Skocz do zawartości

Zdjęcie

New Holland czy Zetor

16 odpowiedzi na ten temat

#1 Share valtran111

valtran111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 12 kwiecień 2011 - 20:51

New Holland czy Zetor witam mamy z bratem i tatem problem który z tych dwóch ciagnik w gre wchodza zetor 11441 i new holland t5070(chyba tak sie piszę) ma pracować z pługiem obracanym 4 skibowym agregatem 4.20 i kosiarka i zapewne troche transportu dodam ze ma pracować na 50ha we wniosku na prow mam wpisanego new hollanda i czy moge zmienić.tak więc który prosze o wady i zalety?

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
New Holland czy Zetor Dzisiaj, 03:37
  •  

#2 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6740 postów

Napisany 12 kwiecień 2011 - 21:14

New Holland czy Zetor Teraz za 11441 jest 115. Według mnie do tych maszyn lepszy będzie Zetor ponieważ jest większy gabarytowo.
Mój kanał na YouTube http://www.youtube.com/user/danielhaker

Sprzedam:
koło zębate przekładni kątowej prasy Sipma

rozrzutnik dwuosiowy
zgrabiarkę gwiazdową

agregat prądotwórczy

#3 Share Michufarmer

Michufarmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 490 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze, motoryzacja, rolnictwo

Napisany 12 kwiecień 2011 - 21:53

New Holland czy Zetor Wady i zalety obu ciągników, bądź ich serii opisane są na forum. Porównaj sam, korzystając z tabel na stronach internetowych producentów dane techniczne wybranych przez siebie ciągników - ich masa własna, dopuszczalna masa całkowita (skoro ma pracować w transporcie) udźwig podnośnika. Analizując je z pewnością sam sobie odpowiesz.
Powodzenia
Pozdrowienia z kłodawskiego oddziału AF

MichuFarmer

#4 Share juljanking

juljanking

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 12 kwiecień 2011 - 22:38

New Holland czy Zetor zetora nie polecam, miałem okazje jeździć nim i w życiu nie zmieniłbym na swojego Hollanda, zetor to maszyna jak dla mnie o złych proporcjach, krótki, wysoki, wąski, niby ma te ponad 120 koni ale tak naprawdę tego nie widać, za to Holland maszyna szeroka, bardzo dobrze się trzyma, a przede wszystkim spójrz na dwa ciągniki i widać od razu w nich różnice, a, Holland mniej pali a paliwko leci w górę

zetora nie polecam, miałem okazje jeździć nim i w życiu nie zmieniłbym na swojego Hollanda, zetor to maszyna jak dla mnie o złych proporcjach, krótki, wysoki, wąski, niby ma te ponad 120 koni ale tak naprawdę tego nie widać, za to Holland maszyna szeroka, bardzo dobrze się trzyma, a przede wszystkim spójrz na dwa ciągniki i widać od razu w nich różnice, a, Holland mniej pali a paliwko leci w górę

#5 Share Gago

Gago

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 624 postów

Napisany 12 kwiecień 2011 - 23:05

New Holland czy Zetor juljanking@ co ty gadasz człowieku ? :blink:
zetor wąski krótki i nie stabilny? :blink: :blink: Zetor jak najbardziej jest stabilny po takch górach jak ja swoim pracuje i krzywych terenach to jest bardzo stabilny. Zetor przy tym NH to prawdziwa maszyna do cięzkich prac w polu a NH to taki o traktorek do ładowacza kosiarki czyli do lekkich prac.

A pozatym podobne tematy są poszukaj kolego valtran111@ <_<
Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

#6 Share k61wp

k61wp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 129 postów
  • Zainteresowania:_nowinki w technice maszyn rolniczych i motoryzacja

Napisany 13 kwiecień 2011 - 06:20

New Holland czy Zetor od 5 lat jako użytkownik Forterry stwierdzam, że oczywiście wybrałbym T5070 (rewers EH) biegi lepiej w nim wchodzą

chociaż, wolałbym serię T6000 Delta

#7 Share malkolm

malkolm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1670 postów

Napisany 13 kwiecień 2011 - 08:56

New Holland czy Zetor do tego zetora co proponujesz to faktycznie bardziej seria t6000 będzie podobna, t5000 będzie lżejszy i mniejszy

#8 Share k61wp

k61wp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 129 postów
  • Zainteresowania:_nowinki w technice maszyn rolniczych i motoryzacja

Napisany 13 kwiecień 2011 - 09:58

New Holland czy Zetor ani T5000 ani T6000 nie da się porównać do Fortepiana gdyż zetor nie ma EH rewersu i takiej skrzyni biegów jaką możesz mieć w delcie czyli 16x16

Edytowany przez k61wp, 13 kwiecień 2011 - 09:59.

#9 Share juljanking

juljanking

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 13 kwiecień 2011 - 11:27

New Holland czy Zetor czyli jednym słowem nh górą:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share malkolm

malkolm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1670 postów

Napisany 13 kwiecień 2011 - 11:42

New Holland czy Zetor zetor może mieć rewers EH , a t5000 można go pozbawić , tak że pewnie dało by się skonfigurować coś podobnego,
tylko nie wiem czy był b y sens brania droższego zetora

#11 Share mister

mister

Prezes

• Members
  • PipPipPip
  • 722 postów
  • Zainteresowania:Logistyka

Napisany 13 kwiecień 2011 - 12:55

New Holland czy Zetor Nie bym był sobą gdybym się nie czepił :P Tam ktoś niewinnie zaczął temat spalania także prosze o konkretne dane ile w jakiej pracy i jaka gleba oraz obroty silnika...

#12 Share Gago

Gago

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 624 postów

Napisany 13 kwiecień 2011 - 13:48

New Holland czy Zetor Mi tam nikt nie wmówi ze NH jest lepszy takurat ten od Forterry bo sam kiedyś stałem przed tym wyborem miedzy tymi 2 ciagnikami i jeździłem jednym i drugim ba nawet miałem okazje w polu je wypróbować znajomy ma nh takiego 105 konnego ma go niego 3 obrotowo i ten traktorekledwie daje sobie rade z to 3 3X45 na dodatek jest dardzo mułowaty i trzeba go ciagle na obrotach trzymac. A Zetor to inna bajka bardzo zywy ciągnik czuły na gaz mój z 4 obrotowo 4X45 lata az miło a mam górzyste tereny a mam 10641. Zreszto podczas kupna gadałem z dilerem NH i mówił ze NH ten model nie nadaje sie za bardzo do cięzkich prac typu 4 obrotowa siewnik 3 metrowy z hydropakiem bo to ciagnik do lekkiej pracy t6000 sa do cięższej tak mówił. co od skrzyni to zetor ma EH i jak ktoś nie jest zorientowany to niech głupot nie gada <_<
Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

#13 Share malkolm

malkolm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1670 postów

Napisany 13 kwiecień 2011 - 15:02

New Holland czy Zetor powiedzmy sobie wprost odpowiednikiem wagowym i wielkościowym fortery czy jak mu tam jest t6000, t5000 to bardziej proksima power, tyle że co chodzi o wybór wyposażenia to przy NH jest o wiele więcej możliwości konfiguracji ciągnika, no i za pierdoły typu zaczep czy obciążniki dopłacać nie trzeba , nie wiem czy fortera ma jakąś skrzynie odpowiadającą choćby najsłabszej z t6000

#14 Share valtran111

valtran111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 13 kwiecień 2011 - 16:40

New Holland czy Zetor do zetora mam troche porównanie wiem ze ten traktor pracy sie nie boi ale po ponad 2000mth sie sypie a z tym new hollandem to niewiem a new holland t6020 jest 4 cylindrowy? Zetorem jezdziłem to wiem ze w nim skrzynia to niezabardzo ładnie chodzi

#15 Share malkolm

malkolm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1670 postów

Napisany 13 kwiecień 2011 - 17:03

New Holland czy Zetor te mniejsze są 4 cylindrowe, ale co to za różnica, poczytaj sobie tutaj http://agriculture.n...s_selector.aspx , upatrz co ci potrzeba i wybierz się do dilera

#16 Share bercikoo

bercikoo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 126 postów

Napisany 16 listopad 2011 - 21:03

New Holland czy Zetor ja polecam zetora mam zetora proxime 85 z turem ma 1200mth i new hollanda td5040 ma 1500 mth w zetorze urwała sie tylko gałka od rewersu ale przyspawałem i jest dobrze z new hollandem od nowosci były problemy pierwsza na gwarancji do wymiany po 200mth była pompa paliwowa po 1000mth wymieniałem sprzegło koszt 7 tys urwała sie linka od podnosnika koszt 800zł new holadnd to tureckie gówno a czesci sa 5 razy drozsze od zetora wszystko wnim jest made in turcja i china mimo ze new holland ma wiecej koni to zetor jest mocniejszy co do spalania to mam porównanie i new holland wcale nie jest taki oszczedny pali duzo wiecej od zetora znajomy ma new hollanda z turem 2 lata i nie chce juz go na oczy widziec mówi ze za koszty tych napraw by sobie juz drugiego zetora kupił

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#17 Share luki12

luki12

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 08 luty 2014 - 11:39

New Holland czy Zetor New holland to najlepszy ciągnik. Osobiscie posiadam nh td5040. Mam go 5 lat i tylko do wymiany byla linka sprzegla. Koszt wysokosci 200zl
+ 1 punkt ostrzeżeń za odkopanie tematu

Edytowany przez danielhaker, 12 luty 2014 - 13:18.

Dodaj odpowiedź