Skocz do zawartości

Zdjęcie

John Deere 550 zapycha się

11 odpowiedzi na ten temat

#1 Share leniek

leniek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 24 lipiec 2016 - 21:19

Witam. Kolejny rok i znów to samo czyli komora zapycha się po pobraniu słomy i zamiast tworzyć na początku walec zapycha się i robi się taki trójkąt ze słomy i trzeba czyścić komorę. Prasa zapycha się mimo wymienionych przed tym sezonem listw na wałku mających pomóc w formowaniu belki na początku. Ma ktoś może jakiś pomysł jak pomóc żeby nie trzeba było co chwilę wysiadać i czyścić komory?  

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
John Deere 550 zapycha się Dzisiaj, 14:26
  •  

#2 Share 90mateusz

90mateusz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 208 postów

Napisany 24 lipiec 2016 - 22:30

mialem 550 7 lat  na poczatku dajesz maxc gazy i jedziesz powoli pozniej widzisz jak sama wciaga material np slome i jedziesz szybciej :)

#3 Share leniek

leniek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 24 lipiec 2016 - 22:34

No tak zwana jazda na sprzęgle robię tak ale mimo to czasem i tak zdarzy się zapchać prasie. Nie wiem myślałem nad zmniejszeniem dobicia belki żeby łatwiej miała zacząć na początku.

#4 Share galoni

galoni

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 108 postów

Napisany 24 lipiec 2016 - 22:54

John Deere 550 zapycha się ja daję na początku wysokie obroty 590-610 i wolniej , a później ogień i wymieniłem palce w podbieraczu , które są zagięte tak z 5 cm od góry do tyłu i jak ręką odjoł

#5 Share zydor

zydor

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 25 lipiec 2016 - 06:21

Co prawda 540 ale tez największym stresem przez pierwsze pięćdziesiąt balotów było ich zaczęcie, wysiadałem co kilka sztuk. Teraz moja metoda polega na wieździe w wałek stosunkowo wolno i na wolnych (stosunkowo) obrotach, po pięciu - dziesięciu metrach gaz w podłogę na chwilę i do końca beli już normalnie. Przez cały dzien nie musze wysiadać - chyba że sie odlać.

pozdr

#6 Share nemezis-7

nemezis-7

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 05 sierpień 2016 - 07:07

mam 572, zrobiłem nią ze 20 balotów i na razie mi się nie zapchała, ale przy rozpoczynaniu zwijania strasznie coś tłucze, właśnie jakby miała się zapchać, palce w podbieraczu uzupełnione i nie ma większych luzów, natomiast jest luz na widełkach podgarniających, czy to może być przyczyną tego hałasu. Pytanko jeszcze: do czego są drugie dziury w widełkach jeżeli jest to regulacja kąta pochyłu to jakim celu, bo u mnie jak przestanie na drugie dziury to widełki stukają o pasy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share helus89

helus89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 213 postów

Napisany 05 sierpień 2016 - 10:21

ważne są też druty na podbieraczu które dociskają materiał do podbieracza.

#8 Share helus89

helus89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 213 postów

Napisany 05 sierpień 2016 - 10:21

#9 Share nemezis-7

nemezis-7

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 07 sierpień 2016 - 11:03

druty na podbieraczu jak wspomniałem są uzupełnione i są oryginalne, a co z tym dodatkowym ustawieniem podgarniacza

#10 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1966 postów

Napisany 07 sierpień 2016 - 12:55

A ja prasowałem bez nich i jakoś ani razu się nie zapchała. Kolego wolny wjazd na pełnych obrotach. Co się też dzieje że twierdzisz że się zapycha? Hałas? Jak zaczyna hałasować nie przejmuj się tylko wyższy bieg i jedziesz dalej a złapie. Chyba że już karbów na pasach nie masz... 

#11 Share endrju00711

endrju00711

Rolnik - Lotnik :D

• Members
  • PipPipPip
  • 853 postów

Napisany 03 wrzesień 2016 - 13:41

Witam, podbieracz wąski czy szeroki? Jak wąski to można go przerobić i problem znika (nie musisz "ruszać na sprzęgle" lub wolno lub jeszcze inaczej jak piszą inni), koszt to ok 500 PLN. Przerobiłem już kilka pras i wiem o czym piszę.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#12 Share pawelpzo

pawelpzo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 16 wrzesień 2016 - 14:31

Witam, 

Koledzy mam problem z prasą john deere 590. Prasę zakupiłem w maju w tym roku jest z 1999 roku i ma zrobione 9500 belek, tak przynajmniej na sterowniku jest zapisane. Cały sezon spisywała się super. Belki równe dobrze zbite, w sianokiszące i słomie nie było żadnych problemów. Na samym końcu sezonu podczas uruchomienia wiązania ręcznego ramie podajnika sznurka się wysuneło do końca i nie wróciło. Prasę prasuje mój ojciec, więc jak tylko zadzwonił i opisał problem kazałem mu zjechać do domu i robotę dokończył kostkującą. Ja jak wróciłem z pracy podłączyłem panel do prasy to w trybie diagnostycznym przejechałem na pozycję początkową ramieniem od podajnika sznurka i gdy włączam panel normalnie bez wciskania przycisku wiązania ręcznego to ramie znowu wysuwa się do końca i nie wraca. Co jest nie tak? Czy jeżeli wałek WOM nie jest włączony to ramie nie wróci? Proszę o pomoc, 

Z góry dziękuję i Pozdrawiam