Skocz do zawartości

Zdjęcie

Andrzej Duda - najlepszy prezydent (dla rolników)?

11783 odpowiedzi na ten temat

#8261 Share wdaniel

wdaniel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 580 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, transport, motoryzacja, bhp, ppoż

Napisany 17 sierpień 2016 - 12:47

Są natomiast dowody na to że dzieci wychowane na socjalu są bardzo często klientami socjalu w przyszłości. Jeśli sa wychowane przy niepracujących rodzicach to oczekują tego samego w przyszłości

Dowód dowodowi nie równy. Znam osoby, których rodzice na socjalu wychowały i niestety ku obaleniu twej teorii wszyscy pracują i to w Polsce za pieniądze, których ty nie będziesz może w życiu widział (jeden nawet jest prawnikiem i ma w chwili obecnej 6-tkę dzieci. Chce jeszcze 2.

Nie wrzucajmy wszystkich do jednego worka, bo sami tego nie chcemy i nie tolerujemy. O nas za granicą też mówią, że jesteśmy pijaki i złodzieje. Jesteś jednym, czy drugim? Bo ja nie...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Andrzej Duda - najlepszy prezydent (dla rolników)? Dzisiaj, 18:43
  •  

#8262 Share scoffer

scoffer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 239 postów

Napisany 17 sierpień 2016 - 13:02

Co ciekawe mit o Polakach zlodziejach powstał w Niemczech pod koniec 20w. 

Jeśli nawet pojedyńczy Polacy kradli , to ci nieskazitelni Niemcy w majestacie państwa zrabowali więszość majątku polskiego , a to czego nie zajumali , spalili .

Tyle , że tego nie zrobili Niemcy , to zrobili naziści .

A kto wobec tego jest paserem ?

@Ulman , pytasz czy mam doświadczenie ?

Oczywiście posiadam dzieci i powiem ci , zę nawet w związku z kobietą.

Napisz lepiej  jak ci idzie z bydłem.

Zapytam jeszcze .

Na co zapracuje żołnierz , nauczycielka , albo rolnik sprzedający swoje płody rolne po cenach nie gwarantujących zwrotu poniesionych nakladow ?

Edytowany przez scoffer, 17 sierpień 2016 - 13:10.

#8263 Share Ulman

Ulman

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 500 postów

Napisany 17 sierpień 2016 - 18:25

Co ty z tym bydłem? Masz jakies zoofilskie zapędy czy co?

Żołnierz czy nauczycielka zarobi niewiele ale to niczyja wina że wybrali takie zawody. Rolnik który sprzedaje poniżej kosztów...... No cóż albo robi coś źle, albo ma za słabe warunki glebowo pogodowe ew po prostu nie ma szczęścia. Rolnictwo jest pewna loteria bo może być mróż grad susza i jest wtedy słabo. Do tego rzadzi podaż i popyt wiec mozna miec dobra produkcje której rynek nie potrzebuje i tez jest marnie. Wiem że jako socjalista chciałbyś by państwo zapewniło dochodowość ale te czasy juz minęły.

@wdaniel - ja tez znam wiele osób które wyszły z biedy i swietnie sobie radza. Niestety jak widac po uchodźcach gdy maja socjal nawet nie myśla o robocie. Tam gdzie socjal był od wielu lat bywaja rodziny które nie pracuja przez 2 lub 3 pokolenia i nas to tez moze czekać bo dajemy zasiłki nie wymagajac pracy. 

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#8264 Share marko-kolo

marko-kolo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 571 postów

Napisany 17 sierpień 2016 - 20:07

Oczywiście posiadam dzieci i powiem ci , zę nawet w związku z kobietą.

Napisz lepiej  jak ci idzie z bydłem.

z tym posiadaniem to folguj , wielki inteligencie z koziej wólki bo to kataralne w tym kraju ;)  

no i te ''zę '' polonisto zakichany  :D

wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

#8265 Share scoffer

scoffer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 239 postów

Napisany 17 sierpień 2016 - 20:07

Bardzo chetnie zrzekne sie wszelkich dopłat pod warunkiem że nie dam nic państwu w podatkach. Prosty układ - nic nie daje i niczego nie oczekuje.

Nie wydaje ci się, że to zbytnia pazerność nie placić podatków , tylko wzamian za rezygnację z dopłat .

Co z resztą , np , szkolnictwem , lecznictwem, obronnością , infrastrukturą państwa itd itp .

Będziesz płacił 1/36 milionową kosztów , cży korzystał na tzw. "krzywy ryj" ?

#8266 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 17 sierpień 2016 - 20:22

@scoffer

"Największa szkoda , że Ukrainiec nie jest twoim przełożonym . Oj jaka to szkoda."

Nie wiem, nie zrozumiałeś, wyrwałeś z kontekstu. Poczytaj posty moje i @AnnaHejniak. Użyłem słowa niestety nie  dlatego, że jest mi przykro, że nie mam szefa Ukraińca. Nie wspominam już o tym, że nie pracuje na państwowym etacie.

Przecież teraz miało być inaczej. Miało być uczciwie, miała być dobra zmiana. PiS wytykał takie praktyki PO i PSL owi. A teraz co? Sami robią dokładnie to samo jak nie gorzej.

Mój post ten powyżej został zacytowany i opatrzony komentarzem znajdującym się w poście poniżej.

Jest innaczej,bo sporo osob z Ukrainy sie zatrudniaja i lepiej pracuja jak Polacy. Nawet i wlasne firy w Polsce otwieraja,by uczciwie pracowac a nie stac z piwem po gesem i czekac az ktos im da cos za darmo.

Po tym właśnie poście padło moje zdanie ze słowem niestety. A słowo niestety było dlatego, że @AnnaHejniak pomyliła się odpowiadając na zarzut kumoterstwa w pisie i załatwianiu posad w zarządach tekstem o Ukraińcach.

.

@hubertuss -'Niestety Ukraińcy nie dostają pracy w zarządach państwowych spółek."

Największa szkoda , że Ukrainiec nie jest twoim przełożonym . Oj jaka to szkoda.

Przykre jest, że tak proste teksty trzeba rozpisywać i wyjaśniać bo ludzie nie rozumieją. Lub udają, że nie rozumieją. Normalnie jak z dziećmi.

Edytowany przez hubertuss, 17 sierpień 2016 - 20:39.

#8267 Share Ulman

Ulman

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 500 postów

Napisany 17 sierpień 2016 - 20:47

Nie wydaje ci się, że to zbytnia pazerność nie placić podatków , tylko wzamian za rezygnację z dopłat .

Co z resztą , np , szkolnictwem , lecznictwem, obronnością , infrastrukturą państwa itd itp .

Będziesz płacił 1/36 milionową kosztów , cży korzystał na tzw. "krzywy ryj" ?

W klasycznym kapitaliźmie państwo czerpie zyski z ceł, spółek skarbu państwa, ew. niewielkich podatków pośrednich. Z tego finansowane jest wojsko, policja, sądy i niezbedne organy państwa. Reszta jest płacona przez obywatela. Urzedników jest minimum bo obywatek moze wydac zarobione pieniadze wg. uznania. Gdyby wszelkie krusy, zusy itp były atrakcyjne dla obywatela nie musiałyby być obowiazkowe, 

Sukces dobrej zmiany czy znowu gra sił nieczystych?    http://wiadomosci.on...-dymisji/4b5fe3

#8268 Share scoffer

scoffer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 239 postów

Napisany 17 sierpień 2016 - 21:12

W`prawdziwym kapitalizmie nie ma spólek skarbu państwa .

Kto nakłada , cła , musi się liczyć z tym , że i jemu je nałożą  .Więc w jaki sposób , panstwo ma się rozwijać i mieć przewagę eksportu nad importem , a jeśli do tego szczęśliwie dojdzie jak sfinansować manko ?

Jak widzisz finansowanie infrastuktury drogowej i pieszej , rekreacji i sportu , konserwacji zabytkow, utrzymywania czystosci itd itp .

Jeśli zaś obywatel ma wydawac swoje pieniądze zgodnie z własnym uznaniem , to z jakich srodków finansować kontrolerow sprawdzających z czego ma prawo korzystać , a z czego nie.?

Co do KRUSU , hmmm , znam takich co siłą nie wypędzisz z systemu . A ty tu o obowiązku.

@hubertuss , zamiast mędrkować lepiej stosuj interpunkcję i składnię , lub narysuj o co ci chodzi .

Edytowany przez scoffer, 17 sierpień 2016 - 21:26.

#8269 Share Ulman

Ulman

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 500 postów

Napisany 17 sierpień 2016 - 21:27

Oczywiscie ze są. Strategiczne sektory sa państwowe - elektrownie, czy  dystrybucja energii, gazu. Państwo musi zostawić sobie tylko tyle by sfinansowć konieczne zobowiazania. Wiem ze socjalistom ciezko to zrozumiec ale postaraj sie choć wyobrazic sobie taka sytuacje.Jesli podatki beda niskie i proste to nie trzeba bedzie kontrolerów by pilnowali dochodu skarbu państwa.

#8270 Share scoffer

scoffer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 239 postów

Napisany 17 sierpień 2016 - 21:45

A co z dlugiem publicznym , czyli zajumanymi funduszami przyszłych i obecnych emerytów , sięgającym ponad bilion złotych ?

Co ze zobowiązaniami państwa ?

Kto odda wierzycielom podstawowy element kapitalizmu ,  kapitał

Gruba kreska , czy jak ?

Edytowany przez scoffer, 17 sierpień 2016 - 21:46.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8271 Share Ulman

Ulman

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 500 postów

Napisany 17 sierpień 2016 - 21:57

Spadek po socjaliźmie będzie kłopotliwy ale przynajmniej przestaniemy sie bardziej zadłuzać. Pierwszy krok do normalnosci. Kto zajumał oszczednosci emerytów? Socjalisci tacy jak ty......Proponujesz dalsze zadłuzanie w imie socjalu?

Edytowany przez Ulman, 17 sierpień 2016 - 21:58.

#8272 Share scoffer

scoffer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 239 postów

Napisany 18 sierpień 2016 - 04:25

No i koniec pomysłów , panie kapitalisto. korzystający obiema rekami z sosjalu.

Rozumiem że przestaniemy się dalej zadłużać , poprzez zawieszenie spłat zobowiązan.

Taki pomysl zdaje się realizował generał w ciemnych okularach-Jaruzelski .

Dziwne bo zrozumienia u wierzycieli nie dostał i to raczej tych po stronie kapitalizmu.

Tak się składa że w obecnym świecie , jednakowo zadłużona jest kolebka kapitalizmu , czyli USA , jak i kraje tzw socjalistyczne .

Pytasz kto zajumał pieniądze na emerytury , zapytaj jeszcze z jakich pieniędzy sfinansowana została odbudowa Polski po 2 wojnie światowej.?

Skąd wzięły sie pieniadze dla powojennych emerytow , inwalidow , pensje .itd itp.

Bo obilo mi się o uszy , że w 1945 , w skarbcach były puchy .

A tak na powaznie , to proponuję zakupić bezludną wyspę i wprowadzić tam elementy programu JKM. 

Wszystko bedzie OK , do czasu osiedlenia sie na niej drugiego mieszkańca.

#8273 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 18 sierpień 2016 - 06:29

@hubertuss , zamiast mędrkować lepiej stosuj interpunkcję i składnię , lub narysuj o co ci chodzi .

To nic nie da. Bo albo nie zrozumiesz, albo udasz, że nie rozumiesz, albo zmienisz temat. Takie to twoje mędrkowanie. Wątek był prosty. Żona kolegi i doradcy Dudy dostała pracę w zarządzie PZU. Kumoterstwo w pis jest jak w psl. Tu nic nie trzeba rysować.

@Ulman ten z twego linku to Tylenda, który powiedział po sprzedaży Emiry, że jest już stara i nie da się za źrebić i że dobrze, że została sprzedana. W pisie pełno takich głupków. Bo jak inaczej nazwać faceta na poważnym stanowisku, który po sprzedaży plecie takie głupoty. Jaka reklamę robi stadninom na następne aukcje? To tak jak by komuś sprzedać auto, wziąć kupę forsy i powiedzieć, że to stary złom i do niczego się nie nadaje. Teraz Tylenda pójdzie na inny odcinek gdzie będzie dalej kompromitował pisowską władzę.

Edytowany przez hubertuss, 18 sierpień 2016 - 06:41.

#8274 Share staszek131415

staszek131415

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1491 postów

Napisany 18 sierpień 2016 - 07:07

Chłopie co Ty pleciesz wiadomo że jak ktoś kupuje na aukcji to nie są to konie najwyższej jakości bo takich się z hodowli nie pozbywa no chyba że taką starą chabetę a że ktoś chce zapłacić za nią parę groszy to jego sprawa

#8275 Share ela3225

ela3225

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 18 sierpień 2016 - 07:15

Duża wina to nakręcanie przez media jak TVN i byłych prezesów jak to przez Pis konie padają ,na aukcji też były prezes sabotował ,to jest działanie na szkodę w myśl zasady ;i gorzej tym lepiej;

#8276 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 18 sierpień 2016 - 07:15

Na pewnym poziomie pewnych rzeczy się nie mówi. Ty i tak nigdy tego nie zrozumiesz. Ale tak jest. Ile i za co zapłacił to sprawa kupującego. Nie jest rolą sprzedającego ocena tego a tym bardziej krytyka i to publiczna i to gdy zgarnął nie małe pieniądze. Ale jesteś doskonałym przykładem, że wielu tego nie rozumie. 

#8277 Share staszek131415

staszek131415

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1491 postów

Napisany 18 sierpień 2016 - 07:29

Masz rację co do tego emocje wzięły górę ale w końcu nic się n ie stało ;) B) hodowla i tak przynosi straty myślę że czas ją zkończyć http://www.polskiera...n-zl-w-dwa-lata

Edytowany przez staszek131415, 18 sierpień 2016 - 07:32.

#8278 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 18 sierpień 2016 - 11:57

No i w pisie myślą podobnie jak ty. Chcą by straty były jeszcze większe. Więc robią co mogą by te stadniny zamknąć. A że w okolicach Janowa Podlaskiego większość głosowała na pis. To dostaną nauczkę za swoją głupotę i to od samego pisu. Jak się zamknie stadnina, splajtują okoliczne pensjonaty i tym podobne. To lokalni mieszkańcy poczują dobrą zmianę na własnej skórze.

Równie nie rentowny jest np sport. Państwo musi dotować, za zdobyte medale płacić. Więc myślę, że tym może się zająć pis jako następnym. 

#8279 Share staszek131415

staszek131415

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1491 postów

Napisany 18 sierpień 2016 - 12:24

No przecież niedawno krzyczałeś żeby nie rentowne kopalnie pozamykać (czyt sprzedać za bezcen) to czemu niby z mojej kieszeni mają dokładać do hodowli ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8280 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 18 sierpień 2016 - 12:33

Przecież już pisałem, że wielu rzeczy nie rozumiesz. W produkcji węgla nie jesteśmy liderem na Świecie. Nie zbudujemy na tym żadnego prestiżu. A płacić musimy za to słono. W hodowli koni arabskich nasze stadniny są w czołówce jeśli nie numer jeden. Jest to jedna z bardzo nie wielu dziedzin w której się w Świecie liczymy. Jest to prestiż naszego kraju. Więc możemy za to dopłacić. Tym bardziej, że przy stadninach są jeszcze gospodarstwa rolne i wszystko jakoś tam się bilansuje.

Jednak pisowski proletariat tego nie rozumie. Co tam jakieś nie pożyteczne konie. Węgiel jest złotem tego kraju. Dlatego ci napisałem o sporcie. Gdzie nasi tak jak te konie mogą gdzieś błysnąć na Świecie i przynieść nam chwałę i pokazać, że jesteśmy czasami w czymś najlepsi. Ale sport sam w sobie jak te konie jest nie rentowny.