Skocz do zawartości

Zdjęcie

Sianokiszonka w belach czy moze w silosie?

920 odpowiedzi na ten temat

#601 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 02 listopad 2012 - 20:56

Sianokiszonka w belach czy moze w silosie? no to już sporo, ale nie zazdroszczę bo pewnie trzeba się narobić. mam plan dobić do 60 opasów, ale pewnie wuja nie będzie chciał i areału nie będzie odpowiedniego w poniedziałek się może okaże po kilku telefonach.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Sianokiszonka w belach czy moze w silosie? Dzisiaj, 11:07
  •  

#602 Share agronom100

agronom100

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 02 listopad 2012 - 21:04

Sianokiszonka w belach czy moze w silosie? ja nie mam opasów....jak byczki osiagnał 7 mieisecy to jes sprzedajemy na dalszy opas

#603 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 02 listopad 2012 - 21:12

Sianokiszonka w belach czy moze w silosie? wiem, przy opasach mniej roboty niż przy mlecznych. A cielaki po ile u Ciebie takie 50-100kg?

#604 Share agronom100

agronom100

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 02 listopad 2012 - 21:17

Sianokiszonka w belach czy moze w silosie? Takich nie sprzedaje....bo to nie są mięsne... Miesny byczek do 7 miesiecy chodzi przy matce i to jest 100 % mieśniak ma wtedy ponad 250 kg, wszystko miejsze to jest krzyzówka mleczno mięsna jakbym sprzedawał byczki po 3 miesiace to bym wszystkie wymiona u krów miesnych popsół....zresztą po czym poznać żę krowa miała dobre odchowanie cieląt?

#605 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 02 listopad 2012 - 21:20

Sianokiszonka w belach czy moze w silosie? Nie powiem Ci bo bo aż tak się na tym nieznam.

#606 Share agronom100

agronom100

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 02 listopad 2012 - 21:36

Sianokiszonka w belach czy moze w silosie? A no właśnie po wymionach....jak strzyki są nie powyciągne, nie zgrubiałe ( jak nie ma marchewek) to znaczy że mamka raczej nie miała problemów z odchowaniem cieląt....inaczej albo jej ciele padło, alebo włanie za wcześnie odasdozno odsadka....

A wracajac do owijarki szeregowej to naprawde alternatywa dla pryzmy czy silosu...nawet w porównaniu z praso owijarkami ma wiecej plusów niż wad...

#607 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 02 listopad 2012 - 21:51

Sianokiszonka w belach czy moze w silosie? Ale trzeba bele sprasować, zwieźć, wrzucić na owijarkę. A samozbierajka sama jeździ, i jeden ubija ładowarką pryzmę.

#608 Share agronom100

agronom100

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 02 listopad 2012 - 21:56

Sianokiszonka w belach czy moze w silosie? Szybciej sprasujesz i zwieziesz dobrą belarką i konkretną przyczepą do bel niż zwieziesz przyczepą samozbierającą...a przde wszystkim zrobisz to lepiej i w czas...

#609 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 02 listopad 2012 - 22:00

Sianokiszonka w belach czy moze w silosie? Ale jak nie ma ludzi? to trochę nie bardzo. Pozatym myślę że wolałbym jak najmniej maszyn mieć.

#610 Share rmiecz8 rmiecz8

rmiecz8
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 02 listopad 2012 - 22:03

Sianokiszonka w belach czy moze w silosie? q

Edytowany przez rmiecz8, 11 październik 2013 - 19:32.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#611 Share agronom100

agronom100

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 02 listopad 2012 - 22:05

Sianokiszonka w belach czy moze w silosie? Ja w przyszłym roku kupuje przyczepę samozaładowczą do bel....jeden człowek, jeden traktor, kupa roboty.....najpierw bede sobie prasował a później w pare godzinek zwioze belki a na samym końcu wieczorkiem szybciutko owinę...

#612 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6749 postów
  • Zainteresowania:fotografia, muzyka, motoryzacja, lotnictwo :p

Napisany 02 listopad 2012 - 22:06

Sianokiszonka w belach czy moze w silosie? @rmiecz, To na pewno ale belki też możesz przywozić mieszając. Jednego dnia gorsza, drugiego lepsza i też idą wszystkie. Ja zawsze przywożę z każdego pokosu z różnych łąk i dawane są na przemian. Raz lepsza, raz gorsza. Nie mam paszowozu.

Mój kanał na YouTube http://www.youtube.c...ser/danielhaker

KUPIĘ SŁOMĘ. SIEDLCE, ŁOSICE, ŁUKÓW, MIĘDZYRZEC PODL.

#613 Share agronom100

agronom100

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 02 listopad 2012 - 22:08

Sianokiszonka w belach czy moze w silosie?

moim zdaniem najoszczędniej jest w bele ale jak ktoś nie ma czasu lub pogoda na to nie pozwala to robi sie jak najszybciej w pryzmę, ale ilość zepsutej sianokiszonki z bel a z pryzmy to duża różnica. Ja robię 2 trawy w pryzme a resztę w bele. Jednak na pryzmie jest ten plus że trawa jest równomiernie rozłożona i nie ma tak że trafi się słabsza bela np. przy krzakach lub lepsza tylko jest taka sam cały czas (jeśli nawet to minimalna różnica)

a co byś powiedział jak byś na belkach zaoszczędził połowe folii?

#614 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 02 listopad 2012 - 22:09

Sianokiszonka w belach czy moze w silosie? Ale ile przejazdów po łące, jak suchsze to jeszcze ale jak torfowe lekko podmoknięte?

#615 Share agronom100

agronom100

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 02 listopad 2012 - 22:15

Sianokiszonka w belach czy moze w silosie? Przyczepa jest przystosowana do grząskiego terenu...fakt faktem lepeij przyzepa która sama zbiera belki niż ładowarką czy turem bo w tedy to się dopiero trawa niszczy...

#616 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 02 listopad 2012 - 22:17

Sianokiszonka w belach czy moze w silosie? A ile taka przyjemność kosztuje? A tylko belki zbiera czy kostkę też? I czy w słomie można też ją wykorzystać? pewnie tak jak te same belki.

#617 Share rmiecz8 rmiecz8

rmiecz8
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 02 listopad 2012 - 22:19

Edytowany przez rmiecz8, 11 październik 2013 - 19:33.

#618 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6749 postów
  • Zainteresowania:fotografia, muzyka, motoryzacja, lotnictwo :p

Napisany 02 listopad 2012 - 22:26

Sianokiszonka w belach czy moze w silosie? Dlatego daję na przemian bo gdy pójdzie kilka słabych to zaraz mleko spadnie. A znowu gdy same dobre będą dostawać to w końcu wiosną się skończą i wraz mleko spadnie bo zostaną same kiepskie. Ja zawsze pierwszy pokos w białą, drugi w jasnozieloną, chyba że nie ma to też biała a od trzeciego zieloną. I ja mam mniej łąk niż ty więc jestem w stanie czy na koniec czy nawet w trakcie owijania zaznaczyć belkę (czarnym sprayem) pierwszą literą nazwy łąki i numer pokosu. Wtedy wiem jaką belkę rozpoczynam. Masz rację że i z dobrej może się trafić belka gorszej sianokiszonki ale na to nic nie poradzisz. Najwyżej następnym razem dajesz z innej łąki

Mój kanał na YouTube http://www.youtube.c...ser/danielhaker

KUPIĘ SŁOMĘ. SIEDLCE, ŁOSICE, ŁUKÓW, MIĘDZYRZEC PODL.

#619 Share agronom100

agronom100

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 02 listopad 2012 - 22:30

Sianokiszonka w belach czy moze w silosie? ja myśle o czymś większym...na przyczepę o której ja myśle wchodzi 20 bel o średnicy 160 cm wiec jest super jak jedna belka po dobrej prasie potrafi 1,5 tony ważyć to już zaczyna być konkretny transport 30 ton to troche lepeij niż jeden ha na raz

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#620 Share rmiecz8 rmiecz8

rmiecz8
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 02 listopad 2012 - 22:34

Edytowany przez rmiecz8, 11 październik 2013 - 19:33.