Pavel

Pszenżyto ozime i jare

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość

Sam tebukonazol to raczej słabo.A ile chciałbyś przeznaczyć na T1?

Planowałem wydatek około 100zł + odżywki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koczas    80

0,33 corbel czyli ok. 30 zł+atak 0,7 czyli ok. 32 zł i propico/bumper 0,5 czyli ok. 35 zł. Łącznie ok. 100 złotych i nie powinno być tragedii. Jak tak daję na pszenżyta na słabej glebie ale zamiast bumper+corbel lepiej wyjdzie tilt lub duett star ale w cenie 100 złotych to mi się zdaje, że nie jest to złe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlored    1

Jak długo działać będzie moddus w dawce 0,6L/ha

Edytowano przez pawlored

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    793

0,6L? :o Skąd taka kosmiczna dawka? Zejdź do 0,2-0,3.

Poza sposób w jaki zadałeś pytanie wskazuje na to, że nie wiesz za bardzo do czego ów środek słuzy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie lepszy Medax ?


Czy teraz są jakieś szkodniki które mogą zaszkodzić pszenzyto bo się zastanawiam czy dodać coś do t1 na robale bo środki nie są drogie tylko nie wiem czy jest sens a średnio się znam żeby rozpoznać co ijak

 

Środków nie stosujemy tak na wszelki wypadek czy dla tego że coś jest tanie skąd możemy wiedzieć jakie szkodniki są u Ciebie teraz na polu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlored    1

0,6L? :o Skąd taka kosmiczna dawka? Zejdź do 0,2-0,3.

Poza sposób w jaki zadałeś pytanie wskazuje na to, że nie wiesz za bardzo do czego ów środek słuzy ;)

 

To znaczy że na etykiecie podają błędną maksymalną - zalecaną  dawkę dla jednorazowego zastosowania?

Edytowano przez pawlored

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macio9554    19

A będziesz mieszał ten moddus z CCC? Bo jeśli nie a pszenżyto rośnie wysokie i w dodatku dałeś dużo N to można by się pokusić o te 0,6l/ha 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1490    6

Witam czy do CHwastox trio 540 można dodać coś na jednoliścienne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Odszukałem zawartość substancji czynnych na etykietach poniższych środków. Dobrze jakby znalazł się ktoś kto się na tym zna i wyjaśnił łączenie poniższych substancji/środków, aby uzyskać wystarczającą ochronę fungicydową w racjonalnej cenie :) Pewnie temperatury w jakich są stosowane też wpływają na skuteczność zabiegów..

Tilt Turbo:

-propikonazol (związek z grupy triazoli) – 125 g/l
-fenpropidyna (związek z grupy morfolin) – 450 g/l
 

Duett Star:
-fenpropimorf (związek z grupy morfolin) - 250 g/l
-epoksykonazol (związek z grupy triazoli) - 84 g/l

Capalo:
-fenpropimorf(związek z grupy morfolin) – 200 g/l
-epoksykonazol (związek z grupy triazoli) – 62,5 g/l
-metrafenon(związek z grupy pochodnych ketonu difenylowego) – 75 g/l

Wirtuoz:
-prochloraz (zwiàzek z grupy imidazoli) 320 g/l
-tebukonazol (zwiàzek z grupy triazoli) 160 g/l

-proquinazid (związek z grupy quinozoliny) 40 g/l

Mondatak:

-prochloraz (związek z grupy imidazoli) - 450 g

Bumper:
-propikonazol (związek z grupy triazoli) - 250 g

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
g60dalk    3

Co to może być- przypalenie po oprysku czy coś innego? Dziś zauważyłem a oprysk był w piątek w południe 0,75 wirtuoz + 0,2 moddus+ 1l ccc+ OSD mineral+ adiuwant

post-65333-0-16530500-1460914628_thumb.jpg

post-65333-0-05701100-1460914639_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kolego dlaczego tak mało tego wirtuoz-a dałeś, przypalenie to nie jest raczej jakaś choroba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlored    1

A będziesz mieszał ten moddus z CCC? Bo jeśli nie a pszenżyto rośnie wysokie i w dodatku dałeś dużo N to można by się pokusić o te 0,6l/ha 

 

Pszenżyto borowik, za gęsto posiane, przedplon ziemniaki, 120kg/ha azotu

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
g60dalk    3

Kolego dlaczego tak mało tego wirtuoz-a dałeś, przypalenie to nie jest raczej jakaś choroba.

No fakt dałem nie wysoką dawkę ale poszło to na 0,75 ha. Tylko na tym polu dodałem ten nawóz więc myślałem że może mieć negatywny wpływ, nie wiem jak jest na innych polach bo opryskałem wtedy 8ha  dziś tam nie byłem. Jedno jest pewne jak pryskałem to nic takiego nie było, no i całe szczęście jest takich roślinek bardzo mało- przynajmniej na razie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bools    19

panowie a co powiece na t1 cappalo co myslicie nad takim rozwiazaniem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
g60dalk    3

Saletra poszła we wtorek sucho było jak pieprz, jutro zobaczę co jest na innych polach, to jest akurat Borwo a pozostałe Tomko 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xyz88    7

Ja tak miałem po RSM. Ale już się unormowało... tzn wróciło do ciemnozielonego koloru. Nie za późno na stosowanie jakiegoś regulatora zwrostu w pszenżycie? Nigdy tego nie robiłem i mam pewne obawy kiedy to zrobić. Odmiana Twingo po rzepaku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macio9554    19

Pszenżyto borowik, za gęsto posiane, przedplon ziemniaki, 120kg/ha azotu

 

A dajesz samego moddusa czy łączysz z CCC ?

panowie a co powiece na t1 cappalo co myslicie nad takim rozwiazaniem?

 

Bardzo dobre rozwiązanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Co myślicie o skracaniu pszenżyta samym ccc ?

Ja skracałem ale w fazie I kolanka, 2l CCC na hektar. Nie wiem jak to by było teraz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koczas    80

To i ja się podpytam o moddus bo nie stosuję go, tylko zawsze konkurencję z BASF ale do rzeczy.

Pszenżyto ozime Grenado, klasa gleby ciężka do określenia mozaikowata, ale przyjmijmy ogółem IVb. Przedplon trochę łubin, trochę zboże. Kawałek po łubinie dostał 110 N a po zbożu 130 N. Narazie wszystko fajnie wygląda w najbliższych dniach pójdzie propico+atak+corbel. I teraz czy warto dać 0,2 Moddusa na hektar do tej mieszanki? Odmiana niska więc, nie powinna niby wylegnąć, ale myślę że moddus raczej bardziej usztywni zboże niż skróci. Czy dobrze kombinuję? Czy na słabszej glebie stosowanie moddusa ma jakieś korzyści poza wyleganiem w praktyce?(bo na ulotkach niby kiedyś pisali, lepsze korzenie itp cuda na kiju) Aha faza to kolanko z 1,5-2 cm nad ziemią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pawel101210
      hej ...... na wiosne z wujkiem mamy plany zasiać PSZENŻYTO JARE .... będziemy siać około 0,5 ha .... jaką poradzicie odmiane zasiać ja bym radził MATEJKO .... ile trzeba siać Kg na ha ... a jaką zaprawke pod zboże i oprysk ...
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez hazel
      Witam szanownych forumowiczów  W tym roku postanowiłem obsiać 6 ha pszenżytem. Po siewie wykonałem oprysk preparatem Glean 75wg na chwasty dwuliscienne lecz gdy byłem dziś na polu obejrzec uprawe zauważyłem że jest też trochę chwastów i do was kieruje tutaj pytanie jakim srodkiem wykoncać poprawkę na wiosne i czy jest wg sens robienia poprawki a jak tak to jaki srodek byscie zastosowali 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj