Skocz do zawartości

Kliknij na zdjęcie aby powiększyć  John Deere 6230 + Rabe Albatros

  Tagi: john deere, rabe, albatros

  Orka pod żyto

  Inne obrazki użytkownika

  18 Komentarzy podziel się zdjęciem


  Ile ma kg na przodzie? Ile km ma Jd? Jaką prędkość osiąga?

  1100 kg na przodzie wisi, John Deere ma około 110km, prędkość to około 9km/h przy głębokości 20-25cm i szerokości 4x40cm. 

  znamionowa 95 km, nominalnej102 km

  piachy moze i ida moj 6420 overum 3x50 na glinie jeczy dodam ze obrotowka

   

  znamionowa 95 km, nominalnej102 km

  Moc dobrze znam, ciągnik jest po chipie ;) 

  hmm no cóż nie mi to oceniać, każda ziemia jest inna, u nas na polach gdzie klasa ziemi waha się miedzy 3 a 5 klasą na górkach prędkość oscyluje w granicach 8-9 km/h przy głębokości 20-25 cm oraz odpowiedniej wilgotności, odpowiednim ustawieniu pługa i uwaga widzę różnice w oporach na odkładnicach ażurowych, tak jak w teorii tak i praktyce są one mniejsze. Wiadomo jak jest pod górkę na lepszej ziemi do 7 km/h schodzi, lecz ciągnik jest odpowiednio dociążony i ograniczony poślizg, a 1,6 m to aż tak wiele nie jest. Gliny staram się nie wyorywać, a u nas wszystkie pola na głębokości powyżej 25-30 cm są obfite w glinę. 

  Co jest w skrzynce ze taka masę robi?Czemu tak malo podkrecony john? smialo ok 130km na wom mozna było

  Nie chcieliśmy przesadzać z mocą, firma jak zmierzyła to na silniku się okazało było 85 km, więc bezpieczne było 30 km więcej i takie oprogramowanie wgrano. Ja wiem, że można więcej ale nie chcieliśmy od razu zatyrać silnika, dla nas to była bezpieczna inwestycja i cel został osiągnięty. Co do masy to kamienie i beton oraz stalowa obudowa i rama, ważone na wadze, nic na oko ;) poza tym przy projektowaniu i montowaniu taki był cel ta masa i został osiągnięty. 

  moj john 6330 premium mial 102km na wom a zrobione 131.Ciekawe ile to na silniku hmm

  Kwestia jak kto wyliczy straty. Praktycy mają swój przelicznik %. Poza tym nie widzę sensu wyciskania ostatnich soków z silnika 4 cylindrowego. Bo co z tego jak silnik ma dużo mocy jak reszta siada? Premium to trochę inna sprawa przy comforcie i nie ma sensu aż tak porównywać. Poza tym tak jak mówisz to wychodzi na to samo plus 30 km. 

  mowisz ze stabilny jest z tą czwórką rabe w pracy?