Skocz do zawartości

Zdjęcie

Buhaje HF

3930 odpowiedzi na ten temat

#1661 Share poziomka

poziomka

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 304 postów
  • Zainteresowania:bydło mleczne

Napisany 07 lipiec 2013 - 17:06

Buhaje HF A z topgenu jakie obecnie dobre byki byście polecili lub z konrada :) tylko HF

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Buhaje HF Dzisiaj, 07:16
  •  

#1662 Share stolarz88

stolarz88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 299 postów

Napisany 07 lipiec 2013 - 18:49

Buhaje HF Geliade ( Altaiota x Planet x Roumare ) bardzo ciekawy rodowód, poza tym to jest na francuskich tablicach więc więcej Ci o nim nie powiem

#1663 Share mariaci

mariaci

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 07 lipiec 2013 - 19:12

Buhaje HF stolarz dzięki za informacje, tylko oby się zacieliła :)

#1664 Share poziomka

poziomka

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 304 postów
  • Zainteresowania:bydło mleczne

Napisany 07 lipiec 2013 - 19:16

Buhaje HF Dziękuję, jeśli ktoś praktykuję jeszcze jakieś ciekawe buhaje to napiszcie :)

#1665 Share kkrzysiekk

kkrzysiekk

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 07 lipiec 2013 - 19:20

Buhaje HF Kolego KARGO to chyba za późno robisz? Moim zdaniem każdy specjalista ci to potwierdzi co wyżej pisałem bo przeważnie tak mówią. No ale każdy praktykuje według własnej intuicji.

Edytowany przez kkrzysiekk, 07 lipiec 2013 - 19:21.

#1666 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 07 lipiec 2013 - 22:23

Buhaje HF jałówki które mają rano widoczną ruje spokojnie można kryć od 15. Krowy od 17.

#1667 Share KARGO

KARGO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1157 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza , produkcja zwierzęca

Napisany 08 lipiec 2013 - 06:04

Buhaje HF Nie obchodzi mnie za bardzo co kto mówi bo jak kiedyś robiłem tak jak sugerujecie miałem niską skuteczność. To co pisze mam prze praktykowane a skuteczność wacha się w granicach 70-80%. I wcale nie mówię zeby tak robić bo każde stado jest inne, inne żywienie i warunki także kazdy powinien znac swoje stado na tyle aby prowadzić skuteczny rozród .

#1668 Share konrad82

konrad82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 969 postów

Napisany 08 lipiec 2013 - 06:32

Buhaje HF A czego Ci się więcej rodzi byczkow czy jałóweczek???

#1669 Share damianzetor9540

damianzetor9540

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 541 postów
  • Zainteresowania:Południe Łódzkiego

Napisany 08 lipiec 2013 - 06:36

Buhaje HF U mnie na 8 wycieleń były tylko 2 jałóweczki :(

#1670 Share tycha

tycha

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 177 postów

Napisany 08 lipiec 2013 - 07:18

Buhaje HF Mi też jak na złe po inseminacji strasznie dużo byczków ,a po swoim wiekszość to cieliczki ;/

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1671 Share damianzetor9540

damianzetor9540

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 541 postów

Napisany 08 lipiec 2013 - 07:19

Buhaje HF No to mam nadzieje że w przyszłym roku będzie 8 cieliczek :P bo te 8 ocielonych było zacielane swoim bykiem :)

#1672 Share tycha

tycha

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 177 postów

Napisany 08 lipiec 2013 - 12:27

Buhaje HF Ja po swoim cieliczek nie zostawiam no chyba ,że naprawde od dobrej sztuki po której nie mam jeszcze cieliczki

#1673 Share damianzetor9540

damianzetor9540

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 541 postów

Napisany 08 lipiec 2013 - 14:03

Buhaje HF To jest dobry buhaj :P Więc jak będą cieliczki to zostaną :)

Koledzy , jak ''dorobić się'' porządnego stada mlecznych (wydajność przy dobrych paszach chociaż te 10-11 tyś) nie tracąc na płodności i długowieczności? :) Używać od razu najlepszych buhajów i kryć nimi krowy czy tak stopniowo aż do najlepszych? Na razie jest skromne 7 tyś od sztuki :(

Edytowany przez damianzetor9540, 08 lipiec 2013 - 14:04.

#1674 Share KARGO

KARGO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1157 postów

Napisany 08 lipiec 2013 - 15:39

Buhaje HF Na twoim miejscu zaczoł bym od zywienia nawet po słabych buhajach HF mozna wyciagnąć 9tys. mam krowy które są po swoim byku dochodzą do 55kg mleka na dzien

#1675 Share damianzetor9540

damianzetor9540

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 541 postów

Napisany 08 lipiec 2013 - 19:23

Buhaje HF A mógłbyś powiedzieć co dajesz tym krową i w jakich ilościach które dają powyżej 40 litrów na dobę? :)

#1676 Share stolarz88

stolarz88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 299 postów

Napisany 08 lipiec 2013 - 21:53

Buhaje HF Sory kargo ale za bardzo nie wierzę w Twoje 70-80% skuteczności, wątpię żebyś tyle % krów pokrył za 1 razem, no chyba że po prostu odpuszczasz zacielanie sporej ilości krów i je przeznaczasz do późniejszego brakowania... jakbyś walczył o zacielenie każdej krowy to taki wynik jest nierealny.

a co do wyciągania wydajności z krów to się z Tobą zgadzam, tylko nie lubie mówic o wydajności dziennej tylko wole całą laktacje 305dniową bo u mnie np sporo pierwiastek ma max wydajności dzienne po 32 litry a potrafią z tego 9tys wyciągnąc.

#1677 Share rmiecz8 rmiecz8

rmiecz8
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 09 lipiec 2013 - 08:00

Buhaje HF q

Edytowany przez rmiecz8, 10 październik 2013 - 14:38.

#1678 Share komodo

komodo

Hala Madrid :-)

• Members
  • PipPipPip
  • 1263 postów

Napisany 09 lipiec 2013 - 09:33

Buhaje HF ja tez juz nie chcialem pisac bo pisze ze krowy po byku 55 jalowki pod zdjeciami ponad 40 a wydajnosc ledwo ponad 7 to chyba jednak slabo zywisz ze nie potrafisz utrzymac wydajnosci(albo tyle nie daja) bo z 55 to spokojnie ponad 13 powinna wyciagnac Ja teraz zasuszalem kilka sztuk to od 22-26ll na dzien jeszcze dawały na koncu laktacji najlepiej wypadła pierwiastka jersey x montbeliarde zaczynała od 30 a skonczyła przy 25 nie spodziewałem sie takiego finiszu i mysle ze w drugiej powinna błysnac jak jej starsza kolezanka jerseyka

A zacielenia to akurat roznie bywa w ubiegłym roku bylo srednio a w tym BG et teraz kolejne zbadane jest juz 5 cielnych od pierwszego razu w tym 2 sztuki po Occasio ktore super doja i pierwiastka po Paramoncie co tak dobrze doi i po Fighterze zaraz bedzie konczyc laktacje tez po nim od pierwszego zlapała wedlug mnie jakis lepszy rok jest i tyle w ubiegłym u wszystkich w okolicy bylo licho j tak wet mowił

Edytowany przez komodo, 09 lipiec 2013 - 09:39.

#1679 Share KARGO

KARGO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1157 postów

Napisany 09 lipiec 2013 - 14:23

Buhaje HF Po 1 wydajnośc była za tamten rok a krowy dobrze zywie od kiedy podzieliłem je na dwie grupy czyli od konca pazdziernika 2012r i dopiero od nowego roku zaczeły dobrze doić juz teraz mam ponad 8tys do konca roku powinno byc cos okolo 9tys. Nikt nie musi mi wierzyc na kociec roku sami bedziecie mogli sprawdzić w Ocenie uzytkowości za 2013r. A u ciebie komodo jaka była wydajność i jaka jest teraz bo z tego co mowisz to sam ja sobie mierzysz i ustalasz bo nie jestes w federacji moze to i dobrze bo bys jeszcze Kandulska wyprzedzil z tymi krzyzowkami a co druga krowa 60 l leje i nikt nie moze tego potwierdzic a mi kamstwo sugerujesz jak lepej wypadnie jaka sztuka z reszta na stadzie ponad 50sztuk to zaden wyczyn . Co skutecznosci chodzilo mi o procent cielnych krow przy badaniu USG ogolnej nigdy nie liczylem ale nie jest duzo nizsza bo naprawde duzo lapie mi za pierwszym starzlem.

Edytowany przez KARGO, 09 lipiec 2013 - 14:54.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1680 Share komodo

komodo

Hala Madrid :-)

• Members
  • PipPipPip
  • 1263 postów

Napisany 09 lipiec 2013 - 16:14

Buhaje HF gdyby ktos naprawde chciał sprawdzic to stan krow jest i faktury za mleko tez z calego roku i mam mlekometr na bierzaco jestem z kazda krowa bo mniej wiecej 3-4 razy w tyg przypadnie doj z mlekometrem na kazda takze ty te swoje dane o wydajnosci to wiesz gdzie mozesz wsadzic w wiekszosci pozawyzane wzgledem mleczarni o 1-2tys co jest smiechem i gdzie pisze ze co druga 60l jak z 22 sztuk sa 3-4 ktore tak sie ocieraly to nie polowa chyba przynajmniej mi tak wychodzi z liczenia ale kazdy procenty liczy inaczej Sredni udoj z tego co samochod wskaze teraz mam okolo 29l od sztuki zima bywalo po 34 z groszami A kaudulskiej nie bede gonił bo ty w tym tempie w przyszłym roku juz bedziesz pierwszy tak lekko ci sie to liczy