Skocz do zawartości

Zdjęcie

Bezpiecznik wyskakujący

25 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4473 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 10 luty 2010 - 13:20

Bezpiecznik wyskakujący Dla mnie jest to całkowity brak profesjonalizmu. Oczywiście patrzę na to ze strony serwisanta, jednak nawet we własnym zakresie nie należy tego robić. Ale starczy już tego OT.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Bezpiecznik wyskakujący Dzisiaj, 19:30
  •  

#22 Share slawek3220

slawek3220

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 313 postów
  • Zainteresowania:sport, motoryzacja no i oczywiście rolnictwo

Napisany 10 luty 2010 - 13:24

Bezpiecznik wyskakujący też miałem to na myśli i to tylko w sytuacjach awaryjnych, sam widziałem i to w bardzo wielu traktorach zamiast bezpieczników stare aluminiowe złotówki
" No to po małym " - powiedział rolnik wyciągając jaja z sieczkarni.

Ursus C-360 i C330M - mój sprzęt.

#23 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 10 luty 2010 - 15:25

Bezpiecznik wyskakujący

Oczywiście że są. Mają takie same wymiary jak bezpieczniki płytkowe stosowane w samochodach. Co do bezpieczników stoswanych w instalacjach energetycznych to można je stosować w ciągniku jedynie pod warunkiem zamontowania odmiany przeznaczonej do prądu stałego. Te wykonane na prąd przemienny nie nadają się. @Mariusz x wyjaśnij o co Ci chodzi z tymi wartościami bo za bardzo nie zrozumiałem Twojej wypowiedzi.

Podałem wartości przy których zadziałają wyzwalacze wyłącznika nadprądowego B10. Może zdarzyć się tak, ze przez wyłącznik B10 popłynie długotrwale prąd 14 A a wyłącznik nie zadziała, trzeba o tym pamiętać. Ogólnie nie polecam stosowania wyłączników instalacyjnych w ciągnikach, ale na upartego da się to zrobić.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#24 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3919 postów

Napisany 10 luty 2010 - 17:56

Bezpiecznik wyskakujący

Lepiej zmostkować cieńszym drucikiem stary bezpiecznik, niż założyć nowy o dużo większym prądzie. Więc nie widzę nic złego w naprawianiu starych bezpieczników. Choć nie jestem tego zwolennikiem.

Kolego piszesz cieńszym drucikiem drut 2,5 mm2 z miedzi a 2,5 mm2 aluminium i mimo tego samego przekroju mają różną obciążalność prądową, nie porównuję tego do gwoździa.

Nigdzie nie jest dozwolone "watowanie" bezpieczników, ale każdy robi jak uważa. Osobiście nie polecam tego sposobu.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#25 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 10 luty 2010 - 18:07

Bezpiecznik wyskakujący Bez przesady. Bezpieczniki do władka mają jeszcze zapas drutu do drutowania. Te złotówki to tez widziałem, tu zadziałał częściowy pragmatyzm - wymiar. W Białymstoku są 3 sklepy w których można kupić automatyczne bezpiecznika do Kamaza. Poszukałem i okazało się, że takie same są w..
http://allegro.pl/it...z_69_wolga.html

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#26 Share frutis

frutis

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów

Napisany 11 luty 2010 - 08:03

Bezpiecznik wyskakujący

Kolego piszesz cieńszym drucikiem drut 2,5 mm2 z miedzi a 2,5 mm2 aluminium i mimo tego samego przekroju mają różną obciążalność prądową, nie porównuję tego do gwoździa.

Nigdzie nie jest dozwolone "watowanie" bezpieczników, ale każdy robi jak uważa. Osobiście nie polecam tego sposobu.

Ja piszę o drucikach, a nie o drutach przekroju 2,5mm2Założenie jednego czy dwa włoski do spalonego bezpiecznika jest lepszym rozwiązaniem niż założenie nowego znacznie większego bezpiecznika. To jest tylko w awaryjnych sytuacjach takie rozwiązanie i nie na dłuższą metę.
Dzisiaj już trudno o znalezienie drucika aluminiowego, więc mona jest o miedzi.