Pawel5100

Problem przy wyborze prasy rolującej.

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Pawel5100    0

Witam mam problem gdyż na ten sezon muszę kupić "nową prasę" ponieważ moja sipma już nie daje rady :D, Niby prasuje ale zbyt wolno i zbyt mało zbija... A więc tak potrzebuję prasy która będzie współpracować z ciągnikiem Deutz-Fahr moc to 150-165 fabrycznie 150 ale "hamownia" pokazała 165 ;) Ale do rzeczy mam dylemat ponieważ prasa będzie pracować głównie na moim gospodarstwie ale i na zarobku, u mnie przewiduje 1tyś-1.5tyś bel słomy i około 400 bel sianokiszonki (Te liczby mogą w krótkim czasie się znacznie zwiększyć więc prasa nie może być na styk). Więc tak nwm czy dobrze myślę ale oglądałem prasy takie jak : Vicon RV4118, Class Variant 380, niestety narazie spotkałem się tylko z tymi dwoma modelami pras z tych które przykuły moją uwagę ponieważ w stare graty nie chce się pchać, są to maszyny z przedziału 2010-2012r Ale moje pytanie czy brać je pod uwagę przy zakupie czy może interesować się innymi modelami i markami, wiadomo każda prasa ma wady i zalety, ale jakie prasy byście mi polecili chodzi głównie o jak najmniejszą awaryjność i wydajność gdyż to co u siebie to jedną drogą ale planuję także się pobawić ze słomą na sprzedaż i usługi prasowania po ludziach więc prasa rocznie będzie nabijać lekką ręką 2-3 tyś bel(tak sądzę a co wyjdzie będzie widać :) ) Więc tak podstawowe preferencje prasy Rok najlepiej najstarsza z 2007 pieniądze jakie chciałbym przeznaczyć na prasę to okolice 70-75 max brutto ale jeśli ktoś poleca droższą trochę również rozpatrzę propozycje :D.

 

Tak więc z góry dziękuję i pozdrawiam, Paweł. 

 

Edytowano przez Pawel5100

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KuValU    0

Nowe prasy Kuhna robią na wzór Vicona, a że ja mam VB2160, także mogą szczerze polecić Vicona :) Moja prasa robi rokrocznie ok 2500-3000 bel, 2/3 to słoma i jak dotąd (rocznik 2012) nie ma z nią żadnych problemów. Zapotrzebowanie na moc w słomie 85km ;) Do sianokiszonki z nożami potrzebne ok 110km, a więc Twój Deutz nawet jej nie poczuje :D Co do innych marek to nic innego C nie polecę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel5100    0

Hmmm tak właśnie słyszałem że Vicon to teraz Kuhn :D Skoro tak mówisz to już kilka osób mi poleca Vicona (znajomi) lecz np Sąsiad miał tylko starego i cały czas mu się jebał :/ Tylko że no to był stary, A co do mocy to własnie chodzi mi o w miarę wykorzystaną moc mam także John Deere 5100r (100koni) lecz prasa będzie przeznaczona tylko pod Deutza :D Jest taki plus że ten Vicon co mi i ojcu się podoba stoi w składzie maszyn u znajomej ogólnie polecana składnica więc prasa bez ukrytych wad to na 100%, więc moim zdaniem czy warto szukać innej prasy czy brać tą :)? Może po krótce opiszę ją 2010r full opcja(wszystko sterowane z komputerka) siatka-sznurek prasa ma nabite 7 tyś bel w co wierzę bo podbieracz i ogólnie wszystko co się zużywa podczas pracy są w bardzo dobrym stanie podłoga pod rotorem nie wytarta nawet :D Cena jaka interesuje sprzedawce 72 brutto (do 70 zejdzie ;) ) Jak uważacie brać czy niezbyt się to opłaca? PS.. Ja jestem WAT-owcem więc mi wyjdzie jakieś 57 tyś około :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KuValU    0

To już jest Twoja decyzja, ale ja bym ją poważnie rozważył. Wymienić na początku spinki pasów i będzie śmigać :) Swoją drogą Mi 57tys. wyszło za nową :D Ale jeśli faktycznie ma taką liczbę bel to jest mało wyeksploatowana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel5100    0

Nie no wiem właśnie tylko pytam jak twoim zdaniem :P A to ty brałeś na dofinansowanie pewnie :) Też planowałem na dofinansowanie wziąść lecz mi ona jest potrzebna na pierwszy pokos bo sipmą nie oszukujmy się do mniejszych gospodarstw co robi 1ha czy te 3 ha trawy to się nie odczuwa ale na 8ha(tak wiem to też nie dużo ;) ) już jednak czuć koszta paliwo, folia itd wszystko razy 2 a na prasę nową jakbym chciał na dofinansowanie to była by może na następny sezon :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Co do Kuhna/Vicona, to jest tak- kiedyś fabryka PZ Zweegers w Holandii należała do Kvernelanda i klepali tam Vicony/DF/Greenlandy, Rivery itp, potem wykupił ją Kuhn i klepią tam DF i Kuhna, obecnie Vicon i ta seria którą podałeś RV4118 to włoskie Gallignani gdzie produkują właśnie Vicony, Masseye i Fendty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel5100    0

Nie miałem bardzo doczynienia z tymi prasami co mówisz że tam klepali Vicona, twoim zdaniem prasy godne polecenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Jeżeli chodzi o Vicony 1601/1901 i 2160/2190 to jak najbardziej godne polecenia, każdy z moich znajomych co ma jest zadowolony i nie chce na razie innej, a co do nowej serii to nie miałem z nią do czynienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel5100    0

Hmmm no rozumiem rozumiem, Niema nikogo kto miał jakiekolwiek doczynienie z innymi prasami :/? Nie chodzi mi tylko o te co napisałem proszę również o propozycje co do pras godnych polecenia :)

 

Na przykład taka prasa, krone zawsze uważałem że bardzo dobra firma pras jednak kolega ma tylko starsz to ciągle coś mu się jebie :/ A jakie sa wasze odczucia co do tej prasy i tego modelu?

http://olx.pl/oferta/prasa-rolujaca-krone-comprima-v-180-xc-CID757-IDb6O2j.html#ceea00030b

 

 

Edytowano przez Pawel5100

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KuValU    0

Znajomy ma prasę McHale V660, którą jeździ na usługi. Nabił już ok 21tys. bel. Miał tylko jedną awarie, mianowicie padło mu łożysko. Co ciekawe dopiero po zrobirniu 7000 sztuk ( nie wiedział że jest na tym łożysku smarowanie). A tak poza tym nie slyszalem zeby mu sie psula. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel5100    0

O widzisz no akurat McHale mało jest z tego co widziałem :( Ale z opowieści to prawda McHale to jeden z liderów w prasach ale tez się cenią :D, Jednak prosił bym o wypowiedź o prasie Class Varian RC 385  lata 2009-2013 gdyż kolega ma taką dokładnie 2009r nabite około 20tyś bel(kupił ją sezon temu tzn no pracował tylko 1 sezon) jedynie co to łożysko wyjebane(ale to już podczas kupienia było walnięte) A tak to chwali i mówi ze bardzo dobra prasa, ktoś miał styczność z nią? Wiadomo lepiej oponie zbudować na kilku egzemplarzach bo jeden bardziej udany drugi mniej :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel5100    0

Zbliża się powoli sezon a moja sipma została sprzedana więc muszę coś kupić, a nie chce kolejnego gó**. A więc ktoś coś :D?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel5100    0

Dzięki Pany za rady jednak wybór padł na Claas Variant 385 prasa juz czeka na sezon, temat do zamknięcia :D

Edytowano przez Pawel5100

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jakub97
      Witam, mam w planach w tym roku zakupić nową prasę. Waham się między JD V451M na 6 pasach, a McHale V6 750 na 3 pasach. Prasa będzie robić tylko i wyłącznie słomę, dlatego wybór padł na pasówkę. Współpracować będzie z ciągnikiem Claasa 102 KM. Pasy w JD są spinane, natomiast w McHale bezkońcowe, bez spinek. Zastanawiam się, ponieważ pras McHale w mojej okolicy jest bardzo dużo, ale taka prasa nie została mi udostępniona na testy, z drugiej strony prasę JD miałem u siebie w zeszłym roku, sprawdziłem z tym ciągnikiem i szło całkiem ok. Z nożami, zgniot ustawiony na maxa, prasowałem z prędkością 10 km/h. Dodatkowo jest opcja wziąć McHale na jednym pasie. Najważniejsze pytania to jak z jakością wykonania, jakie są różnice między 6 pasami na spinkach a 3 bądź 1 pasie bezkońcowym, jak z awaryjnością tych pras, jakie macie doświadczenia z jedną bądź drugą prasą. Za wszelkie informacje będę bardzo wdzięczny, ponieważ jestem totalnie zielony jeśli chodzi o temat pras.
    • Przez xAdamo15
      Witam, posiadam prasę Feraboli Extreme 265 LT z 2013 roku, została zakupiona w tamtym sezonie i pierwsze co zauważyliśmy, że trzeba prasować słomę ułożoną w tym samym kierunku jakim jechał kombajn, jeśli się wjedzie w drugą stronę tzn "na czołówkę" z kombajnem to słoma zaczyna spadać lub wrzucać na druty dociskające, które koniec w końcu zapchają także podbieracz oraz prawdopodobnie zatrzymuje pasy ponieważ jest straszny pisk. Jest to męczące ponieważ przy jeździe na usługi trzeba naprawdę uważać jak się jeździ i nie zawsze widać jak jest ułożona słoma przez kombajn. Wie ktoś dlaczego się tak dzieje? Dzieje się tak z każdą słomą, czy to z pszenicy czy z kostrzewy zawsze jest to samo. Posiadałem starą prasę John Deere z którą nie było takiego problemu.
      Pozdrawiam 
    • Przez masiew
      witam. poszukuje informacji na temat pras zwijających marki Vermeer. nie chodzi mi o to, co można znaleść w google, ale oto, czy ktoś z was niał z nią doczynienia, czy ktoś może mi o niej coś powiedzieć?
    • Przez Górek12
      Witam zastanawiam się nad kupnem prasy i nie wiem która będzie lepsza vicon 1901 czy new holland br 750 będzie użytkowana do sianokiszonki około 300/350 bel i słomy około 100/150 
       
    • Przez Moriss97
      Witam 
      Temat rzeka, jużw ubiegłym roku miałem z tym problemjak nie to zapraszam na mój profil  '
      Taka sprawa w tym roku do sezonu muszę ogarnąć pasy w moejj prasie - NH 654 , potrzebuje wymienić na nowe 3 pasy , najlepiej aby były zakute spinkami Titan 05 bądź Mato - inne nie wchodzą w grę bo już tyle hajsu poszło że za to to by jeden nowy pas wyszedł. Spinki jakie już miałem to ankery i maszynkę mam też , nie wytrzymują i wychodzą z pasów po prostu rozwala je, Miałem też MS25 te skręcane i te już całkiem lipa. blacha gorsza, kręty odpadają masakra.
      Pytanie Głowne, gdzie dostanę 3 nowe pasy w rozmiarze 178mm do tej prasy w rozsądnych pieniądzach. Oraz firmę co zakuwa tymi spinkami. Najleoej jakby sprzedali gowe ze spinkami, ja jestem z woj.warmińsko-mazurskiego. ale ciężko tu o takową firmę.'
      Może ktoś już gdzieś kupował to wie i poradzi co z tym fantem zrobić żeby były sprawdzone. 
      pozdrawiam 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj