Skocz do zawartości

Kupno MF-a 595 czy to dobry wybór?

16 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 22 luty 2012 - 12:52

Kupno MF-a 595 czy to dobry wybór? Witam zdecydowałem się na zakup MF-a 595 z przednim napędem. I tu mam pytanie do użytkowników jak ten ciągnik się sprawuje jakie ma spalanie awaryjność i jak do nich jest z dostępnością części oraz ich ceną.

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kupno MF-a 595 czy to dobry wybór? Dzisiaj, 08:41
  •  

#2 Share Sokol2

Sokol2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 171 postów

Napisany 22 luty 2012 - 14:55

Kupno MF-a 595 czy to dobry wybór? Ja mam takiego i jestem z niego zadowolony bardzo. Co mi przy nim nie pasuje to słaby skręt. Ja mam przy swoim tura i w miejscach gdzie jest ciasno muszę sie troche nim namanewrować ... Zimą jak chcesz nim coś robić to z kolegą w kabinie nie posiedzisz ponieważ nie ma miejsca. Latem można siedzieć z tyłu za kierowcą przy otwartej tylnej szybie. W środku wszystko pod ręka dobrze sie nim pracuje. U mnie żeby założyć wom to musze zgasić traktor ponieważ cały czas sie kręci wałek ale jak dostanie obciążenie to sie zatrzymuje. Z awaryjności to nic sie nie dzieje pyka jak nówka można powiedzieć idealnie. Wymieniałem przy nim uszczelke pod głowica ponieważ mi wypluł w takim miejscu gdzie był uszczerbek na bloku przy tuleii ( silnik po kapitalnym remoncie i przy osadzaniu tulei coś poszło nie tak ) Uszczerbek zakitowałem specjalnym klejem i chodzi do dzisiaj bez dotkniecia kluczem. Czesci podobno drogie w moim przypadku moge to powiedzieć tylko przy cenie uszczelki 120zł a do osiemidziesiatki 25zł. rożnica jest w innych czesciach pewnie podobna. Solidna stara mocna maszyna. Po drodze smigasz 40km/h. Zółw i zając musi być sprawny ponieważ mało biegów przy nim. Udzwig na ramionach z tłu nie wiem jaki jest ale duży ponieważ jeszcze sie nie zawiodłem na nim a podnosi cięzki zabawki. Spalanie gdzieś takie jak przy osiemdziesiątce może nawet mniejsze.

Edytowany przez Sokol2, 22 luty 2012 - 15:03.

#3 Share pawel9898

pawel9898

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 22 luty 2012 - 15:41

Kupno MF-a 595 czy to dobry wybór? Ja mam mf 595 bez tura prawie we wszystkim zgadzam się z kolega wyżej tylko chce dodać ,że w kabinie jest bardzo głośno ( może tylko w moim przypadku ) nie wiem jak u innych, i pękał mi 2 razy wałek od przedniego napędu :) co do części nie mam z nimi problemu :) jak coś będziesz chciał wiedzieć jeszcze pisz na pw :)

#4 Share przemrolnik

przemrolnik

WETERAN

• V.I.P.
  • rank
  • 1162 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, AgroFoto.pl

Napisany 22 luty 2012 - 16:10

Kupno MF-a 595 czy to dobry wybór? Kolego, dobry wybór.. Ale..
Sprawdz go dobrze, przetestuj jak tylko możesz i w czym możesz.. Ja miałem :) z dużym naciskiem na miaŁEM ..
Wałek - to chyba u nich normalne.. :blink: Spalanie malutkie, jakieś 5l na godzine zegarową orki.. :rolleyes: Wada to rocznik, i drogie części.

#5 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 22 luty 2012 - 16:36

Kupno MF-a 595 czy to dobry wybór? Więc tak co do skrętu to w forszaju mam zajebi*** duży i też se radzę , kabiny nie muszę mieć dużej bo w polu zawsze sam robię cicho też nie musi być byle by szczelnie było. Najważniejsza sprawa to części cena jest na drugim miejscu byle by były dostępne. No i modele z serii 500 należą chyba do najtańszych mf-ów większej mocy.

#6 Share przemrolnik

przemrolnik

WETERAN

• V.I.P.
  • rank
  • 1162 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, AgroFoto.pl

Napisany 22 luty 2012 - 16:53

Kupno MF-a 595 czy to dobry wybór? Najtańsze .. bo najstarsze. :) A ciągnik tyle lat nie stał, tylko robił.. ;) Musisz sie liczyc ze "zmęczeniem" czasowym i zużyciu eksploatacyjnym.

#7 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 22 luty 2012 - 17:39

Kupno MF-a 595 czy to dobry wybór? O tym to ja wiem ;) ale na jakiś nowszy mnie nie stać do 20 kilku tysięcy maks mogę wydać.

#8 Share Sokol2

Sokol2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 171 postów

Napisany 23 luty 2012 - 08:25

Kupno MF-a 595 czy to dobry wybór? paweł9898 w kabinie bardzo głośno ?? Ta kabina jak na tamte lata jest w miarę dobrze zrobiona i wyciszona. Napewno nie są tak wyciszone ale znowu nie jest w nich tak głośno. Coś podobnego jak w ursusach 3514, 4514 itp. Szkoda ze do góry w półce z dmuchawą lub też obok nie ma zrobionego miejsca na radio i głośniki...

#9 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 23 luty 2012 - 10:38

Kupno MF-a 595 czy to dobry wybór? To z hałasem jest w nich podobnie jak w 80-tce czy głośniej?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share Sokol2

Sokol2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 171 postów

Napisany 23 luty 2012 - 15:25

Kupno MF-a 595 czy to dobry wybór? w osiemdziesiątce jest głośniej

#11 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 23 luty 2012 - 17:03

Kupno MF-a 595 czy to dobry wybór? Mam kilka na oku w weekend przejadę się pooglądać co i jak :)

#12 Share Sokol2

Sokol2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 171 postów

Napisany 23 luty 2012 - 19:32

Kupno MF-a 595 czy to dobry wybór? wstaw fotki później :)

#13 Share marcus93

marcus93

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 26 luty 2012 - 00:07

Kupno MF-a 595 czy to dobry wybór? witam, uważam że to dobry wybór, owszem części nie są tanie ale i ich jakość też jest inna, no i wiadomo że byle jakiego oleju nie wlejesz. ja mam MF575 i nie narzekam, solidna maszyna, mam na nim tura i ciągam belarke, i jak na 30 letni traktor to chodzi za*biście, i prawie nic nie ruszane przy nim, takie tam pierdoły. jedyne czego mi w nim brakuje to multipower'a i chciałbym wersję 4wd. pzdr :)

#14 Share pawel9898

pawel9898

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 26 luty 2012 - 10:34

Kupno MF-a 595 czy to dobry wybór?

paweł9898 w kabinie bardzo głośno ?? Ta kabina jak na tamte lata jest w miarę dobrze zrobiona i wyciszona. Napewno nie są tak wyciszone ale znowu nie jest w nich tak głośno. Coś podobnego jak w ursusach 3514, 4514 itp. Szkoda ze do góry w półce z dmuchawą lub też obok nie ma zrobionego miejsca na radio i głośniki...

zgadzam się, szkoda , że nie ma miejsca na radio :) kabinę da się trochę wyciszyć :)

#15 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6298 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 26 luty 2012 - 12:11

Kupno MF-a 595 czy to dobry wybór? 595 leci 40km/h?
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#16 Share Sokol2

Sokol2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 171 postów

Napisany 26 luty 2012 - 13:32

Kupno MF-a 595 czy to dobry wybór? może nawet troche więcej, kiedyś ojciec jechał za mną samochodem jak jechałem tym mf to mówił ze 40km/h a jeszcze mogłem przycisnąć trochę hehe B)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#17 Share jaco512

jaco512

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 663 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza,mechanika itp.

Napisany 26 luty 2012 - 20:11

Kupno MF-a 595 czy to dobry wybór? Mierzenie samochodem jest tak "dokładne", że szkoda gadać. W innym temacie komuś wyszło 50 km/h Ursusem. To bardziej wiarygodne źródło: http://konedata.net/...torit/MF595.htm http://jarlef.no/Mas...ctors/mf500.htm

Edytowany przez jaco512, 26 luty 2012 - 22:06.

Dodaj odpowiedź