Skocz do zawartości

Kliknij na zdjęcie aby powiększyć  Kukurydza

  stan na 06.30
  Wysokość 190-240 cm
  Klasa: III-IV
  Agrotechnika:
  Przedsiewnie:
  400 kg mocznik
  400 kg Korn Kali
  250 kg Polidap (w podsiewacz)
  Opryski:
  Lumax
  DelCaps -na ploniarkę( zabieg wykonany za późno, widać dużo ,,odnóg kukurydzy")
  Odżywki:
  4 kg/ha OPTI KUKURYDZA
  2 l/ha Kelpak
  1,5 kg/ha Nano Active
  10 kg/ha siarczan magnezu

  Inne obrazki użytkownika

  13 Komentarzy podziel się zdjęciem


  nawozy na plon ponad 20 ton. obliczyłeś koszt na hektar?

  nie obliczałem, ale mogę :) . Kukurydza przeznaczona na kiszonkę.

  ale dawkę mocznika dzieliles ? ale widać że efekt nawożenia jest.

   

  a odnogi to nie musi być ploniarka, to cecha odmianowa, a dostatek wody i chłodnie dni to potęgują, tymbardziej jak była wcześnie wysiewana

  nie dzieliłem, zawsze przedsiewnie wszystko daje, w rzeczywistości jest sporo ciemniejsza, wręcz czarna (efekt padającego słońca), ale fakt efekt jest (kto przyjeżdża do mnie to od razu temat :moja kukurydza). Zapomniałem dopisać, że kukurydza na oborniku.

  u ciebie 240 cm, u mnie 60

  z tego co wiem, to dawka jednorazowa nie powinna przekraczać 100kg czystego azotu na hektar, tylko teraz nie pamietam dlaczego, bym musiał poszukać :)

  ta kukurydza była siana bardzo wcześnie, mam kukurydze też na słabszej ziemi  głównie V, to więcej jak 160 nie ma, a nawet w niektórych miejscach 100cm i się zwija bo wody brak i była pożniej siana 1,5 tygodnia od tej. Im wcześniejszy siew tym moim zdaniem lepiej, tylko ryzyko jest przymrozków i oczywiście ziemna nie nagrzana.

  Nie obawiasz się że w razie nawałnicy polegnie? Czego oczywiście nie życzę. Ale nie raz się słyszało jak qq rosła jak głupia i potem deszcze ją przewracały.  :mellow:

  Raczej jak głupia nie rośnie, rosnie normalnie, była siana w okolicy 10 kwietnia, i od takich sytuacji jest raczej lepiej zabezpieczona, niżeli kukurydza nie pryskana żadnymi odżywkami, kelpak rozbudował silne długie korzenie (kto stosował ten wie) i pogrubił łodygę, zresztą na pewno nałożyło się więcej czynników typu np: mikro,makro dolistnie. Ale jak nawałnica to nie wiadoma jaka kukurydza by nie była, to z naturą nie wygra. 

  A to wszystko wyjaśnia ten termin siewu, wczas siana to i wyrosła do tej pory. :)