Skocz do zawartości

Zdjęcie

PASZO WÓZ DLA OPASÓW

5 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Kamilek1

Kamilek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 247 postów

Napisany 10 luty 2015 - 23:53

PASZO WÓZ DLA OPASÓW

Witam, mam pytane dla tych ktorzy stosuja wozy paszowe dla bydla miesnego otoz czy w przypadku karmienia bykow po przez woz pazowy zaobserwowaliscie np lepsze przyrosty?? bo jesli chodzi o krowy to mowi sie ze woz paszowy poprawia ich wydajnosc mleczna a jak to jest przy opasach??? poza ulatwieniam pracy daje jeszcze jakies efekty stosowanie wozu paszowdo dla bykow?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
PASZO WÓZ DLA OPASÓW Dzisiaj, 14:26
  •  

#2 Share janzan30012

janzan30012

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 11 luty 2015 - 18:31

PASZO WÓZ DLA OPASÓW

Myślę, że stosowanie paszowozu dla opasów poprawia ich przyrosty. Odkąd nasze byki tak jedzą pobierają więcej paszy i co za tym idzie mają lepsze przyrosty. W paszowozie lepiej zbilansujesz dawkę pokarmową. Innym efektem jest tak jak napisałeś lepsza organizacja pracy.

#3 Share Kamilek1

Kamilek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 247 postów

Napisany 11 luty 2015 - 18:59

PASZO WÓZ DLA OPASÓW

no wlasnie, bo nie mam duzo bydla (huduje tylko opasy) ale szlak mnie trafia jak mam wszystko dawac recznie  i mysle ze nawet dla 30-40 sztuk warto booo praca raz dwa by szla... srednio przelicznik do 1m3 paszowozu dla 6 sztuk bydla ale to jest mierzone w dawce pojedynczej? czy na caly dzien czyli rano i wieczorem?? a druge pytanie czy np w bardzo cieple dni jak rano bym przyrzadzil karme to moze stac w paszowozie do wieczora? nie zepsuje sie? czy rano trzeba mieszac raz i wieczorem drugi?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share janzan30012

janzan30012

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 12 luty 2015 - 19:25

PASZO WÓZ DLA OPASÓW

Robimy paszowóz zazwyczaj albo co drugi dzień albo co półtora dnia (zależy ile byków akurat się trzyma) zazwyczaj w paszowozie jest 2,5 tony TMR-u. Niestety w bardzo upalne dni zdarzało się, że TMR zaczynał się lekko psuć i wtedy trzeba było robić paszowóz codziennie np.wieczorem. Lepiej żeby pasza nie leżała w paszowozie. Od razu wszystko wwieź do obory i na następny obrządek będziesz musiał tylko trochę podgarnąć.

#5 Share kazik1234

kazik1234

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 11 listopad 2015 - 19:28

PASZO WÓZ DLA OPASÓW

Odswierzam temat.

Czy jest sens kupowac paszowoz na 100 opasow w roznym wieku od cielaka  bo duzego byka. Nie chodzi mi o tlumaczenie ze mniej trzeba nosic recznie i tak dalej, tylko o jakies ekonomiczne uzasadnienie. Ja poza wydaniem pieniedzy na paszowoz widze tylko wydatki na paliwo do traktora ktory trzeba do tej maszyny poswiecic. Czy taka inwestycja sie oplaca?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share breat

breat

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 18 listopad 2015 - 19:34

PASZO WÓZ DLA OPASÓW

Witam,

Kolega powyżej opisał dlaczego warto stosować wóz paszowy do opasów.

Dodaj odpowiedź