Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ciągnik ZETOR 7745 albo 7245 [opinie]

120 odpowiedzi na ten temat

#101 Share wojoch7340

wojoch7340

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 261 postów

Napisany 12 luty 2011 - 19:11

Ciągnik ZETOR 7745 albo 7245 [opinie] planetarne są lepsze do dużych ciągników a walcowe mają tą zaletę ze są prawie bez awaryjne bo tam nie ma się co zepsuć i zwiększają prześwit i udźwig traktora

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ciągnik ZETOR 7745 albo 7245 [opinie] Dzisiaj, 17:23
  •  

#102 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 12 luty 2011 - 19:40

Ciągnik ZETOR 7745 albo 7245 [opinie] a co wiecej jest do psucia w zwolnicy planetarnej, bo nie bardzo rozumiem?
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#103 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 12 luty 2011 - 20:19

Ciągnik ZETOR 7745 albo 7245 [opinie] Planetarna jest droższa w produkcji i to najczęstsza przyczyna rzadszego stosowania. Psuć się nie ma co, bo nie konstrukcja, a jakość wykonania tu decydują. Walcową jest łatwiej uszkodzić mechanicznie w ekstremalnych wyczynach naszych traktorzystów.

#104 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 13 luty 2011 - 00:01

Ciągnik ZETOR 7745 albo 7245 [opinie] no wreszcie, dzieki @zorzyk2 bo juz zaczalem watpic w uzytkownikow ;) .

walcowe mają tą zaletę ze zwiększają udźwig traktora

kurcze pewnie to banalnie proste, pewnie to ogolnie znana prawda, ale cholera nigdy nie wpadla mi w ucho, pomozcie wyjasnic jak to sie dzieje, bo sam jestem za malo rozgarniety, zeby zakapowac.
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#105 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 13 luty 2011 - 08:28

Ciągnik ZETOR 7745 albo 7245 [opinie] Człowieku małej wiary :D -jak to czasami piszesz-"czytamy ze zrozumieniem" ,no to jak czytamy to czytamy-nic nie mam przeciwko planetarnym-ba uważam nawet że są lepsze ale jeżeli nie spotkałem się z awarią tych "zwykłych" w Zetorach to dlaczego niby miałbym je odsądzać od czci i wiary ?
Co do hipotezy kol.wojocha to też mi się zdaje że podobnie jak Ty zbyt mało rozgarnięty jestem...:D .

#106 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 13 luty 2011 - 09:04

nic nie mam przeciwko planetarnym-ba uważam nawet że są lepsze ale jeżeli nie spotkałem się z awarią tych "zwykłych" w Zetorach to dlaczego niby miałbym je odsądzać od czci i wiary ?

wtenczas nie powinienes i nie robisz tego :) .
jednak skoro ja sie spotkalem, to powinienem i w ten sposob powstala roznica zdan :) .

#107 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 13 luty 2011 - 09:16

Ciągnik ZETOR 7745 albo 7245 [opinie] A olej był ?:D czy może traktorzysta był blondynem ?-"Blondynka dzwoni do warsztatu samochodowego.
- Coś mi spod auta kapie, takie ciemne, gęste…
Mechanik:
- To olej.
Blondynka:
- Uspokoił mnie pan, no to oleję.":D

#108 Share zetorlublin7341

zetorlublin7341

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2155 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, ciągniki, motoryzacja, gotowanie, ogrodnictwo

Napisany 13 luty 2011 - 19:43

Ciągnik ZETOR 7745 albo 7245 [opinie] nie spotkałem sie jeszcze aby zwolnice w zetorze te zwykłe się rozleciały wujek ma 5211 i ma 14tys mtg nic nie robił koło nich i nic nie wyje, a bardzo dużo korzeni wyrywał to nieraz na szarpanego raz to urwal zaczep hich, co do planetarnych kolega ma 912 i przebieg 6tyś mtg zwolnice robił już dwa razy, zawsze się po pewnym czasie sypały.

#109 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 13 luty 2011 - 22:45

Ciągnik ZETOR 7745 albo 7245 [opinie] ok widocznie u mnie i u znajomych to byl peszek, zdaza sie...

#110 Share zetorlublin7341

zetorlublin7341

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2155 postów

Napisany 14 luty 2011 - 19:34

Ciągnik ZETOR 7745 albo 7245 [opinie] a nawet dzisiaj widziąłem na internecie że proxima ta 105 ma też załorzone zwolnice walcowe a nie planetarne, a przecież ma ponad 100km, także chyba nie są takie złe jak je jeszcze robią, po za tym ciągnik jest cięższy, takiemu ferdkowi jakby dali walcowe toby nie skakał w polu jak mu sie maszyne opusci bardzo, na walcowych to mozna sobie też podnieść przświt traktora

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#111 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 14 luty 2011 - 19:39

Ciągnik ZETOR 7745 albo 7245 [opinie] frotki tez smigaja na walcowych...

tak wiem dziekuje za wyjasnienie o przeswicie <_< .

natomiast nie zmienie swojego stanowiska.

#112 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 14 luty 2011 - 19:44

ok widocznie u mnie i u znajomych to byl peszek, zdaza sie...

Brzozak-napisałeś to tak że tylko "gupi" :D nie zauważyłby że i tak nie wierzysz w bezawaryjność "zwykłych"-ale ja np. naprawdę nie spotkałem się jeszcze z awarią tego podzespołu w Zetorze...

#113 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 14 luty 2011 - 19:50

Ciągnik ZETOR 7745 albo 7245 [opinie] no, a ja sie spotkalem, olej tez byl w zwolnicy i co mam udac, ze takiego zdarzenia nie bylo?
tatko mial U904, ktory przepracowal kupe sezonow (rocznik 85) i akurat w zwolnicy nie grzebal, a pracowal ciezej niz zetory.
oczywiscie nie ma to zadnego porownania, gdyz ciezka seria ursusow zaczynala sie od tego modelu, wiec prawdopodobnie byl przewymiarowany w stosunku do przenoszonego momentu, ale jednak dzialalo bezawaryjnie :) .

#114 Share wojoch7340

wojoch7340

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 261 postów

Napisany 17 luty 2011 - 22:11

Ciągnik ZETOR 7745 albo 7245 [opinie] planetarne są bardziej skomplikowane niż walcowe bo tam jest jedno koło o uzębieniu zewnętrzym 3 satelity które współpracują z kołem o uzębieni wewnętrznym
a walcowe 2 koła o uzębieni czołowym a temu zwiększą udźwik bo są wysuniete do tyłu.

#115 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 17 luty 2011 - 23:35

Ciągnik ZETOR 7745 albo 7245 [opinie] w planetarnej ci jeszcze jedno kolko ucieklo, tzn. walek i satelity maja zabki na zewnatrz nie wewnatrz. oczywiste, ze sa bardziej skomplikowane i przez to lepsze, tak generalnie, bo mozna zrobic walcowe porownywalnej "jakosci" tylko, ze nie beda wtedy tansze.

nie wszystkie przekladnie walcowe musza zwiekszac rozstaw osi, moga rownie dobrze go zmniejszac i nadal nie wiem co to ma wspolnego z udzwigiem. mozesz ramoina od tuza nawet w polowie zamontowac, cofnac, wysunac do woli, a zwolnice moga byc przy tym jak sie komu podoba.

#116 Share zetorlublin7341

zetorlublin7341

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2155 postów

Napisany 17 luty 2011 - 23:41

Ciągnik ZETOR 7745 albo 7245 [opinie] frotki też latają na planetarnych, zgadzam się z kolegą że planetarna jest droższa w naprawie i bardziej skomplikowana. jak braliśmy zetora nowego i jak ojciec robił wpolu to sąsiad przyszedł i powiedził że w życiu nie wziąłb na zwolnicach tych bo to głupota, a ciagnik nowy głupio wygląda, w tamtym roku przyprowadził case jx90 po 3 miesiącach w chole.e poleciały obydwie po 200mtg, także zrobili na gwarancji napraw a sąsiad siedzi cicho, nic się nie oddzywa, nawet na poświęcenie pojazdów nim przyjechał pod kościół, oczywiście zaraz poszła gadka że jak fabryka nie dała rady to może z Boską pomocą się nie rozleci już tak szybko. A brzozak uczepiłeś się tej trwałości, pare lat temu jak wyrywaliśmy korzeń to targałem ciapkiem i tak linę na pół lóźną i cały gas ciapula podskakiwała ale nic się nie urwało, dziś mam 14,5tyś mtg, do zwolnic nie było nawet zaglądane, tylko olej wymieniony, a pamiętam jak kumpel targał takie betony po starej stodole, trach i koniec jazdy, zawsze urywa jeden tryb w satelicie, planetarne jedne to wiem gdzie sa dobre, powiem że w lublinie 3 mam 187 tyś km, towaru wywiózł bardzo dużo już w swojej kadencji, powiem że się ładuje po 2,5t po 10 latach nic się nie dzieje, dalej śmiga aż miło

Edytowany przez zetorlublin7341, 17 luty 2011 - 23:51.

#117 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 17 luty 2011 - 23:56

Ciągnik ZETOR 7745 albo 7245 [opinie] ok, juz nigdy nikomu nie powiem nic zlego na temat zwolnic walcowych.

#118 Share zetorlublin7341

zetorlublin7341

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2155 postów

Napisany 18 luty 2011 - 00:21

Ciągnik ZETOR 7745 albo 7245 [opinie] tam złego czy nie to nie oto chodzi widać firma uznała że do tego przedziału mocy dobre są te zwolnice a dopiero w mocniejszych montowali inne może poprostu obudowa musiała by być większa i zwolnica np w 902 jakby chcieli dać walcowe, a tak to ładnie upchali na tych nowszych i tyle. A i jeszcze jedno dlaczego w c360 po pewnym czasie ze zwolnic jak się jedzie to huk a w zetorze mimo dużej eksploatacji jest spokój, czyżby inna budowa albo cuś

#119 Share wojoch7340

wojoch7340

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 261 postów

Napisany 18 luty 2011 - 20:45

Ciągnik ZETOR 7745 albo 7245 [opinie] w ursusie są mniejsze a w zetorze większe a temu ma większy udźwig bo koła są do tyłu wysunięte i traktor wtedy staje się dłurzszy i dlatego w małych są zwolice walcowe

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#120 Share heniek87

heniek87

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 27 luty 2011 - 08:00

Ciągnik ZETOR 7745 albo 7245 [opinie] co do zwolnic tak jak mówicie ja mam mf255 i zwolnice mi nie siadają a bardzo dużo nim robię, ale i w 7711 też nie narzekam jedną robiłem i nawet wał koła ukręcił mi się ale to bardzo mało spotykane to jest raczej skutkiem iż ten zetor pracował pod dużym obciążeniem (sieczkarnia do zielonek boczna zawieszana na podnośniku składana do pionu w transporcie) a le zato druga zwolnica jest w idealnym stanie