SewerynBieniek

zakup kosiarki rotacyjnej. na co zwrócić uwagę?

Polecane posty

Tomazi3p    44

Najważniejszym mechanizmem kosiarki jest przekładnia więc zacznij od niej- sprawdź  luzy pomiędzy dwoma bębnami, dopuszczalne są małe luzy-ale nie za duże. Poziom oleju-niby sprawa prosta ale warto zobaczyć+sprawdzenie ogólnego stanu zużycia oleju. Przecieki-częste są przecieki między wanną a ułożyskowaniem-tutaj zawinia zużyty oring, wymiana nieskomplikowana ale już trzeba robić. Sam stan ułożyskowania-element arcy ważny jak będą luzy to maszyna będzie wprawiania w drgania i można sobie bidy narobić.  Talerze-sprawdź ogólny wygląd, i trzymaki noży-czy są jeszcze w dobrym stanie, z czasem sam trzpień trzymający nóż może się obluzować od czasu/wibracji i trzeba wymieniać albo spawać. Talerze ślizgowe-koniecznie sprawdź czy nie są popękane, one są narażone na zapchanie ziemią czy bezpośrednie uderzenia w kamienie itp. Stan zabezpieczenia-zobacz czy nie ma zrobionych sztuczek ze spawami, i czy spręzyna jest cała. Stan kół pasowych i pasków klinowych- często pękają ścianki na kołach pasowych- warto tam zajrzeć. Na "zawiasie" maszyny są plastikowe tulejki- sprawdź czy nie są wyjechane-na szczęście są tanie. Co do nożyków to czy będziesz sprawdzał ich stan to zależy od Cb-jak są kombinowane i wyostrzone do tzw ogryzka to najbezpieczniej jest je wymienić. Ja kupiłem nożyki od Gerlacha i są w miarę OK. Stan fartucha-bezpieczeństwo przedewszystkim, zobaczy czy jest on cały i czy nie rozlatuje się w rękach.  I najważniejsza sprawa-podczep kosiarkę do ciągnika i ją uruchom, zobacz czy nie ma większych problemów z rozbujaniem talerzy i czy cała konstrukcja cicho chodzi-bez zgrzytów, wycia. Sprawdź jak działa wolne koło-daj gazu, rozbujaj ją i zjedź z obrotów, zaczniesz słychać takie cykanie-czyli mechanizm jest OK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Kolega dokladnie to opisał i się zgadza wszystko ,dodam od siebie tylko tyle zwróć uwagę jeszcze na bębny pod plandeką czy nie są powgniatane bo to powoduje duże wibracje .I jak kupować to polską najprostsza w naprawie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez teybe
      Witam. 
      Czy ktoś mi podpowie jaka nakrętka jest na tej osi. Kupiłem nową, ale ci co to sprzedają nie dają nakrętki w zestawie. 
      Pozdrawiam 

    • Przez mlodykom1
      Witam przymierzam się do zakupu kosiarki dyskowej mam na uwadze dwie firmy SAMASZ i VICON. Waszym zdaniem która lepsza??? Obie na centralnym zawieszeniu. Będę wdzięczny za opinie
    • Przez miteszko123
      Witam, potrzebuje namiaru do osoby ktora zajmuje sie plandekami do kosiarek. Chodzi mi o model fella sm320. Na necie sa ale strasznie drogie 


    • Przez rolnik8712
      Witam,
      Czy ktoś z Was używał kosiarki firmy TORO model REELMASTER 108?
      Prośba o opinie
      Dziękuję

    • Przez michaluspl
      Hej, 
      mam pytanie czy do kosiarki Wirax Z-069 165cm (starszy model bo z osłonami na ramce rurkowej)  pasują części od kosiarek jakiegoś innego producenta bo dedykowanych do tego modelu jak na lekarstwo. Czeka mnie odszykowanie takiej przed sezonem na siano a stała kilka lat na dworze bez przykrycia. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj