Niewiem10

Zmiana ukierunkowania produkcji

Polecane posty

Niewiem10    1

Zastanawiam się nad zamianą ukierunkowania własnej produkcji, posiadam około 22 ha gruntów ornych łącznie z dzierżawami + ok. 14ha łąk również z dzierżawami (łącznie nie za dużo). Mam dosyć nieduże gospodarstwo 20krów mięsnych i 5 macior. Niestety od niedawna zastanawiam się na ukierunkowaniem produkcji w kierunku bydła mięsnego, gdyż plon jaki zbieram z gruntów ornych(zboże 4t/ha) jest nie duży i wydaje mi się, że nie ma sensu dokładać do interesu. Co byście mi zaproponowali? Zwiększenie bydła i zrobienie z pól - łąk? A może zasianie ich czymś bardziej opłacalnym, co przynosiło by zyski?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lochy masz to wiesz jak jest teraz ze świniami. Bydło mięsne? hm... poczytaj sobie temat ceny bydła mięsnego lub opłacalność a na pewno tam rozwiejesz swoje wątpliwości dotyczące tego kierunku produkcji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niewiem10    1

Ciężko mi tak naprawdę znaleźć konkretną odpowiedź, tak lub nie.. :/ Na pewno jest spory cykl czekania na takim bydle na kase, ale sam już nie wiem. Nie wiem jaki jest sens siania zboża, gdzie mam wydajność 4t/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

Jaka klasa ziemi, że wydajność to 4t/ha?


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brounter    18

Na 5 i 6 klasie to możesz mieć mały problem z pozyskaniem paszy z łąk. Pierwszy pokos wypali poki jest wilgoć ale z pozostałymi to loteria. Jeśli już zamierzasz hodować bydło to może wypadało by również zasiać kukurydzę na kiszonkę. Na lekkiej glebie urośnie, a paszy z niej sporo wychodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miniasz    3

W ciemno wiadomo ze nigdy nie warto trzeba popytać zbadać rynek i jego zapotrzebowania ale pamietaj o jednym ze sam musisz wiedzeć co ci sie opłaca i przy czym sie nie narobisz na co w wiekdzoći jet nastawione gospodarstwo bo jak na samą trzode a teraz bydło to bym sie zastanowił ale wiedz ze do odważnych świat należy jak nie spróbujesz  sie nie przekonasz a żałować ze sie czegoś nie zrobiło szkoda czasu działaj ja np zawsze podchodze w ten sposób i nie załuje zadnych podjętych decyzji ;)

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

Ja bym na Twoim miejscu posiał na wiosnę trochę kukurydzy na kiszonkę i zobaczył jaki będzie plon, jeśli był by spory to można by pomyśleć o bydle mięsnym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      W związku z prośbą użytkowników założyłem ten temat. Tu możemy rozmawiać o wszystkim i o niczym, aby nie zaśmiecać tematu "ceny mleka"
       
    • Przez lukasz2623
      Szukam czegoś dobrego, nie drogiego do wypalania rogów. Polecicie coś?
      Plus dodatkowe pytanie.. w jakim wieku wypalacie?
    • Przez ukaszKruszyna
      Cześć! Ostatnio trafiłem na młóto browarniane w paszy dla bydła. Wiecie może jak wpływa na wartość odżywczą? Chciałbym spróbować wprowadzić to u moich krów, które niedługo będą się cielić i w szukam informacji oraz sprawdzonego dostawcy.
    • Przez raven18
      Hej, da się zmienić ilość obornika w programie internaw bo w rzeczywistości mam go dużo mniej. Program liczy około 17 ton na głębokiej ściółce na 1DJP, to jakiś kosmos bo mam max 10 ton (licząc ilość wywiezionych rozrzutników 3,5 tonowych). Teoretycznie nie przekraczam max dawki azotu na działkach ale bardzo mało brakuje.   
    • Przez Młodyoporowiec
      dzień dobry czy warto zaczynać hodowle mam 20 ha ornego i 2 łąk ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj