Skocz do zawartości

Zdjęcie

Najbardziej potrzebne akcesoria do sprzętu foto

13 odpowiedzi na ten temat

#1 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9690 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 10 styczeń 2009 - 23:30

Najbardziej potrzebne akcesoria do sprzętu foto Witam,
właśnie kompletuje powoli nowy system foto,
niby aparat mam, obiektyw mam no ale co dalej?
tak sobie kombinuje co mi jest potrzebne a co było fajnie mieć.
no więc do rzeczy.

Na pewno trzeba byłoby się wyposażyć w zapasowy akumulator, nie ma nic gorszego jak pusta bateria w momencie kiedy mamy fajny kadr.
Idąc za ciosem - na pewno przydałaby się zapasowa karta, choćby miała 256mb, ale dobrze mieć - w moim przypadku będzie to 2 karta 4gb - chyba też Sandisk Extreme III.

Co dalej?
Na pewno filtr UV, niestety mając porządny obiektyw trzeba o niego dbać. więc rzecz z kategorii musowych.

To już chyba wszystkie rzeczy musowo potrzebne, przejdzmy więc do tych fajnie by było je mieć w torbie.
Na pewno jeszcze jeden aku, jakby się nam zgotowała dłuższa sesja.
Kolejny element potrzebny to zewnetrzna lampa błyskowa z ruchomą głowicą - nie ma to jak cyknąć fotę ze swiatłem odbitym od sciany za fotografem lub od sufitu ;)
Kolejny element jaki by się przydał to jakies filterki - miło by było mieć jakiegos polarka do podciągniecia kolorków i wycięcia blików, krok dalej to może jakies filtry połówkowe - szary i pomarańczowy do pieknego podkolorowania zdjęć, chociaż tego typu efekty można nałożyć już w trakcie obróbki zdjęć, nie mniej polara się nie zastąpi nawet filtrem w PSie.

Moze jakis ochraniacz na lcd? moze cos jeszcze?
Macie jakies pomysły? uwagi?

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Najbardziej potrzebne akcesoria do sprzętu foto Dzisiaj, 15:30
  •  

#2 Share bartus16

bartus16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1285 postów

Napisany 10 styczeń 2009 - 23:35

Najbardziej potrzebne akcesoria do sprzętu foto może jakiś mały statyw dla niego ?????????
Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

#3 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9690 postów

Napisany 10 styczeń 2009 - 23:40

Najbardziej potrzebne akcesoria do sprzętu foto o własnie zapomnialem - niestety maly nie wchodzi w gre, statyw musi ważyć 2 razy więcej od sprzętu dodatkowo jesli jest długi obiektyw to statyw powinien byc nawet do 3 razy ciezszy od zestwu który trzyma
tu już muszę poszukać czegoś konkretnego ze względu i na masę zestawu i na długość podstawowego obiektywu ;)

Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

#4 Share bartus16

bartus16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1285 postów

Napisany 10 styczeń 2009 - 23:42

Najbardziej potrzebne akcesoria do sprzętu foto kup sobie aluminiowy będzie lekki a przy tym bardzo wytrzymały ;)

#5 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9690 postów

Napisany 10 styczeń 2009 - 23:47

Najbardziej potrzebne akcesoria do sprzętu foto przeczytaj mój post ze zrozumieniem ;) statyw musi być masywny
inny statyw jest potrzebny dla aparatu ważącego 250g a inny dla takiego ważącego 1500g - ot tylko 6 razy więcej

#6 Share bartus16

bartus16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1285 postów

Napisany 10 styczeń 2009 - 23:53

Najbardziej potrzebne akcesoria do sprzętu foto no właśnie przeczytałem i nawet statyw aluminiowy bedzie cięższy od aparatu ale nie bdzie z problemem jego noszenia ;)

#7 Share fdt309ci

fdt309ci

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 11 styczeń 2009 - 00:38

Najbardziej potrzebne akcesoria do sprzętu foto Ja mam taki mini statywik do aparatu Sony DSC-W120 i jest lekki jak piórko i przyznaje racje @yacenty że statyw musi być masywny ale że aż 2 razy cięższy od aparatu ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share keram7719

keram7719

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 152 postów
  • Zainteresowania:Fotografia, komputery głównie sprzęt ale i trochę softu, innternet, sprzęt RTV, technika rolnicza, motoryzacja, majsterkowanie, gram czasami w siatkówkę i lubię ślizgać się na lodzie.

Napisany 15 styczeń 2009 - 21:32

Najbardziej potrzebne akcesoria do sprzętu foto

o własnie zapomnialem - niestety maly nie wchodzi w gre, statyw musi ważyć 2 razy więcej od sprzętu dodatkowo jesli jest długi obiektyw to statyw powinien byc nawet do 3 razy ciezszy od zestwu który trzyma

Coś mi się zdaje Yacenty że się zagalopowałeś z tym wywodem masy statywu.
Owszem statyw musi być mocny ale nie koniecznie ciężki (jak chcesz np. iść w góry ze statywem 5 kg) - przecież na statywie zawiesza się torbę ze sprzętem, plecak etc.. (na tym haczyku jaki jest w środku), w najgorszym razie dociąża się statyw własnym ciałem (ostatnio demonstrował mi taki chwyt fotograf).
Znajomy ma statyw węglowy, lekki jak piórko (za ponad 1k zł -zajrzyj tutaj: http://www.manfrotto.com/) na którym spokojnie stoi D5 z dużym gripem, ogromnym szkiełkiem - zestaw w góry.

Do filtra UV to raczej zdania są podzielone - mój znajomy fotograf "goni " mnie za to cudo na obiektywie, w zasadzie wszystkim nam zależy aby nie ograniczać dostępu światła, a to zawsze jakaś strata a i tak trzeba obiektyw czyścić nie ma bata. Kiedyś podobnie uważałem jak Ty, święcie wierzyłem w VU-kę, ale i tak z czasem się okazało,że oprócz paprochów na UV ma też na obiektywie (przy zmianie filtrów zawsze się coś złapie), więc u mnie UV-ka coraz więcej czasu spędza w torbie ;-)

Od siebie dodam, że jak już statyw to wężyk spustowy na bank koniecznie potrzebny.
A jak lampa zewnętrzna to jeszcze dyfuzor się przydaje.

Owszem listę gadżetów można mnożyć wszystko zależy od tego co się foci, bo to może być:
- wyposażenie studia (lampy, blendy, tła, namioty),
- pilot do aparatu,
- kable sterujące do lamp, zdalne wyzwalanie lamp, statywy do lamp,
- przejściówki do obiektywów (pierścienie redukcyjne, etc..)
i Bóg jeden wie co jeszcze wystarczy wejsć na allegro do działu fotografia :-)

Ja jeszcze od siebie dodam, że do fotografi cyfrowej - komp i jego osprzęt - ostatnio dorobiłem się tabletu graficznego fajnie się sprawdza do wybiórczej obróbki fotografi (ale musi być w formacie A4, nie ma co bawić sie w małe z allego za 200 zł).
No to się narobiło...

#9 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9690 postów

Napisany 15 styczeń 2009 - 22:41

Najbardziej potrzebne akcesoria do sprzętu foto zgoda doczytałem własnie ostatnio bo szukam sobie statywu ze jest haczyk i można na nim powiesić chociaż plecak dlatego tez wybrałem Sherba 600V z alu, chłopaki na canon board bardzo go chwalą, kwestia taka ze do s3 is miałem taki prosty statyw hamy za 75zl i byl ok ale nie miał haczyka wiec wogole o tym nie wiedziałem
co do wyjsc w góry kilka osob mi juz polecało monopad - statyw jednonozny :)
zacząłeś już pisać o studiu, ciekawa sprawa jednak moją intencją był sprzęt osobisty, tzn taki który pakuję i zabieram ze sobą.

