Skocz do zawartości

Zdjęcie

Książki Rolnicze-Godne polecenia

7 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Palmusny

Palmusny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 162 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo ~ Prawidłowa agrotechnika , kultura gleby, nawożenie sztuczne i naturalne , hodowla bydła mięsnego

Napisany 02 styczeń 2016 - 18:51

Witam .

Mam problem mianowicie jestem w technikum informatycznym i posiadam gospodarstwo które chcę przejąć (13ha) chciałbym się dokształcić wiedzą książkową a nie bajkami użytkowników różnych forów .Jako że dopiero po TI udam się na R3 a już po technikum chcę zacząć działać i posiadać wiedzę do tego niezbędną ...Możecie polecić mi stosowne książki ? - Najlepiej o produkcji Roślinnej / Ziemniaczki / Bydła mięsnego . Z góry byłbym wdzięczny . 

~Seba

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Książki Rolnicze-Godne polecenia Dzisiaj, 15:50
  •  

#2 Share AgroKolo

AgroKolo

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 02 styczeń 2016 - 19:28

Najlepiej niech ci ktoś wytłumaczy nwm wujek, dziadek ktoś kto sie na tym zna , czy jedź na jakiej znajome gospodarstwo,bo z książek to wiele sie nie dowiesz bo najlepsze jest doświadczenie. A no i zależy jeszcze co zaierzasz chodować.

#3 Share Palmusny

Palmusny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 162 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo ~ Prawidłowa agrotechnika , kultura gleby, nawożenie sztuczne i naturalne , hodowla bydła mięsnego

Napisany 02 styczeń 2016 - 19:50

Najlepiej niech ci ktoś wytłumaczy nwm wujek, dziadek ktoś kto sie na tym zna , czy jedź na jakiej znajome gospodarstwo,bo z książek to wiele sie nie dowiesz bo najlepsze jest doświadczenie. A no i zależy jeszcze co zaierzasz chodować.

Bydło opasowe . Tzn ja "Tak mniej więcej"rozumiem ale dziadka nawet nie zaczepiam bo on nie umiał nigdy uprawiać pozostało z braciakiem ciotecznym pogadać ale wolałbym coś poczytać coś ja tak mam bo jak posłucham to jednym wleci pół zostanie i wyleci ;p ja wiem że doświadczenie najlepsze tylko szkoda że narazie nie mogę go nabierać u siebie

#4 Share AgroKolo

AgroKolo

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 02 styczeń 2016 - 20:26

Przedewszystkim w gospodarstwie trzeba myśleć racjonalnie i logicznie i być zaradnym. Zgoda można poczytać jak np. uprawiać poszczególne rośliny , jak rozsiewać nawozy,opryski. Trzeba mieć też smykałke do handlu na przykład w ostatnim czasie świnie były bardzo tanie wiec kupiłem 11 prosiaków praktyczynie za darmo teraz już zdrożały i prawdopodobnie zdrożeją to sie zarobi, już nie raz tak robiłem z tatą i to sie zawsze opłaca nie tylko ze świniami. Gospodarstwo musi też być co najmniej dwukierunkowe inaczej długo nie pociągniesz. Ważny też jest sprzęt o który  trzeba dbać. To jest recepta na opłacalne gospodarstwo.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share Palmusny

Palmusny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 162 postów

Napisany 02 styczeń 2016 - 21:16

Przedewszystkim w gospodarstwie trzeba myśleć racjonalnie i logicznie i być zaradnym. Zgoda można poczytać jak np. uprawiać poszczególne rośliny , jak rozsiewać nawozy,opryski. Trzeba mieć też smykałke do handlu na przykład w ostatnim czasie świnie były bardzo tanie wiec kupiłem 11 prosiaków praktyczynie za darmo teraz już zdrożały i prawdopodobnie zdrożeją to sie zarobi, już nie raz tak robiłem z tatą i to sie zawsze opłaca nie tylko ze świniami. Gospodarstwo musi też być co najmniej dwukierunkowe inaczej długo nie pociągniesz. Ważny też jest sprzęt o który  trzeba dbać. To jest recepta na opłacalne gospodarstwo.

U mnie to trochę kierunków będzie 0,40 malin (w tym roku się dorobiłem :) ) ziemniaki 1,5ha (Bardziej z przymusu bo nie spełnię 13 tys euro jak w tym roku na młodego )-ze zwiększeniem do 2 ha  opasy no i zboże . nie myślcie że tylko na 13 ha bd robil . od ręki u rodziny ok 4-5 ha mam + można pogadać z pewnymi osobami za podatek o 10 ha a o sprzęt będe dbał jak go będe mieć a ten co mam to dbam :) obym się dostał na MR :(

Edytowany przez Palmusny, 02 styczeń 2016 - 21:17.

#6 Share AgroKolo

AgroKolo

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 02 styczeń 2016 - 21:30

Eeeee no to panie jest potencjał pytanie czy w 100% chcesz w to brnąć.   A jak stoisz z maszynami

#7 Share Palmusny

Palmusny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 162 postów

Napisany 03 styczeń 2016 - 12:10

Książki Rolnicze-Godne polecenia C 360 przyczepa 4,5 t przyczepka 3 t brony kultywator sadzarka kosiarka przetrzasacz opryskiwacz . Na wiosne kopaczka elewatorowa przyjedzie . siewnik rozsiewacz opryskiwacz kosiarka prasa owijarka i tura chcialbym za mlodego kupic oraz zmienic dach z ternitu na blache

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share masquerade

masquerade

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów
  • Zainteresowania:Ekologia

Napisany 27 czerwiec 2016 - 14:33

w niektórych księgarniach internetowych jest dział "Rolnictwo", może coś tam wypatrzysz. Na pewno taki dział jest w Aros i Lovebooks. Polecam zwłaszcza tę pierwszą.