Zaloguj się, aby obserwować  
pynczor

Czym obcinacie swoje owce

Polecane posty

pynczor    15

Siemka wujek ma problem bo trzeba obciac owce a nie ma czym mianowicie posiada ruska maszynke ale noze sa do wymiany ale nigdzie nie moze dostac takich nozy :angry:

nie wiecie czasem gdzie moge takie dostac albo powiedzcie gdzie moge dostac jakas nowa maszynke i jaka najlepsza

pomozcie owce czekaja:P

i jak w temacie jakie wy posiadacie maszynki :)

-------------

Nikt mi nie pomorze ??


mtz82, mtz82,mtz82,mtz80,wladymirec,pronar 1221A nie ma to jak miec cały wschód pod domem :)
21 November 09 rok wejście w AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kanuni5125    0

Jak masz jakąś starą maszynkę to może poszukaj na giełdach noże do niej. A dużo owiec ma twój wujek? Jak co to pozostaje tylko ręczne strzyżenie. Ja swoje to ręczna obgalam :)


URSUS C - 328 POTĘGA MOCY
Nie ma że nie da rady, gaz do końca i musi iść !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Qtas    1

W dawnych czasach, gdy hodowałem owce - strzygłem je radziecką maszynką. Kupiłem sobie wtedy na "Polagrze" w Poznaniu, noże i grzebienie od zachodnich maszynek. Pasowały. Myślę, więc, że możesz kupić ostrza od innych maszynek i powinny pasować, bo te rozmiary są chyba znormalizowane. Zobacz np. na www.hodowlany.pl Są tam telefony.

Zadzwoń do gościa, niech Ci poda wymiary tych noży, it.p. Poza tym, o ile pamiętam - ostrza do maszynek należy ostrzyć. Zawsze jak naostrzyłem w punkcie skupu wełny, to strzygły jak należy, a wystarczyła jedna brudna (np. zapiaszczona owca), aby ostrza już nie nadawały się do strzyżenia (bez powtórnego naostrzenia). Teraz już tego punktu skupu wełny nie ma i nie wiem, gdzie można by takie ostrza naostrzyć. Mam jeszcze tą maszynkę i komplet ostrz do niej - wszystko zakonserwowane w oleju. Za bardzo nie chcę się jej pozbywać, a poza tym mieszkam od ciebie daleko. Napisz na priva ile możesz za nią dać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petes    0

Mój ojciec wozi do znajomego ostrzyc noże i jakoś strzyże ale chyba już zakończy hodowlę bo to nieopłacalne wełny nikt nie chce a baranów tez już nikt nie chce kupić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hrycu    2

Ja swoje strzygłem ręcznie do czasu, aż trafiła mi się właśnie ruska maszynka za 100 zł. Co do noży i grzebieni to pasują każde noże o 4 ostrzach i grzebienie które mają 13 zębów. Grzebienie jak i noże kupisz na allegro albo wejdź na tę stronę www.jaroszpol.pl i sobie u nich zamów. Kolega ma maszynkę firmy lister i nie ma porównania z ruską. Lister to sprzęt profesionalny .... Co do noży i grzebieni do ruskiej maszynki to polecam właśnie te listerowskie.

 

Pamiętaj, że jeśli nie masz wprawy w strzyżeniu i jedną owcę strzyżesz 15 minut to odczekaj chwilę przed strzyżeniem następnej. Gdy się grzebień i nożyki nagrzeją to nie chcą tak ciąć wełny.

 

Jak ktoś ma kilka owiec to nie opłaca się kupować maszynki, bo się ona nigdy nie odrobi

Edytowano przez Hrycu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Tomolsztynek
      Witam serdecznie 
      mam w planie dorobić w tym roku i sprzedawać maliny i truskawki w sezonie będę to robił w moim miasteczku pierwszy raz 
      szukam osób od których mógłbym odbierać towar mam własny transport czy może ktoś pomóc od czego zacząć lub dać kontakt do kogoś kto by mi sprzedawał owocki 
      pozdrawiam wszystkich 
    • Przez tomek12051133
      Witam. Będę miał 6owieczek młodych z kolczykami. Problem mam w tym że chciałbym za rok brać dopłaty na nie a chyba trzeba miec 10sztuk minimum. 
      Czy ma ktoś takie młode owieczki na sprzedaż z malopolski? Chętnie kupię.
    • Przez piskozub
      stado 16 szt . Koronowo
    • Przez drhenry
      Call: +44 7477 198855
      WhatApp +44 7477 198855
      E-mail: support@realdocuments24.com
      Website: https://realdocuments24.com/
      We are a team of Prometric consultants ,Professors, Doctors working at the various database management system helping candidates clear exams (pass) with legitimate processes without sitting for exams, making available exam questions and answers for all exams, upgrade your results as well such as:MRCP,MRCS,MRCPCH,MRCOG,MRCEM/FRCEM,FRCS,FRCOPTH,FRCR,FRCPATH,FRCOG,RCVS,FACOG,COBGC,MBBS,NCLEX,BAMS,BDS,BHMS,MOH,DHA,HAAD,GCC,RTA,DHCC,OMBS,NHRA,AMC,AZREX,USMLE,BCS,SPLE,SLE,ACI,AIIM,NCLEX,USMLE,others major exams like NBDE,NDEB,PEBC,NDEB,NCEES,CLAT,UGC NET,CA,GAOKAO,UPSC LSAT,GATE,CAT,NVIDIA, LNAT,IIT.JEE,CFA.
      Obtain your license, certificate now at a good rate due to the smartness of the various severs at the various database.

      CONTACT US FOR MORE INFORMATION!!

      Call or WhatsApp(+44 7477 198855)

      Website: https://realdocuments24.com/

    • Przez BraumHere
      Może ktoś kupował płyty włókno-cementowe, czy możecie mi doradzić, gdzie mogę kupić dużą partię płyt włókno-cementowych w dobrej cenie? Muszę pokryć dość duży budynek.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj