Fendt 312 Vario + Claas Rollant 255RC
 

Fendt 312 Vario + Claas Rollant 255RC

  • 10251 wyświetleń

Lato 2009 :D

Zwycięzca THE BEST OF AGROFOTO - sonda 5/10 (103)





Rekomendowane komentarze

  • Zaawansowany
  • Manio1523A
  • 0 423

Coś czuję że szykuje się Najlepsze z najlepszych :D , a fotka ja zawsze cud, miód, malina :D

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • lesiuskc
  • 2 331

jak ci się jeździło? ja jeździłem w tamtym roku w żniwa 250 chodziła w ursusie 1014 :D

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • lesiuskc
  • 2 331

nie miałeś broblemów z zapadką od noża ucinającego siatke jak sie troche wytrze to psuje robote ja nią w jeden dzień zrobiłem 200 bel najlepiej sie robi wieczorem... chociarz powiem szczerze do niej trzeba 120 koni 100 to troche za mało... a jak sie naostrzy nóż to nie ma belki żeby nie ucieła siatki podkreciż ja na maksa to jej nie rozwalisz ale ciągnik możesz B)

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • mix
  • 4 702

Jak by to była prawda to raczej tej prasy by nie ciągał.

 

Kiedyś chciałeś ją sprzedać udało Ci się już?

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • lesiuskc
  • 2 331

Nie sprzedałem jej jednak.

Masz racje maciek7 jej się nie sprzedaje to najlepszy sprzęt chłopak który jeżdził tą 250 co ja teraz jeżdze powiedział on jeźdił 100 konnym jd a obok na polu jeżdziła krone z polską 16stką i krone zostawała daleko w tyle za claasem... dlamnie to najlepsze prasa reszta to tkz wynalazki to czysta przyjemność no jak ty jeszcze jeżdzisz 312 ze skrzynią vario to to już jet wygoda claas to naprawde profesjonalny sprzet no i fendt oczywiście też :rolleyes:

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • lesiuskc
  • 2 331

Jak by to była prawda to raczej tej prasy by nie ciągał.

 

Kiedyś chciałeś ją sprzedać udało Ci się już?

Kolego Mix moc na WOMie to co innego wymagania claasa są dla całkowitej mocy silnika a nie dla przekazania napedu czy tam jak mówią mechanicy transmisji dla przykładu 160 konny john deere 6930 ma około 150 koni na WOMie no i oczywiście. :D Przy urządzeniach typu prasa gdzie głowna moc jest sporzytkowana na odbiór mocy przez WOM rospatruje sie raczej moc silnika albo odpowiednia mniejszą moc WOMu a z kolei przy maszynach typu pług przyczepa brona przyznaje się ogólną jednostke siły uciągu dla 312 vario jes to odpowiednio 20kn jak dobrze pamietam ale wszystko można policzyć bierzemy np. pług 4skibowy 4*50cm orka na 40cm opór ziemi to 60kn(cieżka zlewna gleba) i liczymy 2m*0.4=0.8 0.8m2 *60kn=48 orzemy dla łatwości z predkościa 7.2km/h co daje nam 2m/s czyli wyczodzi nam 48*2=96kilowatów to dzielimy przez współczynnik sprawnosci ciągnika dla ciągnika 4*4 z przednim napędem to 0.9 to 106.6kw i dzielimy przez zapas mocy 0.85 co daje 125,5 kiowatów dzielone przez 0.73 to potrzebny nam ciągnik 171koni mechanicznych an maszyne z oporem ziemi i zwałkiem np. brone wirnikowom są jeszcze trudniejsze zadania :rolleyes: :rolleyes:

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • mix
  • 4 702

Dzięki za wyjaśnienie :) Człowiek uczy się na błędach :lol:

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • pioter
  • 46 4895

 

Kolego Mix moc na WOMie to co innego wymagania claasa są dla całkowitej mocy silnika a nie dla przekazania napedu czy tam jak mówią mechanicy transmisji dla przykładu 160 konny john deere 6930 ma około 100-110 koni na WOMie no i oczywiście. :D

 

 

 

skąd masz takie informacje że JD6920 ma 100KM na WOM???jeżeli nie wiesz to nie pisz bzdur...

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • lesiuskc
  • 2 331

Dzięki za wyjaśnienie :) Człowiek uczy się na błędach :lol:

Nie no sory że się trochę pomodrzyłem ja za to cigle mam błedy ortograficzne B)

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • lesiuskc
  • 2 331

 

 

 

skąd masz takie informacje że JD6920 ma 100KM na WOM???jeżeli nie wiesz to nie pisz bzdur...

z objezdnej hamowni ludzie z cheep tuningu kturzy modywikują ciagniki z elektronicznym sterowaniem ciagnika mają hamownie na /wom może sie teroche pomylilem ale zawsze moc jest mniejsza na WOMie troche o tym wiem bo znam sie na mechanice maszyn rolniczych nie pamietam dokładnie z tym jd sory może troche wiecej 150chyba tak 150 przypomniało mi sie sory :(

http://www.44tuning.pl/john-deere/chip-tuning-john-deere-6920-150-km.html

zły przykład wziełem z tym JD jaśki to nie moja mocna strona ale lubie te ciągniki miałem okazje przejechać sie za sterami 120 knnego byczka B)

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • brzozak2
  • 241 6092

http://www.dlg-test.de/pbdocs/traktoren/jdeere-6910autoquad.pdf

zapfwelle to wg ling.pl wal odbioru macy, w zwiazku z tym wychodzi, ze jd 6910, ma 125 KM mocy max na walku.

porownujac moce przy predkosci znamionowej widac ze sprawnosc ukladu napedu WOM wynosi ok. 90%, to bardzo wysoko.

sprawnosc takiego ukladu powinna wynosic 85-90% wiec nie ma co popadac w skrajnosc piszac, ze 160 konny ciagnik moze miec 100, lub 150 km na wom, obie wartosci sa niemozliwe do uzyskania.

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Zaawansowany
  • lesiuskc
  • 2 331

dobra dobra masz racje kolego brzozak2 ale mi tylko chodziło o to że moc na womie jest zawsze mniejsza niż na silniku :P

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Nowicjusz
  • LukeJohnDeere
  • 0 41

ale super zdjęcie !!! jak Ci się sprawuje ten Fędzik ? ile ma mth jeśli nie tajemnica

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
  • Nowicjusz
  • LukeJohnDeere
  • 0 41

ale super zdjęcie !!! jak Ci się sprawuje ten Fędzik ? ile ma mth jeśli nie tajemnica

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj