Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pneumatyka - instalacja pneumatyczna do przyczep

46 odpowiedzi na ten temat

#1 Share kraker

kraker

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów

Napisany 19 styczeń 2009 - 20:18

Pneumatyka - instalacja pneumatyczna do przyczep Witam, zakładamy pneumatykę do mf 3080. Zamontowaliśmy już sprężarkę. Ale mam pytanie: Jakie zamontować zawory przy pedałach?? może wymienić na pedały z zaworami od czegoś innego?? Słyszałem że ktoś się podpinał z jakimś zaworem pod wyjście na hamulce hydrauliczne z tyłu, tak że hydraulika sterowała zaworem od pneumatyki na przyczepy?? Jak jest możliwość to jak to zrobić??
MF & Zetor siłą naszej gospodarki
Wszystkie moje materiały chronione prawem autorskim

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pneumatyka - instalacja pneumatyczna do przyczep Dzisiaj, 17:56
  •  

#2 Share pablo21

pablo21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1763 postów

Napisany 19 styczeń 2009 - 21:48

Pneumatyka - instalacja pneumatyczna do przyczep Pedałów lepiej moim zdaniem nie wymienac za duza ingerencja w ciagnik.
Mozna cos z tym zaworem pokombinowac ale niech sie wypowiedza Ci którzy cos o tym wiedza.

Jak skończysz to powiedz ile Cię to wymiosło.

#3 Share Monteks

Monteks

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów

Napisany 19 styczeń 2009 - 22:34

Pneumatyka - instalacja pneumatyczna do przyczep My zakładaliśmy...ale ten nasz patent jest bardzo trudny do opisania....najlepiej jak bym fotke zrobił ale w garazu ciemno...jak wyjade to porobie kilka fotek dla ciebie...mozesz uzyć zaworów takie jak sa w ursusie 3512 czyli w pedalach...usinasz stara i montujesz nowe....my mamy zamontownay zawór od Mtz...

#4 Share Axial

Axial

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 210 postów

Napisany 20 styczeń 2009 - 14:36

Pneumatyka - instalacja pneumatyczna do przyczep Kolego, najprawdopodobniej potrzebujesz czegoś takiego zawór hydrauliczno powietrzny. A jakieś ucinanie pedałów hamulcowych to osobiście odradzam...
Wiśta, Wio! Łatwo powiedzieć...

#5 Share jan222

jan222

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 20 styczeń 2009 - 16:46

Pneumatyka - instalacja pneumatyczna do przyczep Mam chyba identyczny w moim MF 3080, odpowietrzanie hamulców pod schodkami z lewej strony. Ostatnio wymieniałem w nim oringi, bo mi się hamulce zapowietrzały jak korzystałem z przyczepy teraz wszystko OK. (jakby co mogę przesłać foty całej inst pneumatycznej).

pozdrawiam

Nie cytujemy poprzedniego postu.

Edytowany przez MarcinPykuS, 22 styczeń 2009 - 20:34.

#6 Share Monteks

Monteks

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów

Napisany 20 styczeń 2009 - 18:15

Pneumatyka - instalacja pneumatyczna do przyczep A jak montuje się ten zawór??...moze jakies zmiany nastąpią hehe...POZDRO

#7 Share kraker

kraker

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów

Napisany 20 styczeń 2009 - 20:06

Pneumatyka - instalacja pneumatyczna do przyczep Na razie myślimy nad zaworem z c-360, ale ten też jest ciekawy. A ciągnik ma hamulce na hydrolu, czy olejowe bo nie mogłem znaleźć nigdzie zbiorniczka wyrównawczego??

#8 Share pablo21

pablo21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1763 postów

Napisany 20 styczeń 2009 - 20:13

Pneumatyka - instalacja pneumatyczna do przyczep Chyba ma hamulce na olej ze skrzyni.

#9 Share kraker

kraker

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów

Napisany 22 styczeń 2009 - 09:19

Pneumatyka - instalacja pneumatyczna do przyczep Ok, zostało nam założyć tylko zbiornik i przewody. Założyliśmy sprężarkę od stara bez centralnego smarowania, odolejacz i pstrykacz też był na warsztacie, zawór założyliśmy od C-360. Wszystko jest tak wpasowane że pod maską się zmieściło, sprężarka jest z lewej strony ciągnika (zaraz pod klimą), niedługo zdjęcia będą :)

#10 Share lukasz6140

lukasz6140

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 22 styczeń 2009 - 16:34

Pneumatyka - instalacja pneumatyczna do przyczep a mógłbys przedstawic kosztorys ile cie to wyniosło i jakie przeróbki wykonałes np przy zamontowaniu sprezarki. bo mysle przy swoim MF 6140 tez sprezarke założyc

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share kraker

kraker

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów

Napisany 22 styczeń 2009 - 19:27

Pneumatyka - instalacja pneumatyczna do przyczep na razie kupiliśmy zawór od C-360 (170zł) i 3m przewodu + końcówki do węży, kolanka. Koszt ogólny na razie nieco ponad 200zł, brakuje nam tylko końcówki do tyłu i zbiornika, reszta była w garażu

#12 Share adrianufo

adrianufo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 24 styczeń 2009 - 15:36

Pneumatyka - instalacja pneumatyczna do przyczep kolego jan 222 prosil bym jakies zdjecia z tej instalacji

#13 Share zx9r

zx9r

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 27 styczeń 2009 - 22:10

Pneumatyka - instalacja pneumatyczna do przyczep Też mam sprężarke od stara i też sie przymierzam do montażu pneumatyki do mojego MF 3050.Chętnie podejrze ;)

#14 Share Matias89

Matias89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 27 sierpień 2009 - 08:09

Pneumatyka - instalacja pneumatyczna do przyczep JAk posiadacie jakieś zdjęcia sposobu instalacji pneumatyki prosił bym o przesłanie na matias_1989@o2.pl z góry dziekuje
Moje filmy na YouTube: http://pl.youtube.com/user/Godziu89 <----- zapraszam do oglądania i komentowania!!

#15 Share ppiotr

ppiotr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 555 postów

Napisany 27 sierpień 2009 - 21:22

Pneumatyka - instalacja pneumatyczna do przyczep Jestem w trakcie montazu instalacji.

#16 Share ppiotr

ppiotr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 555 postów

Napisany 06 październik 2009 - 20:09

Pneumatyka - instalacja pneumatyczna do przyczep Ja własnie skonczyłem montaz instalacji pneumatycznej do mf 3085 a wszystko podpatrzyłem u chandlaza ktury przywozi mf-y z niemiec i wiekszosc z nich ma taką instalacje, więc odolejacz i reduktor uzyłem od c-330 a zawór i ten (cylinderek) co steruje zaworem to od zetora 5211-7211 a te przewody chydrauliczne przyłonczyłem tam gdzie sie odpowietrza chamulce w ciągniku przewody trzeba dorobic miedziane z odpowiednimi koncówkami a w ciągniku są nietypowe bo srednica 9,5 mm z długim gwintem , a spręzarke od c-330 umiesciłem z tyłu ciągnika i jest napędzana z wałka przekaznika

#17 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 07 październik 2009 - 07:25

Pneumatyka - instalacja pneumatyczna do przyczep Jak z wałka? to troche przekombinowane, a jak chcesz wałek używać to c demontujesz kompresor?

#18 Share ppiotr

ppiotr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 555 postów

Napisany 07 październik 2009 - 18:41

Pneumatyka - instalacja pneumatyczna do przyczep Chciałem pod maską ale brak miejsca a nie bede wyzucał kompresora od klimy jak niektórzy robią, a z tyłu na wałku mam dorobione koło pasowe i kiedy chce to włoncze, a demontarz sprezarki to kwestia kilku minut a wałka uzywam tylko raz w roku do sieczkarni jednorzedowej.

#19 Share Cineek

Cineek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 207 postów

Napisany 21 styczeń 2010 - 15:25

Pneumatyka - instalacja pneumatyczna do przyczep Może zrobić ktoś zdjęcie jak jest zamocowana sprężarka oryginalnie?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Jahu

Jahu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów
  • Zainteresowania:Informatyka, rolnictwo, wspinaczka

Napisany 21 styczeń 2010 - 15:43

Pneumatyka - instalacja pneumatyczna do przyczep ja też będę dorabiał instalację w 3075, więc jeśli ktoś ma to poproszę o zdjęcia