Skocz do zawartości

Zdjęcie

Mf690 czy MTZ82

34 odpowiedzi na ten temat

#21 Share pablo21

pablo21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1763 postów

Napisany 04 luty 2009 - 21:40

Mf690 czy MTZ82 Do autora tematu:
Jesli stac Cię na Zetora 9540 to dlaczego nie pomyslisz o czyms takim?http://allegro.pl/it...guson_6150.html jest duzo nowoczesniejszy od Zetora i bardziej komfortowy?

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Mf690 czy MTZ82 Dzisiaj, 03:14
  •  

#22 Share samczyk1991

samczyk1991

Technik mechanik

• Members
  • PipPipPip
  • 1058 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,a w szczególności jej mechanizacja.

Napisany 04 luty 2009 - 21:42

Mf690 czy MTZ82

Nie masz mtz to nie zabieraj głosu w dyskusji, denerwujesz tylko innych. I mało wiesz(tak na marginesie) . Jak ja bym pisał co znajomym się dzieje to sensu by nie miało bo zawsze w opowieściach się przedobrzy. Piszesz to chyba wyłącznie dla sensacji.

Żal, żal, żal. Koleś tyle co ja mtz jeździłem, to ci się nawet w głowie nie mieści. Znam jego słąbe i dobre strony na wylot. Po za tym napisałem na końcu posta "Na temat pozostałych ciągników się nie wypowiadam, gdyż nimi nie pracowałem!!! " . Co oznacza ,że mtz pracowałem. Poćwicz czytanie ze zrozumieniem i ty ludzi nie denerwuj.
Koniec dyskusji, wyłóż konkrety to może polemizować.

@pynczor. fakt przegiołem, olej sie nie leje z każdego miejsca. Ale z wielu miejsc np. układ kierowniczy, skrzynia biegów, pompa- podnośnik.
Wieczny kawaler ;)

#23 Share pynczor

pynczor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 585 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo i wszystko z nim związane a daleko za tym wszystko co w życiu potrzebne ;)

Napisany 04 luty 2009 - 21:45

Mf690 czy MTZ82 wiesz u mnie sie tylko leje w jednym z przedniego napedu a w drugim z silnika i tyle nic innego jak narazie nie zauwazylem a uwiez mi ze moj tata to niezly charpagan ;)

mtz82, mtz82,mtz82,mtz80,wladymirec,pronar 1221A nie ma to jak miec cały wschód pod domem :)
21 November 09 rok wejście w AF

#24 Share zenit

zenit

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 170 postów

Napisany 04 luty 2009 - 21:51

Mf690 czy MTZ82 @samczyk 1991 chyba z boku jeździłeś albo na belce z tyłu żal to mi jest ciebie i sam ćwicz czytanie bo słabiej jest z tym u ciebie niż u mnie, napisałem że nie masz a nie że nie jeździłeś. Rozumiem że własnego nie masz i nie przeprowadzasz w nim napraw.

#25 Share samczyk1991

samczyk1991

Technik mechanik

• Members
  • PipPipPip
  • 1058 postów

Napisany 04 luty 2009 - 21:51

Mf690 czy MTZ82 Może dlatego ,że mało nim pracujesz i dbasz o niego. Rusek o którym pisze, pracuje w ciężkiej glinie, robi sporo mth w ciągu roku. Ja nie uważam ,że mtz to najgorszy sprzęt na świecie, poprostu części się szybko zużywają i to jest jego wadą.
Wieczny kawaler ;)

#26 Share zenit

zenit

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 170 postów

Napisany 04 luty 2009 - 22:02

Mf690 czy MTZ82 Ja znowu nie uważam , że jest jakiś nad wyraz dobry ale nie przesadzajmy. Wszystko zależy od ciebie jak nim robisz bo w dużej mierze awaryjność zależy od człowieka bo sam to się nie psuje heh.

#27 Share pynczor

pynczor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 585 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo i wszystko z nim związane a daleko za tym wszystko co w życiu potrzebne ;)

Napisany 04 luty 2009 - 22:03

Mf690 czy MTZ82 ale za to sa tanie a uzywam ich nawet czesto chociaz wiadomo jak to jest miec 6 ciagnikow na zmiane pracuja hehe ale mysle ze warto kupic mtz'ta bo jest tani i czesci tanie ale z drugiej strony jak kupisz MF to dluzej wytrzyma i na jedno wyjdzie to juz kazdy musi sam wybrac czy chce dokladac stopniowo czy odrazu kase wywalic i miec spokój wiesz moj tata obral ostatnio taka taktyke ze kupilismy dwa mtz'ty po 10 tys oczywiscie nie na raz tylko w odstepie roku i przeprowadzilismy kapitalke co kosztowalo ok 5 tys i za 15 tys mamy 'nowy' ciagniczek ;)

i nie klocmy sie bo nie po to tu jestesmy :D

mtz82, mtz82,mtz82,mtz80,wladymirec,pronar 1221A nie ma to jak miec cały wschód pod domem :)

#28 Share samczyk1991

samczyk1991

Technik mechanik

• Members
  • PipPipPip
  • 1058 postów

Napisany 04 luty 2009 - 22:08

Mf690 czy MTZ82 @pynczor, masz racje , ja nigdy nie odmówiłem podania ręki na zgode, przepraszam jeżeli Cię uraziłem.
Mój post to moja osobista opinia na dany temat, moge się mylić, wystarczy napisać ,że się myle i że nie mam racji.
Wieczny kawaler ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#29 Share krupek

krupek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 04 luty 2009 - 22:08

Mf690 czy MTZ82 witam osobiście wybieram Mf posiadam Mf 690 i nowego Zetora 12441 Jeżeli chodzi o wyciszenie to podobne komfort jazdy mf dużo lepiej. Byłem rozczarowany zetorem po nierównym asfalcie (bez dziur|) 4 i 1000-1500obr, i to szału można dostać 0 amortyzacji. kabina w środku też żadna rewela no wybaczcie za 160tyś to myślałem że bedzie jakiś komfort wole jeździć starym poczciwym MF-em. I nigdy więcej Zetora

#30 Share pynczor

pynczor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 585 postów

Napisany 04 luty 2009 - 22:21

Mf690 czy MTZ82

@pynczor, masz racje , ja nigdy nie odmówiłem podania ręki na zgode, przepraszam jeżeli Cię uraziłem.

mnie nie uraziles ale widze ze zenit jest dosc nerwowy ;)

krupek a kiedy kupowales tego zetora ?? chyba nie jest tak zle zeby w zetorze z 2008 nie bylo komfortu ??

#31 Share krupek

krupek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 04 luty 2009 - 22:35

Mf690 czy MTZ82 kupiłem w listopadzie. jeszcze w polu nie był ale do transportu to napewno się nie nadaje. jedyny + to wzmacniacz momentu przydaje się pod górkę przy 20t ładunku. kabina słabo zrobiona metal na wierzchu mogli by jakiś plastik przykleić a siedzonko pasażera to lipa zupełna osoba o wzroście 180cm ma biede

#32 Share pynczor

pynczor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 585 postów

Napisany 04 luty 2009 - 22:41

Mf690 czy MTZ82 no to nie za fajnie a ja do mtz'ta wstawilem siedzenie od JCB i nie ma co narzekac no a jesli mowisz ze taki komfort jest z zetorze to powiedz ile dales za niego bo w mtz'cie za 80 tys masz sredni komfort nie mwoie juz o MF ;)

#33 Share rino

rino

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 770 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Maszyny rolnicze

Napisany 05 luty 2009 - 08:45

Mf690 czy MTZ82 Z tym laniem sie z kazdego miejsca to tylko sie tak wydaje, bo jak rozdzielacz zaczyna ,,leciec'' to wtedy cały ciągnik sie zachlapie, mam 13 lat mtz i jedyne wycieki jakie były to tylko z głownego rozdzielacza pod kabiną. A nigdzie indziej wycieków nie ma. a jak rozdzielacz leci to juz automatycznie cała skrzynia mokra itp bo olej po czymś musi scieknąć. A mtz chodzi 7 rok w turze wiec dużo pracuje, i nie narzekam na jego awaryjność.

#34 Share luckywasak

luckywasak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 271 postów

Napisany 05 luty 2009 - 18:34

Mf690 czy MTZ82 Dziwne rzeczy się dzieją na tym Agrofoto.
Oto wiadomość, którą przesłał mi nimar1999 (troszeczkę poddałem cenzurze), pod tytułem "szczęśliwy wieśniak":

słuchaj poj**ie, jeszcze raz takie głupie teksty do mnie forum to inaczej pogadamy, na tym zdjeciu to jak menel wyglądasz z tym piwem! nie obchodzi mnie co ty masz mozesz miec nawet limuzyne a według mnie w zetorze jest lepiej niz w mf i to są moje odczucia a nie twoje jak chcesz kogoś krytykowac to może swojego ojca ze cie miękkim dytkiem robił!

Nie wiem za co nimar1999 tak do mnie się odniósł w PW, uważam, że forum jest od tego, żeby wyrażać swoje zdanie a nie się wzajemnie obrażać. Nie wiem czy napisał coś podobnego do wszystkich, którzy odpisali na jego post, ale zirytował mnie strasznie. Nie dość, że gość nie jest w temacie (może tylko sprawia takie wrażenie) - i pisze ogólnikami (z resztą wyssane z palca informacje) to zachowuje się jak przedszkolak (ale przynajmniej się przedstawił w tytule - sama kultura...). Na prawdę myślałem, że użytkownicy AF są nieco poważniejsi.

sorry, że nie w temacie ale jestem zdegustowany.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#35 Share tomasek tomasek

tomasek
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 05 luty 2009 - 20:40

Mf690 czy MTZ82 osobiscie jezdziłesm MF690 i Zetorem 9540 o warunki w kabinie niema co sie kłucic bo jest na tym samym poziomie w transporcie oba podobnie zetorem troche bardziej buja na nierównosciach. w polu mf robiłem ale zetorem nie wiec tu ich nie porównam ale co do tura to zetor mnie zaskoczył jak dla mnie bardziej zwawy od MF i zwrotniejszy a ten głos silnika jeszcze w zetorze - miodzio :) ale teraz pomysl sobie chłopie co kupic bo zetor osiagnoł w polowie lat 90 to co mf oferował juz na poczatku 80 i jak najbardziej ja bym wybrał MF a jesli chodzi o mtzeta 82 to osobiscie miałem takiego z mała kabina moze głosny i nie wygodny w srodku ale tani w utrzymaniu i na swoje 80KM duzo potrafi (przynajmniej w lesie bo umnie tylko w tam pracował) moja opinnia jest taka ze jesli chcesz w miare wygodny cioagnik to kup MF 690, a jesli masz tyle kasy ze stac cie na Zetora 9540 to kup MF za ta sama kase co ten zetor jest wart bo dopiero teraz zetor wprowadza to co MF oferował w 94-95roku...

Dodaj odpowiedź