Skocz do zawartości

Zdjęcie

Case vs New Holland

16 odpowiedzi na ten temat

#1 Share mateusz165

mateusz165

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 03 październik 2010 - 15:38

Case vs New Holland Witam. Który ciagnik byscie mi polecili case maxxum 125 czy new hollanda t6050. Ciagniki mialy by pracowac na ok.80ha z plugiem 4 skibowym,agregat uprawowo siewny 3m bierny opryski i nawozy. Do pomocy mial by jescze zetora 16145. Do serwisu new hollanda mam spory kawalek drogi bo jestem z mazur a musze jechac do Brodnicy, Case jest blizej bo kolo Augustowa a pozatym znajomy z okolicy jest przedstawicielem w Case. I jak z cenami tych ciagnikow?? Prosze o wasze opinie.

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Case vs New Holland Dzisiaj, 14:36
  •  

#2 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6295 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 03 październik 2010 - 16:00

Case vs New Holland CASE masz w Płoskini - mirtrans czy jakoś tak poza tym mają oddział w Mrągowie, przynajmiej niedawno byłem u Michała i funkcjonowało to a znajduje się obok JD i FARMTRACa. Mieli tam CASE i stał kiedyś nawet STEYER.
Brodnica miała NH w Sorkwitach koło Mrągowa (PERKOZ się nazywało) ale pozostał tam ponoć tylko serwis, ze sprzedażą NH obecnie tak jak mówisz - Brodnica.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#3 Share KiepskiT6030

KiepskiT6030

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 231 postów

Napisany 03 październik 2010 - 16:07

Case vs New Holland Witam posiadam NH t 6030 wersja mniejsza od t 6050 i jestem zadowolony:) ale w twoim przypadku wybrałbym case bo dilera masz blisko zwłaszcza ze znasz tam kogoś u mnie w NH pracuje kolega i jak mam ciągnik na serwisie u nich to wszystko wiem co się z nim dzieje:) a jakościowo i cenowo myślę ze to samo oczywiście zaraz fani case będą wołali ze to nie to samo i takie tam ale to moje zdanie ( spójrz na większość podzespołów zobaczysz tam logo CNH) a jak zajrzysz pod maskę to zobaczysz to samo w środku troszkę inaczej bo ehr jest troszkę inny i to chyba wszystkie różnice w tych modelach bo w większych różnic jest sporo więcej :D

#4 Share marcin04

marcin04

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 240 postów
  • Zainteresowania:Technika rolnicza, energia odnawialna, hodowla drobiu

Napisany 03 październik 2010 - 16:12

Case vs New Holland jeżeli masz bliżej to bierz case a jak znasz jeszcze dilera to już 2 za, możesz wynegocjować lepszą cenę i serwis weźmie mniej za ewentualne dojazdy
"Jeszcze się taki nie urodził co by Polakowi dogodził"
Przyjmę chętnie stare prospekty i książki ze sprzętem rolniczym krajowym i zagranicznym za drobną opłatą. Zainteresowanych zapraszam na pw.

#5 Share Andrzej24871

Andrzej24871

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 846 postów

Napisany 03 październik 2010 - 16:55

Case vs New Holland A może case puma 125? 19 biegów do przodu w opcji 500kg cięższy i recyrkulacja spalin (przy tej samej normie spalin i tym samym silniku powinien mniej spalić od tego bez recyrkulacji).
O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

#6 Share pasjonat36

pasjonat36

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów

Napisany 03 październik 2010 - 17:00

Case vs New Holland Nie bierzesz jeszcze pod uwagę innych ciągników np. DF, John Deere, Class ?
Masz jeszcze inne ciągniki ?, bo mógłbyś sprzedać zetora i kupić albo lepszy ciągnik albo drugi mniejszy.
Happiness is easy

#7 Share maks95

maks95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów
  • Zainteresowania:Fotografia

Napisany 03 październik 2010 - 17:04

Case vs New Holland Moim zdaniem bierz case jak masz blisko dealera bo w sumie to jesden koncern. Jak mój przedmówca napisał zastanów się nad pumą ja mam NH T6070 PC (o ile się nie myle odpowiedznik pumy) i zprawuje się bardzo dobrze nie mam z nim najmniejszych problemów :D .
Trwa ładowanie listy sprzętu |||||||||||| 82% |||||||

#8 Share mateusz165

mateusz165

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 03 październik 2010 - 17:14

Case vs New Holland @ pasjonat36 mam jeszcze ursusa 912 i c360 te dwa chcę sprzedac i w ich miejsce kupic ciagnik o mocy 120-130km. Zetora nie sprzedam na pewno, przynajmniej teraz bo to jest ciagnik, ktory tankuje pale i jade. A jaka jest roznica w cenie miedzy maxxumem a puma?? Kiedys myslelalem nad john deerem 6630 ale jak teraz pojezdzilem tym casem to jestem za ta marka. Kolega mowil, ze jak cos to mozna z nim pojechac i wypróbować ciagnik albo sprowadzi na testy.

#9 Share Andrzej24871

Andrzej24871

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 846 postów

Napisany 03 październik 2010 - 17:20

Case vs New Holland @maks95 ej mógłbyś mi powiedzieć jak tam są rozłożone* biegi?? Mam na myśli to że w maxxumie są dwa biegi 8 połbiegów i w opcji dodatkowy półbieg i tam jest tak że na pierwszym biegu jedziesz max 10km/h a na drugim już max40 plus dodatkowy 17 bieg i lecisz 50 , pierwszy półbieg drugiego biegu zachodzi* na 8 półbieg 1 biegu czyli na piewszym półbiego drugiego biegu jedziesz max 9km/h , A u Ciebie jak jest ile ma biegów ta skrzynie i ogólnie jak sa one rozłożone . Przepraszam autora za OT
O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share mateusz165

mateusz165

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 03 październik 2010 - 18:19

Case vs New Holland A jak z cenami tych modeli z podobnym wyposazeniem??

#11 Share maks95

maks95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów

Napisany 03 październik 2010 - 18:22

Case vs New Holland Ja mam 19x6 tylko że 19 to nadbieg i wtedy powinien jechać 50 :D ale zgodniw z polskim prawem jest zablokowany przy 40km/h ;[

#12 Share Andrzej24871

Andrzej24871

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 846 postów

Napisany 03 październik 2010 - 18:26

Case vs New Holland @maks95 wiem wiem :D ale mi chodzi o te biegi (a tak w zasadzie to półbiegi) niżej* czyli do 18 jak to jest 3x6?? (3 biegi razy 6 półbiegów ) czy jakoś tak? I od ilu km/h do ilu poszczególne końcowe półbiegi wystarczają mam myśli np ostatni półbieg 1,2,3 biegu no nie.

#13 Share maks95

maks95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów

Napisany 03 październik 2010 - 18:32

Case vs New Holland Jeśli chodzi ci o biegi pełzające to nie mam mam poprostu 19x6 bez sprzegła żadnych pułbiegów :D

#14 Share Andrzej24871

Andrzej24871

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 846 postów

Napisany 03 październik 2010 - 18:39

Case vs New Holland Aha myslałem że są jakieś biegi bo jakoś trudno mi to jest sobie wyobrazić no niby ful powerschift no ale hmm ok dzięki o to mi chodziło.

#15 Share rafalkom555

rafalkom555

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1483 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja itp.

Napisany 03 październik 2010 - 18:56

Case vs New Holland skoro case ci sie spodobało to weź, to jest to samo, cała historia cnh zaczeła sie od internacionala :D

#16 Share maks95

maks95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów

Napisany 04 październik 2010 - 15:35

Case vs New Holland No nie do końca moim zdaniem zaczeła się od fiata który po kupieniu forda dokupił case i powstał koncern CNH Global czy jakoś tak nie pamiętam już dokładnie :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#17 Share rafalkom555

rafalkom555

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1483 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja itp.

Napisany 04 październik 2010 - 16:38

Case vs New Holland nie cnh global tylko chyba international harvester company, początek firmy IH sięgają 1830roku kiedy wynalazca Cyrus Hall McCormick skonstruował żniwiarkę wyposazoną w stół do odbierania zboża ;[ w 1847 mccormick zakłada spółkę w chicago firmę Harvesting Machine Company a na początku XXwieku łączy się z Deering Harvester Company i 3mniejszymi producentami sprzetu rolniczego ;[ wtedy powstał IHC :D Pierwsze traktory był zbudowane(ihc) w latach 1904/5, w ciągu 5lat stali się najwiekszym producentem ciągników na świecie ;[ Ih został zmuszony do prowadzenia kosztownej polityki kilku oddzielnych marek i związanych z nimi sieciami handlowymi w ramach jednej koropracji ;[
wrzesięń 2010 RPT, z rok temu było na ostatniej stronie jak to się łaczyli producenci ciągników ;[

Dodaj odpowiedź