Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kalafior

191 odpowiedzi na ten temat

#141 Share radzik445

radzik445

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 111 postów

Napisany 30 marzec 2013 - 09:33

Kalafior Zrób foto bo ciężko stwierdzić.
Jeżeli żółkną liścienie, to zagłodziłeś rozsadę, a jeżeli żółknie cała roślinka to mogłeś przesadzić z nawożeniem,
KPK Kumurun Team

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kalafior Dzisiaj, 18:48
  •  

#142 Share maniana

maniana

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów

Napisany 30 marzec 2013 - 11:30

Kalafior sytuacja raczej opanowana.. zmieniłem nawóz do zasilenia i opryskałem florovitem, nabierają kolorku :D.. musiał być niedobór jakiegoś składnika (zółkły liścienie), a raczej staram się ograniczać nawożenie bo pogoda jaka jest wszyscy widzą i nie zanosi się na szybkie sadzenie.

#143 Share ursus3603p

ursus3603p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 30 marzec 2013 - 20:19

Kalafior ryysiu z tymi odmianami to rożnie bywa, 2 lata wstecz miałem cadilaca(chyba tak to się pisze) kompletny nie wypał, nie dość że główki małe to jeszcze jak się rozkrył to od razu fiolet, a u wujka podobno plonował lepiej od fargo czy nawet borysa.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#144 Share ziomalek0

ziomalek0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 251 postów

Napisany 01 kwiecień 2013 - 16:20

Kalafior to zależy jak u kogo sadze cadilaca juz kilka ładnych sezonów i nie chce innej odmiany, róża zajebi... scie duża w porównaniu z innymi odmianami co prawda żarłoczny na wode i azotany ale o to małe piwko super zbiór i co najważniejsze zadowolony odbiorca

Edytowany przez ziomalek0, 01 kwiecień 2013 - 16:20.

#145 Share szymon1977

szymon1977

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 02 kwiecień 2013 - 11:59

Kalafior Witam. Informacje jakie ostatnio do mnie dotarły to iż ; Hortex Skierniewice kontrakty na kalafior obniżył o połowę , ogólnie zainteresowanie kalafiorem na przetwórstwo jest słabe. Cena minimalna to 1,30 za kg. Mim zdaniem róbmy jak co roku swoje, a co będzie to rok pokaże. Opóźniająca się wiosna raczej działa na naszą korzyść.

#146 Share ryysiu

ryysiu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 02 kwiecień 2013 - 16:13

Kalafior Chyba działa na niekorzyść raczej, ci co mają sadzonkę, albo mają siać w tych dniach, nie zrobią nic, i chyba przez najbliższy tydzień nic, więc pewnie pierwsze wysadzenie będzie bardzo opóżnione, jak błyśnie pogoda wszyscy będą sadzić, nie patrząc na termin,więc wysyp na począku lipca się zapowiada. Ja dzisiaj miałem siać w tunelu 1 termin, wychodzi na to że bedę siać może za tydzień, bo nadają mrozy a mam nieogrzewany tunel, a co roku sieje 1-2 kwiecień..

co do Cadilaca to fakt, daje piękny plon, z tym że żle reaguje na pogodę, strasznie się wtedy wydłuża termin zbioru, ale jak ma wilgoć to głowy ogromne i dobrze zakryte.

#147 Share 90daniel

90daniel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 352 postów

Napisany 02 kwiecień 2013 - 22:10

Kalafior dziś widziałem facet ciągnął 3 przyczepy rozsady prawdopodbnie brokuła lub kalafiora. Ciekaw jestem co z nim teraz zrobi.

#148 Share bamber1990

bamber1990

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 08 kwiecień 2013 - 20:26

Kalafior dzis przywiozl do chlodni w dabrowie krason rozsady kalafiora i brokulu.pewnie jeszcze jeszcze postoja u rolnikow ze dwa tygodnie.

#149 Share Podlod

Podlod

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 02 czerwiec 2013 - 15:36

Kalafior

tata był ostatni na zebraniu plantatorów w chłodni (może ktoś kojarzy Almiz w Leonowie) to mówili że w tym roku będą zwracać szczególna uwagę na jakość kalafiora/brokułu, ponieważ w zeszłym roku różyczka była do 4cm chyba a na jakiś tydzień czasy zrobili że na 6cm kupowali to wszyscy skupowi walili tirami i teraz maja problem ze sprzedażą tego towaru, i mówili że w tym roku będą polegać na rolnikach a nie na skupach.
jakie odmiany sadzicie kalafiora na przemysł w tym roku, bo u nas będzie kalafior ''fargo'', sadził może ktoś z was tą odmianę?, u nas w zeszłym roku z 0.60ha dała 16000kg, tylko z tym że mieliśmy ją posadzoną tak przy łące i trochę nam woda zalał ale nie ma co nażekać./

Co do Altemizu w Leonowie to daj sobie spokój:) ta cała przetwórnia jest zakręcona jak świński ogonek, potrafią z Tobą ustalić daną cenę na dzień dostawy a po przyjeździe na miejsce mówią Ci że nie zapłacą tyle bo mają jakieś widzi mi się, tak więc ich opiniami bym się nie sugerował;)

#150 Share czarymery

czarymery

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 29 lipiec 2013 - 18:24

Kalafior Witam wszystkich! Jestem nowa na tym forum. Mam do Was pytanie; jak widzicie zbyt kalafiora w sierpniu i we wrześniu?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#151 Share szymon1977

szymon1977

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 01 sierpień 2013 - 05:57

Kalafior

Witam wszystkich! Jestem nowa na tym forum. Mam do Was pytanie; jak widzicie zbyt kalafiora w sierpniu i we wrześniu?

Spokojnie bez gorączki . Pożyjemy zobaczymy, najbliższy czas pokaże . Najważniejsze to nie sra... ogniem :D

#152 Share czarymery

czarymery

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 01 sierpień 2013 - 11:51

Kalafior Wytłumaczcie mi, proszę, czemu czesto bywa tak, że gdy rolnik otworzy usta od razu wychodzi z niego burak. Dlaczego?

#153 Share kurczaq

kurczaq

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 01 sierpień 2013 - 17:17

Kalafior

Wytłumaczcie mi, proszę, czemu czesto bywa tak, że gdy rolnik otworzy usta od razu wychodzi z niego burak. Dlaczego?

Uważam, że to nieodpowiednie miejsce na takie pytanie. Poza tym, komentowanie w ten sposób odpowiedzi Kolegi jest niegrzeczne, niestosowne oraz złoślie. Widać, że jest Pani "nowa" na forum. Radziłbym przystopować i zastanowić się z kogo "wychodzi burak".

#154 Share czarymery

czarymery

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 01 sierpień 2013 - 20:41

Kalafior Oczywiście, że jestem nowa skoro podkreśliłam to we wstępie. Nie chcę się wdwać w płytkie pyskówki, jeśli obraziłam - to przepraszam - nie miałam takiego zamiaru. Może, zresztą, jestem przwrażliwiona, kobieta w tym męskim biznesie często pada ofiarą nie wybrednych żarów czy zbednych wulgaryzmów. Zawsze reaguję na to agresywnie, chyba w swoim mniemaniu tym sposobem bronię swojej kobiecości.

Ale, przecież nie o tym chce z Wami forowć.

Za chwilę rozpoczynam zbiór kalafiora i ,ot tak, myślałam, że pogadam sobie z ludzmi, którzy coś o rynku wiedzą. Nie robię tego o czym wspominał szymon1977, ani też nie chcę by ktoś wróżył mi z fusów. Po prostu - nieporozumienie.

#155 Share szymon1977

szymon1977

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 02 sierpień 2013 - 11:46

Kalafior A ja po prostu, nie lubię wybiegać zbyt do przodu ( a co będzie,czy będzie , ile będzie ) cieszmy sie z tego co jest i oby dłużej tak było, a jest dobrze. Pozdrawiam !

#156 Share czarymery

czarymery

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 02 sierpień 2013 - 14:23

Kalafior Nie dziw mi się, tego roku zrezygnowałam z wiosennej i wczesnoletniej produkcji na rzecz, tylko i wyłącznie, późnoletniej. Wiem, ryzyko. Tak wyszło z różnych przyczyn. Resztę sobie dopowiedz.

#157 Share Adam1208

Adam1208

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 26 sierpień 2013 - 12:20

Kalafior Witam was ;)

Zapraszam wszystkich do publikowania swoich ofert sprzedaży warzyw na giełdę warzyw.

Internetowa Giełda Warzywna na Facebook-u to nowoczesny sposób komunikowania się sprzedających i kupujących oraz obrotu produktami rolnymi.
W prosty sposób umożliwia rolnikom i przetwórcom sprzedanie tego, co wyprodukowali, a kupującym - handlowcom na targowiskach, właścicielom hurtowni, supermarketów i sklepów - umożliwia bezpośredni kontakt z producentami co znacznie przyspiesza sprzedaż oraz dostawę świeżych produktów.

Zapraszam na https://www.facebook...27298173970473/

#158 Share rafals2

rafals2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 186 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze :) Nowinki technologiczne i innowacyjne :)

Napisany 17 październik 2013 - 15:56

Kalafior Czy uprawa kalafiora jest opłacalna ile zysku macie z 1 hektara ?? Czy jest trudny w uprawie ??

#159 Share bulamondeo

bulamondeo

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 02 grudzień 2013 - 18:21

Kalafior witam. sadzil ktos moze kalafior brokol w tzw uproszczonej uprawie???bez orkowej znaczy sie???jak to sie przedstawia? mam chec zrobic probe w przyszlym sezonie. co o tym myslicie
????

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#160 Share radzik445

radzik445

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 111 postów

Napisany 03 grudzień 2013 - 16:44

Kalafior Jeżeli na Twoich glebach nie zachodzi zjawisko zaskorupienia lub nie tworzy się podeszwa to może...Ale wątpię
KPK Kumurun Team