Skocz do zawartości

Zdjęcie

John Deere 730 Twin Jet - ilość cieczy na hektar.

6 odpowiedzi na ten temat

#1 Share rmaslysz

rmaslysz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 08 kwiecień 2010 - 19:20

John Deere 730 Twin Jet - ilość cieczy na hektar. Witam, dysponuję opryskiwaczem takim jak jest w tytule. Doczytałem się informacji, że maxymalna dawka cieczy roboczej to 180 l/ha gdyż dodatkowo wspierany jest strumień cieczy powietrzem, co pozwala na uzykanie odpowiednij grubości kropli. Teraz mam takie pytanie, czy schodząc do dawki tego rzędu (150-180 l/ha) zabiegi ochrnony będą w pełni skuteczne, bo producenci zalecają 200-300 l cieczy roboczej na ha. Jakie są wasze zdania na ten temat?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
John Deere 730 Twin Jet - ilość cieczy na hektar. Dzisiaj, 10:08
  •  

#2 Share Lukaszjarm

Lukaszjarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1438 postów

Napisany 08 kwiecień 2010 - 19:25

John Deere 730 Twin Jet - ilość cieczy na hektar. ja mysle ze 180 L spokojnie wystarczy na ha a 150 L wedlig mnie to troszke malo ale bywaja tacy co zwyklym opryskiwaczem tak pryskaja ale jak opryskiwacz jest tak przystosowany to mozna pryskac a jesliu chcesz wiecej to mozesz zawsze wolniej jezdzic

#3 Share rmaslysz

rmaslysz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 08 kwiecień 2010 - 19:59

John Deere 730 Twin Jet - ilość cieczy na hektar. Tak się właśnie zastanawiałem, bo mam znajomego o dużym areale upraw i od zawsze pryskał 200 l/ha zwykłym opryskiwaczem, wcześniej próbowałem pryskać właśnie po 230-250 l/ha ale ciśnienie robocze było bardzo wysokie, bo blisko 7-9 bar. Obawiałem się, żeby nie porozwalało czegoś w opryskiwaczu. Przy herbicydach może i tak, 180 l/ha wystarczy, ale ja załatwić sprawę fungicydów, bo żeby większą dawkę dać, to strasznie dużo czasu zejdzie mi z tym :lol:

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share Lukaszjarm

Lukaszjarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1438 postów

Napisany 08 kwiecień 2010 - 20:03

John Deere 730 Twin Jet - ilość cieczy na hektar. ja pryskam wszystko tak samo 200L/ha a w opryskiwaczy jak na wskazniku jest nadal zielone pole to mozesz pryskac byle by wskazowka na czeronym polu nie byla ale ja bym pryskal wszystko te 180L

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share rmaslysz

rmaslysz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 08 kwiecień 2010 - 20:16

John Deere 730 Twin Jet - ilość cieczy na hektar. Ryzyk fizyk, miejmy nadzieję, że choroby grzybowe nie będą aż tak mocno atakować:lol: Jeszcze chodzi mi po głowie sprawa z nawozami dolistnymi, tam generalnie im więcej wody tym lepiej... Co o tym sądzisz?

#6 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 09 kwiecień 2010 - 00:40

John Deere 730 Twin Jet - ilość cieczy na hektar. na dolistne to im mniej wody tym lepiej, chyba nie zalezy ci na tym zeby oprysk splynal na ziemie?
jak masz za wysokie cisnienie to zmien koncowki.
opryski grzybowe wymagaja chyba najwiekszej ilosci wody i w nich nie ma co oszczedzac.
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share kurak

kurak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów

Napisany 09 kwiecień 2010 - 17:13

John Deere 730 Twin Jet - ilość cieczy na hektar. Wiem, że zabiegi fungicydowe są najbardziej wymagające co do ilości wody. Jeżeli chodzi o "końcówki" to akurat mam największe (niebieskie). Tam są wkłady do dysz, (http://www.sprayadva...6-airjet-01.jpg) tak to wygląda, i właśnie te niebieskie wkłady pozwalają na uzycie największej ilości cieczy.
Pozdrawiam,
Robert

Dodaj odpowiedź