Artek84

Jałówki MO lub krowy 1 , 2 laktacja

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Artek84    104

Witam chciałbym wiedziec czy ktos w Polsce ma moze na sprzedaz 5 sztuk jałówek MO cielnych lub 1 2 laktacja oczywiscie zalezy mi na tym zeby matki były wydajne bo zamierzam rozpocząc hodowle tych krów.Podam tez co zamierzam dawac latem pastwisko 2-3kg paszy pełnoporcjówki 1-2kg ququ zesrutowanej na uzupełnienie niedoboru energii do tego  witaminy lizawka , zimowe siano sianokiszonk 2-3kg pasza 1-2kg ququ dodatkowo młóto do 5kg i nie licze na wydajnosci 10tys ja bede zadowolony z 7tys .Docelowo mam zamiar zwiększyc stado do 10 sztuk , a teraz mam 2 bezrasowe  i szukam tych 5 MO zeby wydajnosc była .Znam się jezeli chodzi o ilosci MJ w trawie ile trzeba na 1JPM , ile krowa potrzebuje bytowych a na 1 litr mleka ile JPM itd. Teraz praktycznie jezeli ktos jest w temacie to prosze o rady i kontakt do kogos kto ma w Polsce MO bo od tych posredników co sprowadzają z Czech to czort wie co mozna kupic , bo mogą byc chore(IBR BVD ) czy cos gorszego i nawet te wydajnosci jakie mówią to czy takie będa bo napisac wydajnosc jaką sie chce  to zadna sztuka a juz przy kilkuset sztukach to pole do popisu ze szkoda gadac.Chyba ze zna ktos dobrego posrednika lub firme co sprowadza .Z góry dziękuje za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hara32    0

Jeśli cię interesuje czysto rasowy MO to zaglądnij sobie na strone Montagro. Nie będe tu o niej pisał i chwalił bo jeśli będziesz zainteresowany to się zorientujesz jakie mają stado. Byłem tam może 4 lata temu z ojcem i mam dobrą opinię o nich. Zootechnik I klasa. Nie sugeruj się wpisem że nie prowadzą sprzedaży jałowic, bo nie aktualizowali tam dawno nic na tej stronie. Może mają coś teraz do sprzedania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artek84    104

Zadzwonie oczywiscie do nich bo wiem ze to najlepsza firma mająca MO w Polsce ale własnie patrzyłem na stronie tam nieraz i ogłoszen brak ze niby wszystko zostawiają na powiększenie stada ale dziękuje za odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez BarteX100
      Witam jestem w trakcie przebudowy stada chciałbym zwiekszyc zdrowotnosc krów przy dobrej wydajnosci mleka. Interesują mnie simentale mleczne tzw bawarki i montbeliardy. Czy jest mozliwosc zakupu cielnych jałówek z polskich hodowli, czy tylko dostepne sa z hodowli zagranicznych np z Czech?
      Prosze o podzialenie sie przez was wiedza ktora macie na temat tych 2 ras
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj