Pka93

Massey Ferguson 6150 zważony olej

Polecane posty

Pka93    2

Witam wszystkich. Posiadam MF 6150 jakiś czas temu wymieniałem olej w skrzyni. Sprzedawca poradził mi olej agrol u bodajże. Niestety olej się zważył. Na ściankach zauważyłem osady.Dodam że wcześniej też olej miałem zważony. Tu pojawia się poje pytanie. Czym i jak ewentualnie przepłukać skrzynie.  Czy jak wleje nowy i zostaną resztki starego to się znowu nie zważy? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slevyn    35

ten olej jest niby przexnaczony do mf ale jak widzisz ze cos sie dzieje to moze zmien na fush stou 10w30 z dodatkiem przeciw sklejaniu sie tarczek. U mnie wszystkie ciagniki na tym chodza nawet C4011.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlo36    5

Nie polecam tego oleju w tym sprzęcie, MF jest czuły na oleje, Agro UTTO lub Agro STOU, to są oleje uniwersalne, ten drugi dodatkowo może iść na silnik. Ja osobiście mam ten drugi w skrzyni 6180 już kolejny raz wlany i jest ok. Z przepłukaniem będziesz miał problem bez otwierania jej bo samo zalanie czymkolwiek i spuszczenie nic nie da bez uruchomienia, jednak zaś uruchomienie skrzyni z czymś co ma ją oczyścić może uszkodzić skrzynie i koło się zamyka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pka93    2

Widziałem parę firm z ofertą czyszczenia skrzyni biegów tylko automatycznej i aut osobowych. Może się orientujecie czy takie usługi dla ciągników? Oraz jeśli zostanie mi w skrzyni paręnaście litrów oleju zważonego to czy jak zaleję świeży to nie wpłynie na niego negatywnie? Słyszałem że przelanie skrzyni naftą może dać jakieś rezultaty tylko obawiam się że nafta bądź ropa zostanie w skrzyni i pogorszy właściwości nowo wlanego oleju.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelmf    238

ja mam taki sam ciągnik i wymieniałem w nim olej to zalałem castrolem 10w40 z zakupiłem olej w firmie agromer w gręzowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

przecież ten mf 6150 tym olejem Fuchs hydramot 10/40 byl zalany fabrycznie mój taki ma do dziś i jak zmieniam to tez na taki  a wcześniejsza jego nazwa to

hydramot 10/40

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nik23    2

Spusc odrobine tego zważonego tak z 100ml i jak ci nie szkoda to ulej litr dobrego oleju do butelki i dolej ta setke do niego tego zważonego, cos w nim musi być potrzaśnij butelka i poczekaj i zobaczymy. Po jakim czasie zważył sie nowy olej? Filtry wymieniałeś?


Jeżeli pomogłem klik zielona strzałka, to nic nie kosztuje a daje motywacje do pomocy dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pka93    2
Napisano (edytowany)

Filtr jak najbardziej wymieniałem nawet 2 razy ponieważ świeciła się kontrolka filtra oleju. Zważony olej zauważyłem niedawno przy okazji montażu tura. Teraz muszę go wymienić tylko jest pytanie czy nie zważy się ponownie ponieważ zawsze w skrzyni zostanie coś starego oleju. Olej z filtrami wymieniałem mniej więcej rok temu. Mam też pytanie trochę z innej beczki skąd się bierze zasilanie do tura bezpośrednio z pompy? Czy z tego samego miejsca co idą przewody do wyjść hydraulicznych ciągnika z lewej(te dwa) strony? Powrót to to szybko złącze obok korka wlewu oleju jak sądzę czy myślę dobrze? 

Edytowano przez Pka93

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Manys
      Witam.
      Mam problem z MF 3070 a mianowicie nie ciągnie przedni napęd, kontrolka działa jak powinna tzn. po wciśnięciu niby gaśnie potem po ponownym załączeniu się zapala ale napęd przedni nie ciągnie.
      Wszystko inne normalnie załącza i rozłącza, zamieniłem elektrozawory z blokadą i nic się nie zmieniło czyli zawór ok, stop działa, styki przejrzane, 
      Przeszukałem forum ale jest temat że nie rozłącza napędu dlatego piszę 
      Podejrzewam że może tarczki do wymiany
      Proszę o podpowiedzi 
    • Przez rogalik102
      Co się dzieje z napedem podczas orania. Rozłącza się
       
      VID_20240421155706.mp4
    • Przez Ajaa
      Witam pany mam pytanie nie działa mi ehr jak przełączam przycisk na automat i jest włączona blokada to wyłącza blokadę z panelu gdzie szukać przyczyny 
    • Przez ziolek1996
      Witam, 
      w moim MF 3065 wymieniamy końcówki wtryskiwaczy na nowe, pytanie jakie powinno być ustawione na nich ciśnienie??
    • Przez xzibit0000
      Witam. Podesłalby ktoś zdjęcie gdzie zamontować linkę od hamulca recznego? Albo jakoś logicznie podpowiedział gdzie ja zaczepić?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj