Skocz do zawartości

Zdjęcie

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn

2549 odpowiedzi na ten temat

#181 Share WeSolyRomeK

WeSolyRomeK

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 130 postów

Napisany 27 czerwiec 2010 - 13:24

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn etam, wszystko zależy od pogody , jeżeli dopisze to i plon będzie duży, my przez wiele lat po ziemniakach sialiśmy ogóry w tym terminie i plon był zawsze dobry. :)
Macarena, macarena, baila, baila, ella, ella
Macarena, macarena all night long

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn Dzisiaj, 09:33
  •  

#182 Share Mariola

Mariola

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 29 czerwiec 2010 - 19:57

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn Posiałam...jeśli nie popada(a na deszcz się na razie nie zanosi) to będę musiała chyba podlewać żeby choć zakiełkowały... Zobaczymy...zbieram doświadczenie kolejne :)

#183 Share Robertkujawy

Robertkujawy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 646 postów

Napisany 02 lipiec 2010 - 19:37

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn Witam ogorka sieje od dawna ten rok jest specyficzny zimno i mokro wstrzymalem sie z siewem do 06 06 i wydaje mi sie ze wygralem na dzien dzisiejszy rosna dobze sieje sonate bo jest sprawdzona lecz troce puzna odmiana z przyjemnoscia poznam nowe odmiany morze lepsze lub podobne ;)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#184 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów
  • Zainteresowania:robota,robota,robota. Od świtu do zmierzchu

Napisany 02 lipiec 2010 - 20:17

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn u mnie już po roundupie.rozłożone węże i po niedzieli woda.ta sonata trochę dziwna u mnie bo przy 6-7 liściu już kwitnie.co to za krzaczek,malutki.oczywiście pojedyńcze ale kwitną.a z folii już jem.

#185 Share Robertkujawy

Robertkujawy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 646 postów

Napisany 03 lipiec 2010 - 11:06

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn Sonata tak ma lecz lubi cieplo i upaly bardzo sie rozrasta i plonuje do mrozow ale jest puzna odmiana na przemysl a nie na wczesny rynek za duzo wody nie daje na poczatek bo niech sie ukorzeniom Trzy lata temu dalem za wczesnie wode i puzniej w sierpniu nie moglem nadonzyc z wodom bo nie byly ukorzenione i zaczely zwalac kwiaty Wiec moje pytanko o odmiane wczesniejszom bo kompinowalem z szrempskim lecz szybko sie posypal

#186 Share przemek1025a

przemek1025a

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 231 postów

Napisany 03 lipiec 2010 - 19:44

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn ja przed chwilą uzbierałem ok. 30kg z pierwszego zbioru z 20 arów a odmiana to octopus f1, nie ma bardzo narazie co z tym zrobic bo skupu w okolicy jeszcze nie ma a na rybitwy to 50km nie opłaca się z tym jechac, jak długo mogę je przechowac do następnego zbioru w piwnicy? drugi zbiór to będzie pewnie gdzieś w połowie przyszłego tygodnia, bo są dośc małe ok. 2-3cm a i jeszcze jedno pytanko jakim kalibrażem się kierowac podczas przebierania? no i oczywiście jaka u was cena na dzień dzisiejszy?

#187 Share WeSolyRomeK

WeSolyRomeK

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 130 postów

Napisany 03 lipiec 2010 - 19:51

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn 30 kg to nie ma za bardzo z czego strzelać. Chyba najlepiej wpakować je w słoik i wykorzystać je jako zagryzka do flaszki.
Macarena, macarena, baila, baila, ella, ella
Macarena, macarena all night long

#188 Share przemek1025a

przemek1025a

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 231 postów

Napisany 03 lipiec 2010 - 21:00

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn

30 kg to nie ma za bardzo z czego strzelać. Chyba najlepiej wpakować je w słoik i wykorzystać je jako zagryzka do flaszki.

dobrze kolego mówisz dac ci wódki :D chyba jednak będą skonsumowane bo przed chwilą jadłem z nich mizerie ;)

#189 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów

Napisany 04 lipiec 2010 - 08:10

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn ja w zeszłym roku miałem 6 ton z 5 ha na pierwszym zbiorze.a dwa lata temu 90 kg z 1 ha ale wszystko poniżej 6 cm.ja robiłem kaliber do 6, 6-10, 10-15,15+.a teraz kupiłem sortownik więc będzie 4-7,6-9,9-12,9-12 gruby,12-15,15+.a na giełdzie dobrze rozdzielone to podstawa bo klient zobaczy 1 ogórek większy w worku i już mu nie pasuje.albo się targuje

#190 Share Robertkujawy

Robertkujawy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 646 postów

Napisany 04 lipiec 2010 - 09:14

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn Najlepiej znalesc dobrego kupca , ja od 2 lat worze do kwasiarza i zbieram tylko kwasa i to sie oplaca bo nadrabiam tonarzem Wozilem na bronisze ale przy wiekszym tonarzu idzie uschnac Mam nadzieje ze euro sie utrzyma to i cena by byla bo do niemiec tez biora ale wymagaja dobrego sortowania Tez zastanawiam sie nad sortownicom wieksze pole manewru morzna spytac ile kosztuje i czy nowa ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#191 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów

Napisany 04 lipiec 2010 - 14:05

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn ja dałem 5 tyś.i to okazja bo chętnych było sporo.ale że to znajoma firma sprzedawała to najpierw powiedzieli cenę a potem już nie mogli podnieść bo zaliczkowałem.ja woziłem na wrocław to był dzień że 3 tony w 3 godz szło.a najdłużej 30 godz z 2 tonami.ale już są swoi klienci.małego do 6 cm całego czech zabierał w dobrej cenie.ja wolę mniejsze zbierać bo nie trzeba tyle ton przerzucać

#192 Share przemek1025a

przemek1025a

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 231 postów

Napisany 07 lipiec 2010 - 20:00

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn mam zapytanko odnośnie jakiejś choroby ogórka, na liściach robią się białe plamki na krawędziach ale i nie tylko bo i w środku liścia też a potem wysychają i te place się krusza, co to może byc? czym na to kropic? jak tam wyglądają wasze ogórki? coś podobno cena licha jak na ten rok bo u nas są po 1.20zł

#193 Share Robertkujawy

Robertkujawy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 646 postów

Napisany 09 lipiec 2010 - 08:22

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn :) Przewiduje kancista plamistosc i miedzian itp bo teraz zmienniki i bakterje ja wczoraj pryskalem miedzian 3,5 kg+talstas na zmiennika a co do ceny to znow zmowa ogorka niema zobaczymy jak zacczna kisic w sierpniu bo teraz to tylko wolny rynek :)

#194 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów

Napisany 09 lipiec 2010 - 09:23

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn kanciasta raczej na pewno.chociaż pogoda nie sprzyja grzybom.przynajmniej u mnie.ja wczoraj dałem cuproxat 4l/ha,karate 0,12l/ha,kristalon 3 kg/ha i asahi 0,5l/ha.mieszanka dobra.jak na razie nie widzę żeby coś się stało.a przed wczoraj agil 0,8l/ha bo chwastnica w rzędach.ogórka będzie sporo wydaje mi się i cena też poleci.mam nadzieję że na 1 zł się zatrzyma na konserwę bo taniej to nie opłaca się rwać.ja tam wszystko na wolny rynek.trochę daję na konserwę ale gość płaci tyle co na giełdzie we wrocławiu

#195 Share przemek1025a

przemek1025a

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 231 postów

Napisany 09 lipiec 2010 - 11:22

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn oki dzięki, narazie to się nie rozprzestrzenia i zajme się tym w przyszłym tygodniu bo dziś mam inne plany a jutro ide do kumpla na wesele więc troche czasu brak i zapomniałem dodac że te plamy są na pierwszych liściach od korzenia czyli mogło to byc jak były deszcze ale wtedy itensywnie kropiłem miedzianem i innymi ale ogolnie to jestem rozczarowany tymi ogórkami robiłem już trzecie podejście i raptem uzbierałem 25kg drobnego i ze 25kg gróbego ale ten narazie do użytku własnego i ta cena licha jak na te kaszty w 30arów władowałem ponad 3tys. łacznie z włokninana 20arów i paletami i kiedy mi się to odbije przy takiej cenie? a jarzyna sie juz prawie zeszla a sadzilem co 130 cm. kropicie jakimiś samozapylaczami? ja jestem początkujący w tej uprawie i tak pytam i praktykuje, ogórka mam dopiero pierwszy rok...

#196 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów

Napisany 09 lipiec 2010 - 14:40

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn a co chciałeś żeby po dwóch zbiorach zwróciło ci się?ja kupiłem samolot i sortownik i liczę że w trzecim roku się zwróci.może w drugim jak pójdzie dobrze.pierwszy rok jest zawsze na naukę.nawet jak troszkę dołożysz to będziesz wiedział na przyszłość jak zrobić inaczej.jak planujecie płacić w tym roku za zbieranie?stawki godzinowe czy za kilogramy?

#197 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn a co chciałeś żeby po dwóch zbiorach zwróciło ci się?ja kupiłem samolot i sortownik i liczę że w trzecim roku się zwróci.może w drugim jak pójdzie dobrze.pierwszy rok jest zawsze na naukę.nawet jak troszkę dołożysz to będziesz wiedział na przyszłość jak zrobić inaczej.jak planujecie płacić w tym roku za zbieranie?stawki godzinowe czy za kilogramy?

#198 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów

#199 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#200 Share Robertkujawy

Robertkujawy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 646 postów

Napisany 10 lipiec 2010 - 09:22

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn Ja sieje 5 lat w tym 2 lata dobre a reszte wiecej jak za zboze za doswiadczenie teez sie placi lecz nigdy nie dolozylem do interesu :) U nas na kujawa placi sie 9 zeta za godzine bo inaczej nikt nie bedzie rwal i co pocieszajace moj zbior zacznie sie za 2 tygodnie a warszawka jusz dzwoni o kwsa czy bedzie ´´´rynek cwaniaczki tez sanduja uwarzan ze ogorek powinien isc w gore bo sezon sie zacznie za 3 tygodnie Dwa lata temu mialem sonate i puzniej zasialem w wrzesniu byla kasa jak sie inne plantace posypaly