anka899

Jak zwiększyć wydajność mleczną?

Polecane posty

anka899    0

Jak zwiększyć wydajność mleczną?

Jak karmić krowy w okresie produkcyjnym? zasuszania? okołoporodowym?

Do dyspozycji mam:

kiszonka z kukurydzy

sianokiszonka

kiszonka z żyta

śruta zbożowa

wysłodki buraczane

premiks witaminowy

słoma

Proszę o wszelkie porady. Pasza zadawana ręcznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kaja_gromek94
      Witam
       
      Mógłbyś ktoś mi powiedzieć gdzie w Polsce mogę kupić sito TMR pensylwańskie lub skąd mogę je ściągnąć ? Jakiś link , albo coś.
       
      Byłabym bardzo wdzięczna za pomoc
    • Przez mat22889
      Witam
       
      Nigdy nie miałem krów ani nie miałem styczności z karmieniem jałówek/krów przed wycieleniem
       
      Opasam byki i jałówki ale okazało się że jedna jałówka jest cielna. Do tej pory była karmiona normalnie jak na sprzedaż czyli kukurydza do oporu ,śruta(śruta rzepakowa, premiks, drożdże, kreda pastewna i sól) sianokiszonka i troszkę siana. Jak teraz ją karmić żeby poród był bez problemów? dzisiaj sprawdzona i jest jakoś 2tyg może 2miesiące przed porodem ze wskazaniem na ponad miesiąc przed. Zacieliła się "sama" więc ciężko określić kiedy to nastąpi. Jak teraz karmić? samą sianokiszonką i sianem? troszkę śruty(1kg dziennie?) i troszkę kuku? i co jej dokupić jakąś lizawkę ?
      dzięki za odpowiedź bo ja zielony prawie że jestem w tym temacie....
    • Przez OlekBondyra
      witam, na pastwisku, na którym pasiemy krowy są 3 krzaki bzu czarnego i większość liści została objedzona, czy ktoś wie dlaczego? Tak smakują im te liście czy może w tych liściach są jakieś witaminy, które brakują krowom?
    • Przez misions
      Witam Was!!!
      Mam taki pomysł aby w przyszłym roku zakupić 1 lub 2 krowy rasy czerwono-biała (tylko jeszcze nie wiem czy cielne czy nie (doradźcie)).
      Mleko byłoby dla mnie lub dla rodziny lub dla sąsiadów.
      Mam całe wyposażenie czyli traktor, kosiarkę rotacyjną i konną, wozy itd. Mam też do dyspozycji stajnie (wiem, powinno być obora ale w naszych stronach się tak mówi) oraz stodołę więc co do przetrzymywania siana lub słomy nie ma obaw.
      Tylko nie wiem paru rzeczy:
      1. Ile siana potrzebne na zimę dla 1 krowy (bardzo bym prosił o przeliczenie na kostki, ewentualnie bele)?
      2. Czy dawać krowom buraki pastewne?
      3. Ile zielonej trawy na 1 dzień dla 1 krowy?
      4. Kiedy lepiej żeby się ocieliła (w jakim miesiącu)?
      5. Jak długo dawać cielątku mleko i w jakich ilościach?
      Chciałbym mieć te krówki tak jak to było 30 lat temu (jeszcze mnie wtedy nie było na świecie, ale znam opowiadania) czyli krowa chowana na samej trawce, pasiona na łące, w zimie sianko (bez kiszonek) i od czasu do czasu jakiś burak pastewny.
      Za wszystkie odpowiedzi z góry bardzo i to bardzo dziękuje
       
    • Przez 17dawid92
      Witam. Mam pytanie odnośnie żywienie ile kg kiszonki z qq mogę dać na dzień jednemu bykowi??
      Byki maja 12 miesięcy i chciałbym się dowiedzieć mniej więcej ile można podać jednej sztuce.
      Z góry dzięki za odp.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj