Skocz do zawartości

Zdjęcie

Witam

7 odpowiedzi na ten temat

#1 Share broniak21

broniak21

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 26 lipiec 2014 - 13:06

Witam Witam. Przyszedł czas na remont mojego pługa i chciałbym sie dowiedzieć czy sa jakieś dobre zamienniki, czyli odkładnice, pierś i lemiesze do takiego pługa. Bodajże jest to unia grudziądz. Ten pług ciągnie ursus c330 na podorwyce na 3 skiby a zimową orke na 2 i czy da sie jakoś zmiejszyć opór zeby ciągnik miał lżej? Czytałem kiedyś ze zakładaja inne odkładnice bądz lemiesze (nie pamietam jak to dokładnei było) Poprostu chciałbym wiedziec jakie kupic częsci aby były dobre.
Pozdrawiam.

Załączone miniaturki

• 20140726_135319.jpg
  • 20140726_135511.jpg
  • 20140726_135517.jpg

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Witam Dzisiaj, 11:51
  •  

#2 Share Landfarmer

Landfarmer

Jeden lubi żebra, drugi lubi mostek, a ja lubię schab, bo tam ni

• Members
  • PipPipPip
  • 607 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane z rolnictwem

Napisany 26 lipiec 2014 - 13:32

Witam Ja proponuję zakładać wszystko tak jak było w orginale bo 3 w głębokiej orce i tak nie pociągniesz a w dwójkach to 30 chyba niema takiego wielkiego oporu żeby nie uciągnąć, są mniejsze lemiesze ale nie wiem czy będą pasować na ten rozstaw otworów

Szef wszystkich szefów  ;)

#3 Share broniak21

broniak21

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 26 lipiec 2014 - 13:40

Witam Czy taka odkładnica bedzie pasować http://www.okazje.in...mpaign=sklepy24
I czy opłaca sie bawić w kupowanie przez internet ?

#4 Share Landfarmer

Landfarmer

Jeden lubi żebra, drugi lubi mostek, a ja lubię schab, bo tam ni

• Members
  • PipPipPip
  • 607 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane z rolnictwem

Napisany 26 lipiec 2014 - 20:46

Witam Myślę że będzie a bo ug to ug a co do kupna przez neta to już Twoja sprawa jeśli cenowo wychodzi lepiej

Szef wszystkich szefów  ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share wewer

wewer

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 21 wrzesień 2014 - 22:26

Witam

Moim zdaniem zależy jaką masz ziemie, co chcesz orac, itp. Mam też taki pług, tylko że były założone różne odkładnice 2 orliki i jedna obcieta taka jak u Ciebie. W tym roku kupilem wszystkie odkładnie jednakowe podorywkowe chyba najmniejsze pasujace do grudziadza. Niestety jak orałem wladimircem t25 to było sucho, na redzinie z chrapem, a do tego po sieczkarni i troche nie dokombajnowanej powalonej słomy. Orka takim sprzetem w tych warunkach była meczarnią. Nie dość że pług zapychało, to jeszcze ciągnik miał strasznie ciężko. Dałem sobie spokój, i pojechałem pożyczyż na próbę pług od sąsiada. Ma plug Gidlowski.Ma on większy rozstaw pomiedzy plugami, większy prześwit pod ramą, większe od twoich odkladnice, tylko kształt cylindryczny. Nawet jak będę miał chwile to sprawdzę, czy limisze nie mają innego kata natarcia do toru jazdy od grudziackich. Efekt był taki, że tym pługiem Gidlowskim choć sporo większy, cięższy, a warunki takie samę, orało się świetnie. Skiby się ładnie równo układały i kruszyły. Opór był o wiele mniejszy, dało sie orać miejscami nawet na 3, a tym podorywkowym to prawie cały czas na 1 jezdziłem. Więc dla mnie wniosek jest jeden szukam teraz odkładni bardziej cylindrycznych, półśrubowych, śrubowych, po to by ziemia się po niej slizgała jak serfer po fali i rozlatywała, a nie dawała duży opór i powstawały bryly. 

Edytowany przez wewer, 21 wrzesień 2014 - 23:16.

#6 Share broniak21

broniak21

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 27 styczeń 2015 - 00:59

Witam W tamtym tygodniu wykonałem remont tego pluga. Zobaczymy jak te nowe lemiesze pokażą się w polu na podorwyce. Pozdrawiam

#7 Share romek6340

romek6340

Zetor Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2426 postów
  • Zainteresowania:Lotnictwo, motoryzacja, sport
    a rolnictwo jako hobby ;)

Napisany 27 styczeń 2015 - 01:14

Witam Zmieniłeś tylko alementy robocze czy również remont wizualny? Jak możesz to wstaw zdjecia jak wyszlo :-)

Sprzedam Kombajn Bizon Z056, 1989 r. Szczegóły PW

Zapraszam na stronę:

https://www.facebook...razospbrzeziny/

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share broniak21

broniak21

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 27 styczeń 2015 - 10:05

Witam Pomalowałem tylko słupice z elementami roboczymi na następną zimę cała rama będzie wypiaskowana i pomalowana.