Skocz do zawartości

Zdjęcie

Fendt

283 odpowiedzi na ten temat

#261 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 19 styczeń 2013 - 09:10

Fendt No dobrze-a ile ten FarmNavigator kosztuje ?Zawsze mnie zastanawia dlaczego rynek maszyn i urządzeń rolniczych jest taki "tajemniczy"-chcesz się dowiedzieć ile co kosztuje-dzwoń-a po drugiej stronie słuchawki już czyha "doradca" który tylko kombinuje jak cię wycyckać...Nie mogłoby to być tak zorganizowane jak rynek AGD na ten przykład ?-wrzucam sobie wyszukiwarkę,sprawdzam cenę...i kupuję tam gdzie korzystniej czy taniej czy bliższy serwis...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Fendt Dzisiaj, 09:17
  •  

#262 Share kurak

kurak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów

Napisany 19 styczeń 2013 - 10:23

Fendt Wg mnie to jest dość specyficzny rynek, nas, rolników jest ~1,5 mln zarejestrowanych w KRUS z czego pewnie niecałe 30% faktycznie zajmuje się zawodowo rolnictwem, ale nie o tym tutaj się rozpisywać. Nie chcę kłamać, ale ja zapłaciłem za FarmNavigatora chyba 4500 pln netto. Nie jest to mała suma bo pewnie większość z nas znajdzie inne ważniejsze przeznaczenie tych pieniędzy w swoim gospodarstwie, ale patrząc na ceny innych nawigacji rolniczych to nie jest wygórowana cena. Uważam, że stosunek ceny do jakości był bardzo dobry.
Pozdrawiam,
Robert

#263 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 19 styczeń 2013 - 11:52

Fendt 4500 byłoby już ok.(ja zajmuję się rolnictwem :D ) ale i tak uważam że ceny za "nawigację rolniczą" są wzięte z sufitu.Mam taką cichą nadzieję że któraś z firm produkujących ten sprzęt kiedyś się wyłamie a wtedy to już pójdzie szybko-okaże sie że nawigację można sprzedać dwa ,trzy razy taniej...i też będzie sie opłacać.

#264 Share Piters182

Piters182

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 721 postów

Napisany 19 styczeń 2013 - 12:44

Fendt Zaraz jak nas moderator pogodni to skończymi pisanie o GPS. No fajne to wszystko, trzeba by się w to wszystko w tajemniczyć i żeby po zakupie się to dobrze sprawowało, przedewszystkim żeby się nie myliło. Czasem jak musze jakiś ściernisko opryskać czy zaraz po siewie to mnie nerwa bieże na moich klinach, bo nie wiadomo gdzie jechać, ciągle trzeba wychodzić latać krokami, kłaść na polu jakieś znaczniki ehh.

#265 Share kurak

kurak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów

Napisany 19 styczeń 2013 - 16:20

Fendt Żeby nie było totalnie off-topic, Fendt dysponuje Auto Guide, ponoć bardzo fajnie to działa bo rozmawiałem z serwisantem od Korbanka i opowiadał o tej nawigacji. Wprawdzie w naszym kraju nie ma za wiele maszyn (w momencie kiedy z nim rozmawiałem były dwie w Polsce) wyposażonych w oryginalną nawigację ale ponoć super się sprawuje. Sam chętnie bym to kupił tylko trochę za drogi gips na moje gospodarstwo... Pozostaje szukać tańszych rozwiązań :)
Pozdrawiam,
Robert

#266 Share Lee001

Lee001

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 307 postów

Napisany 19 styczeń 2013 - 16:49

Fendt Ja trochę zmienię temat interesuje mnie taka rzecz a mianowicie czy do ciągnika z 99r jesteśmy w stanie zakupić nawet w serwisie u Korbanka części z oryginalnym napisem Fendt? Rozchodzi mi się dokładnie o filtr hydrauliki, nie powinno być tam czasem napisane AGCO Parts?

#267 Share kurak

kurak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów

Napisany 19 styczeń 2013 - 17:05

Fendt Wydaje mi się, że teraz każdy nowy filtr będzie pod banderolą AGCO, jeśli jest napis Fendt to możliwe, że już leży jakiś czas na półce. Mogę się mylić, ale wszystkie filtry które kupowałem, były właśnie z AGCO Parts i z hologramem.
Pozdrawiam,
Robert

#268 Share Lee001

Lee001

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 307 postów

Napisany 19 styczeń 2013 - 17:32

Fendt Chodzi o to że miał mechanik wymienić ten filtr, ja kiedyś tam zaglądałem i właśnie był z napisem Fendt i po rzekomej wymianie też jest taki napis, a np jak kupowałem filtr do oleju skrzyni biegów to właśnie jest logo na nim AGCO.

#269 Share kurak

kurak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów

Napisany 19 styczeń 2013 - 22:25

Fendt No cóż, mechanicy też muszą robić jakieś "oszczędności", ktoś traci a ktoś zyskuje. Wg mnie zostałeś przyjacielu przycięty przez mechanika.
Pozdrawiam,
Robert

#270 Share Lee001

Lee001

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 307 postów

Napisany 20 styczeń 2013 - 08:01

Fendt Ech, co za czasy :unsure: mam nadzieję że chociaż nie przepije tych pieniędzy :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#271 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 20 styczeń 2013 - 08:27

Fendt

Żeby nie było totalnie off-topic, Fendt dysponuje Auto Guide, ponoć bardzo fajnie to działa bo rozmawiałem z serwisantem od Korbanka i opowiadał o tej nawigacji. Wprawdzie w naszym kraju nie ma za wiele maszyn (w momencie kiedy z nim rozmawiałem były dwie w Polsce) wyposażonych w oryginalną nawigację ale ponoć super się sprawuje. Sam chętnie bym to kupił tylko trochę za drogi gips na moje gospodarstwo... Pozostaje szukać tańszych rozwiązań :)

Ja mam JD więc mógłbym skorzystać z fabrycznych rozwiązań-ale mam tego typu gospodarstwo że wystarczyłoby mi jakiekolwiek urządzenie do jazdy równoległej-byleby było w rozsądnej cenie i niezawodne.
Za rozsądną uważam cenę nie braną z sufitu :D .Chyba każdy widzi ile kosztują nawigacje w sklepach.Ta rolnicza różni się ciut czulszą antenką zewnętrzną (chociaż mój smartfon BEZ zewnętrznej anteny łapie ileś tam satelitów leżąc w pokoju) kawałkiem lepszej obudowy i oprogramowaniem.Odpada za to koszt AutoMapy :D .
PS.Zajrzałem w wątek na Landtreff.de i oto co odkryłem :blink: -zna ktoś hiszpański ?

Edytowany przez jaro, 20 styczeń 2013 - 08:50.

#272 Share kurak

kurak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów

Napisany 20 styczeń 2013 - 12:51

Fendt @jaro, masz rację, istnieje wiele możliwości zastąpienia drogich urządzeń, np to co podesłałeś. Mi bardziej chodzi o dokładne prowadzenie maszyny ~5 cm. Do tego potrzebne jest już ingerowanie w układ kierowniczy (hydrauliczny) a Fendt, jak i inne marki - John Deere, maja takie rozwiązania w swojej ofercie. Wprawdzie nie jest mi to aż tak potrzebne, ale mam hopla na punkcie mechanizacji i precyzji. Najgorsze w tym wszystkim jest to, że ciężko wyrobić na takie zabawki, ale szukać ciągle trzeba żeby być w temacie :)
Pozdrawiam,
Robert

#273 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 20 styczeń 2013 - 13:04

Fendt Fakt-mi potrzeba czegoś niedrogiego do oprysków i rozsiewacza.Z tego co pamiętam to tu na forum jest guru od nawigacji @przepiorek (jak dobrze pamiętam)-nie kontaktowałeś sie z nim ?Co do zabawek (wiadomo że facet kończy swój rozwój w osiemnastu leciech a potem to już tylko zmienia zabawki na coraz droższe :D ) to ostatnio kupiłem sobie (topowy) telewizor-jako że ma licznik to okazało się że już 200 h ma "przepracowane" w ciągu miesiąca :D -niektórzy i połowy tego nie zrobią na swoich nowych ciągnikach i to w ciągu roku-a o ile wiecej zapłacili... :P .

#274 Share Lee001

Lee001

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 307 postów

Napisany 20 styczeń 2013 - 13:17

Fendt Wybaczcie, że nieco zmienię temat ale czy jest ktoś w stanie podesłać mi schemat hydrauliki do ciągnika Fendt Farmer 308 z 99r, podczas podłączania ładowacza "fachowiec" usunął część instalacji m.in. tą rurkę z zaworem kulkowym oznaczonym żółw/zając znajdującą się pod kabiną ciągnika od strony ładowacza i jeszcze parę innych elementów. Muszę teraz jakoś odtworzyć fabryczny stan instalacji, a nie chcę do tego wzywać serwisu.

#275 Share Famer21

Famer21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 752 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo, Informatyka, Kino, Muzyka

Napisany 14 kwiecień 2013 - 13:46

Fendt Gdzie dostanę breloczek z logo fendt seria 714 da sie ? :)

#276 Share Parcho1988

Parcho1988

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 20 lipiec 2013 - 18:43

Fendt Witam. Pracuje na budowie i jeżdżę ciagnikiem Fendt 936 Vario i wyskakuje mi błąd po odpaleniu i przejechaniu kilkunastu metrów, klepsydra i coś chyba jeszcze obok. W instrukcji sprawdziłem że jak sie zapali to za 4 minuty zgaśnie ciągnik - no i gaśnie. Ktoś może wie jak to naprawić albo usunąć ten błąd?

#277 Share Piters182

Piters182

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 721 postów

Napisany 22 lipiec 2013 - 11:02

Fendt Posprawdzaj wszystkie płyny, hamulcowy itp. Podolewaj na max i patrz co dajel

#278 Share damiano32

damiano32

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 12 czerwiec 2014 - 21:08

Fendt Mam fendt-a 312lsa 1990 tylny podnosnik mi nie odadawco jest przyczyna?

#279 Share fireseba

fireseba

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 980 postów

Napisany 24 czerwiec 2014 - 20:21

Fendt Ile realnie mieści się ropy w ciągniku 412 Vario? Po spaleniu 200l zostaje jedna dioda na wskazniku paliwa, a producent podaje pojemność 275l

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#280 Share Piters182

Piters182

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 721 postów

Napisany 28 czerwiec 2014 - 19:58

Fendt A ile tych diod jest? Jak np 10 diod to 275 podzielić na 10 i ci wychodzi ilość paliwa przy jednej diodzie.

Dodaj odpowiedź