Co do UV, roznie ludzie mowia, ja poki co majac nowy obiektyw "L" wolałem jednak dołożyć 200zl i kupić filtr z wysokiego C, podobno ze ma dobra przenikalnosc i nie robi efektów ubocznych, nie mniej jak powiedziałes to zawsze dodatkowa warstwa która psuje światło, ale ja zaryzykuje

#10 Share keram7719

keram7719

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 152 postów
  • Zainteresowania:Fotografia, komputery głównie sprzęt ale i trochę softu, innternet, sprzęt RTV, technika rolnicza, motoryzacja, majsterkowanie, gram czasami w siatkówkę i lubię ślizgać się na lodzie.

Napisany 16 styczeń 2009 - 15:36

Najbardziej potrzebne akcesoria do sprzętu foto Jak już dorobiłeś się statywu to nie zapomnij o wężyku spstowym (focenie na samowyzwalaczu to dobre na chilę, ale jak myślisz o krajobrazie i fotach ze statywu to wężyk mus).

Gratuluję statywu Sherpa V600 - dobry statyw i ceny też zrobiły się bardziej osiągalne dla zwykłych zjadaczy chleba. Ja też mam Velbon ale DF60 ze zwykłą głowicą 3D na moją S-kę wystarczy i sądzę, że i wytrzyma ewentualną przesiadkę na lustro (chociaż w moim przypadku nie jest pewna ;-)) Wadą DF-a jest jego waga i rozmiar (nóżki 2 segmentowe), na mniej ekstremalne sytuacje mam małą Bilorę (125 cm) bardzo lekka i 3 segmentowe nogi ale głowica nie utrzymuje aparatu+lampa (a i strach odejsć czy sie nie wywróci) - generalnie tu panuje taka zasada, że statyw należy kupić dobry na lata.
No to się narobiło...

#11 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9690 postów

Napisany 16 styczeń 2009 - 15:50

Najbardziej potrzebne akcesoria do sprzętu foto wybrałem ale poki co jeszcze nie zakupiłem :lol:

#12 Share ruwenzori

ruwenzori

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 05 marzec 2009 - 17:16

Najbardziej potrzebne akcesoria do sprzętu foto Witam
W tym pędzie i licytowaniu się jaki sprzęt i akcesoria mieć, nie zapominajcie o jednej rzeczy - to nie aparat robi zdjęcia tylko fotograf. I to od niego zależy czy zdjęcie jest dobre, warte uwagi- czy też nie. Pozdrawiam

#13 Share BOKSKOZLOW

BOKSKOZLOW

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 232 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo i pilka nożna

Napisany 05 marzec 2009 - 17:32

Najbardziej potrzebne akcesoria do sprzętu foto Prose o rade nie wiem co będzie lepsze akumulator czy baterje?Jeśli zdecyduje się to na SNB-2512 i ładowarke SBC-N2 ile to może kosztować i gdzie mozna się w to zaopatryć?(A może znacie tańsze odpowiedniki do ładowarki i Akumulatorow oczywiście żeby były równe technicznie.)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#14 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9690 postów

Napisany 05 marzec 2009 - 18:15

Najbardziej potrzebne akcesoria do sprzętu foto przy aparatach ktore były na "paluszki" zawsze uzywałem akumulatorkow i jakiejs ładowarki
miałem chameliony 2700, miałem eneloopy sanyo, miałem jakies valtry ogolnie było ok, ładowarki miałem 2 - jakas pentagrama i jakas noname z allegro - wszystko spisywało sie super.
Teraz niestety już jadę tylko na aku - oruginalne to wydatek ok 350-400zl dlatego tez mam 2 "zamienniki" za 27zł i jakoś dają rade, co prawda robie na nich mniej fotek niz na oryginale ale ta cena...

kolego wiemy ze to nie aparat robi zdjecia, ale jak wiesz jak robić zdjęcia to lepszy aparat duzo ci pomoze <_<