Skocz do zawartości

Zdjęcie

h-f czerwony wszystko o tej rasie

165 odpowiedzi na ten temat

#81 Share kamilo758002

kamilo758002

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 233 postów

Napisany 24 lipiec 2012 - 23:12

h-f czerwony wszystko o tej rasie Jordan x Canvas to jest strzał w dziesiątkę mix produkcji pokroju i odeldłego rodowodu
jak chcesz na płodność to Super lub Manifold a Massey to wschodząca gwiadza CRi

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
h-f czerwony wszystko o tej rasie Dzisiaj, 14:35
  •  

#82 Share rmiecz8 rmiecz8

rmiecz8
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 25 lipiec 2012 - 06:32

h-f czerwony wszystko o tej rasie q

Edytowany przez rmiecz8, 18 wrzesień 2013 - 19:55.

#83 Share kamilo758002

kamilo758002

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 233 postów

Napisany 25 lipiec 2012 - 07:41

h-f czerwony wszystko o tej rasie kol. Rmiecz a być może kryłeś swoje krowy buhajem Lypoll P z GGi

#84 Share rmiecz8 rmiecz8

rmiecz8
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 25 lipiec 2012 - 08:15

Edytowany przez rmiecz8, 18 wrzesień 2013 - 19:56.

#85 Share kyllee

kyllee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 607 postów

Napisany 25 lipiec 2012 - 08:15

h-f czerwony wszystko o tej rasie bede kryl za kilka tygodni wiec jeszcze jest czasu troche ale mam wszytskie te byki to pozostawiam na nia po 2 porcje supera i 2 masseya i manifolda zawsze po czyms musi zalapac:) mam dosyc plodne bydlo srednio 1,5 slomki na szt wiec nie jest zle jak byla jalowka to krylem ja manifoldem ale powtorzyla i jordanem zalapala:)

#86 Share rmiecz8 rmiecz8

rmiecz8
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 25 lipiec 2012 - 08:34

#87 Share tadzik22

tadzik22

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 212 postów
  • Zainteresowania:hodowla,genetyka,kino

Napisany 25 lipiec 2012 - 10:34

h-f czerwony wszystko o tej rasie mam identyczną, matka po canwas ,mała po jordan,tyle że moja ma 8 miesięcy,czarna,długa-bardzo żenska,było 5 cielnych po jordan i jak się cieliły to zakładałem ze dziewczynka idzie,takie delikatne nóżki szły,a tu po wszystkim chłopak,takie pyszczki miały szczupacze-jak żrebaki arabskie. a i jest dość wąska w przodzie,można było się sppodziewać więcej.matka ma w tej chwili 78 indeks,zobaczymy. może jakiś syn shotla z dobrymi nogami,twist z cogentu-bo ma rówieśnice po goli i po orange to tamte mają lepsze nogi.

manifold-ktoś widział jego polską wycenę,ja nie.ale taki fachowiec wyjaśnił mi ze nie używa się byka który ma więzadło centrane na -3,w polskiej wycenie,jak się mylę to mnie poprawcie,i z góry sorki bo nic mu nie ujmuje bo ma wartość produkcyjną bardzo wysoką którą potwierdza w wielu indeksach europejskich,brałem na jesieni pierwiastki z czech to trzy są nim cielne bo tam były kryte-więc może na własnej skórze się przekonam

#88 Share kyllee

kyllee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 607 postów

Napisany 25 lipiec 2012 - 13:45

h-f czerwony wszystko o tej rasie za 9 miesiecy powiem ci jak z tym wymienime jest jak sie zaczna cielic po mańku a co do plodnosci to nie jest zle mam jedna sztuke ktora 7 razy krylem i powtarzala i 8 raz zacielalem tym razem limuze i dwa dni przed przewidywana ruja dalem jej estrophan i zacielalem z podwojna erka jak to nie zadzialaq to teraz skusze sie na byle jakiego byka sasiada bo juz mnie wqrwia a troche mi jej szkoda sprzedac. wydajnosc d*p.y nie urywa to jako tako sie zacielaja ...

#89 Share tadzik22

tadzik22

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 212 postów

Napisany 25 lipiec 2012 - 16:17

h-f czerwony wszystko o tej rasie jak z wymieniem to mi powiesz po 2-3 laktacj jak zacznie pompować,wtedy będzie jasne,u jałówek będzie gitara.jakiś czas temu mieliśmy pare problematycznych krów to byka puszczaliśmy co 6-8 godz od początku ruji stojącej,tamte się pokryły,ale zawodnik był dobry,teraz zostawialiśmy-to jałówki pokrzywdzą przypadkiem,na krowy nie chcą.z drugiej strony w hodowli nie ma sentymentów-trzymanie woła nie opłaca się,a krowy dobrze płacą.niech zostają te co się kryją-

#90 Share rmiecz8 rmiecz8

rmiecz8
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 25 lipiec 2012 - 22:28

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#91 Share tadzik22

tadzik22

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 212 postów

Napisany 26 lipiec 2012 - 08:21

h-f czerwony wszystko o tej rasie po oman justice mamy w gospodarstwie jedną pierwiastkie,jej matka po toystorym miała 11 pierwaską,z tym żę nasza to import dania,i u nas jeszcze stała pierwszą laktację na łańcuchu to 9 zamkneła,był problem z kryciem,bo 305 doiła i była pusta,teraz chyba już bedzie cielna po stol jock,może nie najlepszy dobór ale to mialem w tamtym momencie,ale co najważniejsze-ma 91 indeks,85 za pokój i aby żyła,nisko tył wymienia zawieszony.

#92 Share rmiecz8 rmiecz8

rmiecz8
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 26 lipiec 2012 - 19:54

Edytowany przez rmiecz8, 18 wrzesień 2013 - 19:59.

#93 Share tadzik22

tadzik22

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 212 postów

Napisany 26 lipiec 2012 - 20:20

h-f czerwony wszystko o tej rasie marzec 2009,jakaś fermowa bo numery ma mrożone na zadzie,nikt jej niechciał bo brzydko umaszczona-ciemna z taką dużą białą plamą na głowie-ale oman takie też dawał

#94 Share rmiecz8 rmiecz8

rmiecz8
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 26 lipiec 2012 - 20:38

Edytowany przez rmiecz8, 18 wrzesień 2013 - 20:00.

#95 Share tadzik22

tadzik22

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 212 postów

Napisany 27 lipiec 2012 - 07:44

h-f czerwony wszystko o tej rasie była oceniana gdy była powyżej 200 dni laktacji,a jest paragraf ze dobierają do 180 dnia laktacji-no tak się wykpił selekcjoner,jest w elicie a wycena na matkę jest przełożona na drugą laktację

#96 Share rmiecz8 rmiecz8

rmiecz8
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 27 lipiec 2012 - 08:09

Edytowany przez rmiecz8, 18 wrzesień 2013 - 20:00.

#97 Share tadzik22

tadzik22

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 212 postów

Napisany 27 lipiec 2012 - 10:20

h-f czerwony wszystko o tej rasie obecnie nie,w elicie z 5 i troche młodzieży lepszej,w tamtym roku zasiedliłem oborę i tak ciułam po trosze.jakieś 5 lat do tyłu była matka po etazon graton na etazon ferrari-kapitana była,miała bardzo wysoki indeks-ale 3 laktacje i nic nie zostało-anke 166.potem była rodzina catii,przyjechała w łonie po lord lili,jak ją kopiczko zobaczył-to na wystawę,ale odwagi brakło,ta to się mnożyła bo było po 4 pokolenia w produkcji,stara miała mało mleka pierwiastką i pare punktów jej brakowało do matki,potem potomstwo to miało słabą pęcinę,to za niska w krzyżu i tp. teraz jest z tego catia po żochowiaka maler to słaba ale białko 3,65 indeks 72,ale ma malutką po fideliti. do tej pory były smutne warunki obora uwięziowa na ruszcie i leciały jak muchy,jak się bawić w genetykę to trzeba stwożyć środowisko dla tego toważystwa. a po starej katii (lord lili) była córa po olimpik ale taka jak z katalogu hg,jakieś 165 w krzyżu,i jałówką przed wycieleniem załapała coli mastit leżała ze trzy tygodnie i po niej,jeszcze wydała bliżniaki -chłopaki po canwas i po niej,ale to było tip top.nie miałem farta z tą hodowlą,od dunki po kol nikson była malutka po V brando,były po nim byki i w danii i w niemczech,też fajna była,kossakowski ją oglądał-pasuje.pierwiaską też miała 9 z hakiem na łancuchu i przed wycieleniem wyłamała nogę w biodrze,jak nie ma środowiska-żywienia-to dać sobie spokój z genetyką bo szkoda prądu. wiem ze u Ciebie inny świat i wienszuje panie marcinie.pomału stanę na nogi,troche to lubię,jeste po zootech.w olsztynie.

idę coś podziałać bo pogoda narka

#98 Share rmiecz8 rmiecz8

rmiecz8
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 27 lipiec 2012 - 15:45

Edytowany przez rmiecz8, 18 wrzesień 2013 - 20:01.

#99 Share tadzik22

tadzik22

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 212 postów

Napisany 27 lipiec 2012 - 16:17

h-f czerwony wszystko o tej rasie najwyżej 8400 mieliśmy,słuszaj z tym bostonemto ja tak to widzę,jest jakut w katalogu po super przodkach pewnie po krowie EX,i jego wycena nie zachwyca tak jak i on sam na zdjęciu,jeti grodzkich-no taki pokrak ze boli,boston po bolton-który miał dobre nogi,matka elita jakaś tam,nr.1 czy 2 w tpi swego czasu i wspominałeś że córki mają nie tęgie nogi-naprostuj mnie. ja go chciałem na test ale nasz inseminator wtedy dostał 5 porcji na kontener. byłem wtedy jakoś z kolegą żywieniowcem u pupika to miał go w pyte,bo przeglądałem książkie pokryć to 80 % było nim robione-niedopchałem się hehe,ale słowo ze kupie i spróbuje,telefon do pana grześka i będzie. ciekawi mnie janowiak- ze względu na swoją matkę, i potomstwo po tej starej krowie z podlasia po adisonie,co w top 100 jest od początku wysoko,pewnie wiesz(zawistowskich)hyba,jak będziesz widział się z kierownikiem od rozrodu to podpytaj i napisz. w posce nie zwraca się rody krowie a pewna osoba mi tłumaczyła że matka byków powinna byćjak skała(rodzina)a buchaje to dłuta którymi się tą skałe żeżbi.możesz się nie zgodzić

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#100 Share rmiecz8 rmiecz8

rmiecz8
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 27 lipiec 2012 - 18:31

Edytowany przez rmiecz8, 18 wrzesień 2013 - 20:01.