Ursus 912 DL i Sipma Z-279/1 Farma II
 

Ursus 912 DL i Sipma Z-279/1 Farma II

  • 2741 wyświetleń

pierwszy pokos zakonczony z wynikiem 509 bel. 340 bel sianokiszonki i 169 bel siana ;)

a tam w oddali widac moje gospodarstwo i bele sianokiszonki :)



Rekomendowane komentarze

  • Zaawansowany
  • MatysekxD
  • 20 466

A mozna wiedziec ile bel sianokiszonki na godzine mozesz na godz zrobic? Tak srednio i maksymalnie oraz jaka jest przyblizona waga beli. Pozdr

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Bad Moderator
  • Henius91
  • 1543 9804

@Matysek nie wiem, nigdy sie nad tym nie zastanawialem i nie zwracalem na to uwagi ale mysle ja ladny, prosty kawalek to w 1 godzine ukrece do 35 bel. oczywiscie w sianokisznoce troche mniej ale nie znacznie... waga siana wynosi gdzies 350-400 kg a sianokiszonki np. z koniczyny to 550 nawet do 650 kg. nie sa to potwierdzone wyniki ale mysle ze tyle jest...

 

@qazi wszystkie bele sa z ok. 25 ha. trawa w tym roku ladnie obrodzila. teraz moge sprzedawac bele po 45 zl za szt. :lol: zart oczywiscie, ale pare belek pewnie bym mial na sprzedaz bo na niektorych lakach nie byla najlepsza jakosc trawy <_< zobacze czy mlodziezy bedzie smakowac, jak tak to jakos to sie skarmi...

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • Zbysiu
  • 8 561

...ta ilość robi wrażenie! poważny BAMBER z Ciebie, ja z pierwszego mam raptem 110 + 2 belki siana ;) jutro zaczynam II skos> a jak sipma się sprawuje? masz też tak że przy dobijaniu belki uchyla Ci się klapa??? a i nie myślałeś żeby przy takiej ilości przerzucić się na przyczepę samozbierającą??? na foli byś napewno dużo zaoszczędził.

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Bad Moderator
  • Henius91
  • 1543 9804

w ubieglym roku mialem prawie o 1/3 mniej bel ale ze w tym roku ladnie trawa obrodzila to jest taki wynik. Sipma w tym roku jak narazie bez zarzutu. przy tylu belach ani jednej awarii... jedynie wymiana lancucha od glownego napedu ale to juz byla koniecznosc... raz mi sie to zdazylo i to jeszcze wczoraj przy prasowaniu siana, ze zamki od klapy puscily i sie otworzyla ale to troche z mojej winy bo sie zagapilem i zanim sie zdazylem odwrocic juz wskazowka podchodzila pod czerwone. co do zmiany kilka lat temu (przed 10 laty robilem co roku) robilem trawe z lak torfowych sieczkarnia i w silos, ale troche duzo jak dla mnie zamieszania z tym bylo wiec pozostalem przy belach. o przyczepie nigdy nie myslalem bo mam laki torfowe a sianokiszonka z tych ak nie nadaje sie dla bydla mlecznego, jedynie dla mlodziezy tak wiec musialbym miec i przyczepe i prase. jedno o czym z rodzicami myslelismy to kupno owijarki samozalodowczej takiej jak Sipma Maja i moze pozniej nowej prasy, moze jakas Krone VarioPack albo Comprima... narazie pozostaje mi Sipma i im mniej ta prasa sie psuje tym mniej myslimy o kupnie nowej :P dobrze chociaz ze mam tego tura bo nie wiem jakby to wygladalo bez niego :lol: jedno czego nam teraz brakuje to nowego ciagnika o mocy 90-110 KM i maszyn zielonkowych jak zgrabiarka i przetrzasacz. ta ostatnia juz zamowiona :D

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • Zbysiu
  • 8 561

no tur przy dużym traktorze super sprawa/ ja mam przy C 330 to... lepiej nic nie mówić :( . no do słomy to nie powiem robotę zrobi i paliwa spali malutko, poratowałem się narazie chwytakiem na tylny TUZ z metal fachu i już lepiej bo nie trzeba tak rekami napychać i dwie do góry ustawi> a z jakiej firmy ten przetrząsacz zamówiłeś? ...nowy???

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Bad Moderator
  • Henius91
  • 1543 9804

no nowy Krone KW 4.62/4. do 15 lipca diler powinien juz miec na placu a moze i predzej... co do tura na duzym traktorze to tez nie za dobrze. najlepiej miec na tkim 70-80 KM z przednim napedem bo jest zwrotniejszy no i spali mniej.

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Bad Moderator
  • Henius91
  • 1543 9804

4,600 euro ;) czyli przy obecnym kursie ok. 23 tys brutto. oczywiscie to nie ostateczna cena ;)

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj