Skocz do zawartości

Zdjęcie

którą prasę zwijającą wybrać

2836 odpowiedzi na ten temat

#981 Share chwedo5

chwedo5

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 17 kwiecień 2011 - 13:05

którą prasę zwijającą wybrać A ta prasa claas jest walcowa czy pasowa?? bo chyba przez pasowa moze ta pocieta sloma przelatywac. Ilu konnym ciagnikiem prasowal??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
którą prasę zwijającą wybrać Dzisiaj, 02:15
  •  

#982 Share Bartek72511

Bartek72511

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1571 postów

Napisany 17 kwiecień 2011 - 13:10

którą prasę zwijającą wybrać Nie będzie przelatywała, jedynie minimalnie. Każda prasa i tak ma inne zapotrzebowanie mocy więc nie ma co się tym wzorować.

#983 Share chwedo5

chwedo5

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 17 kwiecień 2011 - 13:18

którą prasę zwijającą wybrać Ja wlasnie chcialbym kupic jakas prase claasa lub krone. Tylko nie wiem czy pasowa, walcowa czy lancuchowa?? bede prasowal 100km ciagnikiem deutz fahr i chce dobrac prase aby radzil sobie z nia ten ciagnik

#984 Share gospodarny1992

gospodarny1992

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 272 postów

Napisany 18 kwiecień 2011 - 19:17

którą prasę zwijającą wybrać Ja mam Krone RoundPack 1250 po I sezonie ją chwale, jest w full opcji..Ciągam ją Forterrą 11441. Bez zadyszki. Tata w kolei słomę prasował 80-konnym też bez problemu, ale już przy trawie myślę że by miał ciężko. Bele wychodzą takie jak się postarasz jak się schematycznie jeździ, to są ładne kształtne...z załączonymi nożami jak byś nie jechał to i tak się masa rozłoży elegancko. Co do zgniotu to im szybciej jeździsz tym jest mniejszy,proste, lepszy od sipmy;) Osobiście przy większych zasobach finanasowych wzioł bym Claasa Rollanda 350 z powodu tych ruchomych walców wewnątrz komory. Stwierdzam że Claas i Krone to najlepsi producenci w tej dziedzinie, dodam też że wszystko jest rzeczą uznania i zasobów portfela(niestety);D

#985 Share chwedo5

chwedo5

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 22 kwiecień 2011 - 21:21

którą prasę zwijającą wybrać Mam do kupienia prase orkel 1250. Dobre sa te prasy?? czytalem na forum ze maja duze zapotrzebowanie mocy

#986 Share AllesKamilKlar

AllesKamilKlar

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów
  • Zainteresowania:Praca w polu....xD
    Dobry film ;o
    fajna gra ;)

Napisany 26 kwiecień 2011 - 19:06

którą prasę zwijającą wybrać Witam Panowie ;) Wraz z ojcem chcemy zakupić prasę rolującą, ale jest dylemat-jaką? Krone czy jd...claas czy vicon, a może welger. Chodzi oczywiście o prasę prostą (bez komputera) ale która sprawdzi się pod względem jakości bel jakie robi ale tekze pod względem jakości swojego materiału. Do czynienia miałem z Krone i claasem, elegencko pracują obie prasy, może ktoś posiada john deere 864?? chciałbym sie dowiedzieć coś na temat tej prasy. A co najważniejsze interesują mnie ceny takich pras. Ja jestem za tym żeby wziąć john deere, dlatego że większość maszyn mamy od przestawiciela co sprzedaje właśnie john deere. Od tego samego pana wzięliśmy john deera 6330p, joskin rozrzutnik więc chchiałbym wziąć też i prase, bo mysle ,że warto już handlować z jednym gościem ;)

#987 Share gospodarny1992

gospodarny1992

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 272 postów

Napisany 01 maj 2011 - 10:13

którą prasę zwijającą wybrać Kolego jak chcesz prasę bez komputera to albo sipma classic albo jakakolwiek używana powyżej 5 lat.. albo nie ogarniam;)

#988 Share przemekp

przemekp

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 02 maj 2011 - 15:04

którą prasę zwijającą wybrać a co myslicie o prasach feraboli? jest ktoś użytkownikiem prasy tej marki?

#989 Share dominik1234

dominik1234

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo i maszyny rolnicze:)

Napisany 02 maj 2011 - 20:23

którą prasę zwijającą wybrać Witam koledzy mam do was prośbę składam na młodego i muszę wybrać maszyny jada z nich będzie prasa i teraz się zastanawiam czy simpma czy metal fach będzie to nowa maszynka raczej chyba ze coś się trafi do 5 lat uzytkowania w dobrym stanie . co byście polecali

#990 Share farmersNHtd95d

farmersNHtd95d

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 802 postów
  • Zainteresowania:Fan marki NH i ogólnie nowinki techniczne o maszynach rolniczych.

Napisany 03 maj 2011 - 13:15

którą prasę zwijającą wybrać Mam pytanie czy mój NH ( 94km ) wystarczy do prasy claas rollant 250-255 rotocut ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#991 Share remek23

remek23

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 03 maj 2011 - 17:15

którą prasę zwijającą wybrać najlepszym zgniotem może pochwalić się tylko jedna prasa Lely WELGER i to nie ważne czy stało czy zmiennokomorowa. Pokazy agroshow Konkolew pokazały że balot po prasie Lely WELGER 202specjal(stałokomorowej) były minimum 50kg cięższe na 1m3 od innych pras zmiennokomorowych!!! dopisze tu również że jeśli chodzi o typową zmiennokomorową np RP 445 balot na 1m3 był cięższy o 200kg od pozostałych!! tu podaje link do wyników z 2010 roku: http://www.agroshow.....php?strona=299 łatwo policzyć ile oszczędzimy zwożąc zamiast 4 balotów - 5. ile więcej zmieści nam się pod wiatę? czy też ile mniej spalimy paliwa robiąc to samo co innymi prasami. warto wspomnieć o małym zapotrzebowaniu na moc! welger nie ma sobie równych.w standardzie welger oferuje swoim użytkownika to za co w innych markach każą sobie słono zapłacić. czy inne marki też Ci oferują dwuletnią gwarancję? .
mój nr gg: 7778209 - chętnie odpowiem na każe pytanie dotyczące pras czy innych maszyn LELY

#992 Share wisniak222

wisniak222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 172 postów

Napisany 03 maj 2011 - 18:46

którą prasę zwijającą wybrać Każdy chwali swoje:D Co powiecie o prasie feraboli ff 44 bo to już chyba troche nowsza prasa, tyle tylko że ma napinacze tylko na 2sprężyny a np ff 120 miały jeszcze taki siłównik hydrauliczny i że z tym siłownikiem miała lepiej zgniatać. Bo na początku miałem wziąśc hesstona 5540 ale powiedzieli mi że ma za słaby zgniot i jeszcze te owijanie na dwa sznurki to że tez słabo sciska bele. I teraz nie wiem którą wybrac chociarz ta ff 44 podoba mi się bo jest mała i prosta w budowie tylko że jak bedzie słabo ściskac belki no to co wtedy. Bo ta prasa głownie miałabybyc do słomy chociaż czasami może i trawe by się zbelowało. CO mi doradzicie???? Z góry dzięki :) pozdrawiam

#993 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 03 maj 2011 - 19:40

którą prasę zwijającą wybrać @remek23 z jakimi ciągnikami chodziły te prasy na pokazach?

#994 Share gospodarny1992

gospodarny1992

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 272 postów

Napisany 04 maj 2011 - 00:10

którą prasę zwijającą wybrać Dominik1234 bierz matal-fach przez te kilka lat się poprawili, fakt że są spore problemy ze zbiorem suchego materiału, ale da się temu zaradzić. Według mnie sipma spadła z jakością

Do tego Rollanda 255 będziesz męczył ciągnik...jak Ci pójdzie dużo materiału przy szybkiej jeździe to może się dusić. Jeśli jesteś cierpliwy i chcesz zwijać na pół gwizdka możliwości prasy to prosze...;)

#995 Share farmersNHtd95d

farmersNHtd95d

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 802 postów
  • Zainteresowania:Fan marki NH i ogólnie nowinki techniczne o maszynach rolniczych.

Napisany 04 maj 2011 - 10:04

którą prasę zwijającą wybrać Prasa to tego NH miała by być na 2 może 3 sezony później kupił bym coś około 115 koni. Także, te 3 sezony mógłbym się pomęczyć :P

#996 Share Poettinger

Poettinger

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 81 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo
    motoryzacja
    zwierzęta
    sport

Napisany 04 maj 2011 - 16:09

którą prasę zwijającą wybrać co sądzicie o prasoowijarce Claas Rolland 455 UNIWRAP? jest ktoś co taką posiada? bo wlasnie nad nia sie zastanawiam albo nad Varint 385 RC z owijarką samozaładowczą Vicona. który zestaw lepiej polecacie i dlaczego??

#997 Share farmersNHtd95d

farmersNHtd95d

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 802 postów

Napisany 04 maj 2011 - 17:56

którą prasę zwijającą wybrać Zdecydowanie pierwszy zestaw. Dlaczego ? Miedzy innymi dlatego, ze potrzebna jest jedna osoba, jeden ciągnik, mniej paliwa, robota szybciej wykonana.

#998 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 04 maj 2011 - 18:08

którą prasę zwijającą wybrać jeżeli ta owijarka miałaby być z przednim załadunkiem i podczepiona do prasy to wybrałbym zestaw nr 2, a to dla tego że w kiszonce zmiennokomorową uzyskasz lepszy zgniot a jak będziesz chciał prasować słomę to odczepiasz owijarkę i w słomie szybciej będzie można pracować nie tracąc czasu na przeładowanie beli przez owijarkę

#999 Share farmersNHtd95d

farmersNHtd95d

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 802 postów

Napisany 04 maj 2011 - 18:19

którą prasę zwijającą wybrać @gazi
Można tez składować po dwie belki obok siebie i zmniejszyć czas załadunku bel słomy o połowę.

Edytowany przez farmersNHtd95d, 04 maj 2011 - 18:20.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1000 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 04 maj 2011 - 18:21

którą prasę zwijającą wybrać niby można ale i tak bez owijarki jest szybciej w słomie, a poza tym robiąc bele słomy np 180cm i tak zaoszczędzi sporo czasu na załadunku