zajmować się gospodarstwem, o naprawach już nie wspomnę. Życie zmusiło, pojawił się problem więc szukam opinii, czyjegoś zdania, ewentualnie pomocy, PROFESJONALNEJ. Nie zakładałem tematu dla osób które lubią się wymądrzyć czy rzucić sobie mięsem, aczkolwiek wszystkich takich pozdrawiam :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share zetorki12

zetorki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1381 postów

Napisany 16 sierpień 2016 - 19:09

Kolego , ale szybciej byś doszedł do tego co jest nie tak , przyglądając się dźwigni gazu i cięgiełkom niż zajęło Ci zakładanie tak durnego tematu . Trochę więcej wiary w siebie ! B)

ZETOR TEAM

#6 Share uniwersarz

uniwersarz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 16 sierpień 2016 - 19:22

Kolego tak właśnie zrobiłem, pytanie w poście brzmi "jak wyregulować dźwignię". Chodzi mi o to czy da się jakoś tak jakby "podciągnąć" gaz ręczny, "dodać mu miejsca" ? Tak by po zmniejszeniu gazu dźwignią, obroty były minimalne.

#7 Share AdrianWyrzykowski

AdrianWyrzykowski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 16 sierpień 2016 - 19:34

Regullacja dźwigni gazu ręcznego po co go ciśniecie? ma prawo nie wiedzieć, nie każdy widzi od razu co jest nie tak . Sprawdź cięgło to które jest bezpośrednio przy pedale gazu, podkręć je trochę żeby było krótsze i będzie gitara ;) pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share uniwersarz

uniwersarz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 16 sierpień 2016 - 19:40

Dziękuję za wypowiedź AdrianWyrzykowski. Do tej pory wszystko robił tata, ja przyglądałem się z boku. Dzisiaj tata już nie pomoże, więc muszę sam. Jak już wspomniałem nie miałem wcześniej okazji robić napraw nawet najmniejszych usterek. Stąd moje pytanie. Jeszcze raz dzięki :)