farmer_89

Jaka wydajność łąki?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
farmer_89    20

Sluchajcie jeżeli zasiałbym nowa lake na pow 1 ha to ile bym mogl max. zrobić balotów sianokiszonki 120x120 przez caly sezon ,jakie macie doswiadzeia w tym temaie?

Edytowano przez MAT912
Błędy w temacie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer_89    20

gleby mam 3 klasy laka bylaby przeznaczona na sianokiszonke czyli krowek nie wpuszczam, 20-30 to nawet sporo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xerion3800    45

Podstawa to dobra kultura. Na wiosnę rozgarnianie kretowin i wałowanie. Potem nawożenie, ważne by odpowiednie dawki zastosować. Mile widziane jest też nawożenie organiczne. A mieszanka czysta czy z domieszką motylkowych? Lepiej dodać jakąś konieczynę czerwoną lub szwedzką (biało-różowa). Dzięki temu zbilansujesz białko w paszy.


Zapraszam na mój kanał na YouTube!
https://www.youtube.com/user/clasxerion3800

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzegorz132    12

jesli zasiejesz na płaskiej ziemi trawe na polu to w sprzyjającym roku i nawożeniu do 50bel z ha 120 można uzyskać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol2997    4

50 bel to przesada.No chyba ,ze bardzo słabo zbite.Tak jak napisał xerion3800 -dobrze utrzymana da wysokie plony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benio1967    154

czy można siaś pk na zamarznietą ziemię bo mam mam mokrą łąkę i póżniej zostają koleiny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

50 bel to przesada.No chyba ,ze bardzo słabo zbite.Tak jak napisał xerion3800 -dobrze utrzymana da wysokie plony.

 

 

To nie przesada. Jest to możliwe i bele są dobrze zbite nie jakieś placki. Wszystko zależy od tego jak dbamy o łąkę.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boryss    7

50 z ha możliwe ale to wszystko zależy od warunków pogodowych i gleby ,

a w innym roku może być np.20

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Ponad 20 powinno być z pierwszego pokosu , na 3 klasie to 4 pokosy powinny wydać , przy dobrym nawożeniu i sprzyjającej pogodzie to nawet ponad 60szt możliwe .

Ja mam łąki na 5 klasie głównie , trochę na 4 , koszę 3 pokosy z pierwszego wychodzi ok 25szt następne to już mniej ale po ok 15 wychodzi , jako nawożenie stosuję tylko obornik drobiowy .

Bele robione zmiennokomorową pasówką , nie żadne flaki


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzegorz132    12

1 pokos po zimie 25 ale na nowo zasianej lace w roku poprzednim i bardzo gestej plaskiej powierzchni jest realne bel 1.2m ponad 50 rocznie ale nie kazdy rok jest tak mokry jak 2013

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xerion3800    45

czy można siaś pk na zamarznietą ziemię bo mam mam mokrą łąkę i póżniej zostają koleiny.

Jeśli chodzi o nawożenie fosforowo-potasowe to nie ma problemu z nawożeniem na zamarznięte gleby. Jak przyjdzie odwilż to gleba wchłonie wodę z składnikami.


Zapraszam na mój kanał na YouTube!
https://www.youtube.com/user/clasxerion3800

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez niudizajn
      Mam problem w postaci łak na torfie. Zrobiłem rok temu renowacje 2,5 ha takich łąk (Roundup + Orka) poczym zasiałem trawę i co sie okazało??? Na trawe było za sucho a na gwiazdnice pospolitą nie. Więc w tym roku na wiosne ponownie Roundup + agregat uprawowy i siew. Trawa urosła tylko tam gdzie torf był "rozcienczony" ze zwykły piaskiem (taki teren u mnie jest) , a gdzie jest sam torf to tawy jest 50/50 z chwastami. Co robić??? Dodam tylko ze odczyn ziemi jest na poziomie 6,5.
    • Przez krone125
      Witajcie koledzy jest taka sprawa mam blisko domu do wzięcia 3 ha łaki u 2 właścicieli a łąki obok siebie są,teren jest torfowy troszku podmokły ale nie dużo i gdybym wziął ją to co radzicie żucić na to łąkę zeby trawa była taka choć jak trawa w jednym brzegu jest wyżej a bliżej rowa troszkę niżej,mam 20 sztuk bydła ale niestety łąk mało,a za łąkę to tylko podatek zapłaciłbym ,Teraz to już za puźno na obornik pieczarkowy?Czekam na wasze opinie.
    • Przez wojtek161
      polecacie czy nie? prosze o opinie
    • Przez kobra89
      Witam. Mam problem, kilka lat temu rozwiazla sie spolka wodna i od tamtej pory nikt nie czyscil rowow i pozarastaly i przez to z suchych lak porobily sie bagna. I prosze was o pomoc, czym wy czyscicie u siebie rowy na lakach??
    • Przez Pawek21
      Witam mam okazje wydzierzawic laki(.w przyszlosci mysle o wpuszczeniu bykow na razie trzoda 😔😔) na razie bym myslal o sprzedazy siana I moje pytania to ile moge uzyskac beli siana z 2 pokosow z 23ha laki klasy 4 dosc wilgotny teren zwijac bede presa new holland br740 bele 125cm 
      I drugie pytanie jaki koszt szacujecie nawozy pielegnacja lak na 1ha
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj