pw34

Pomoc Klęskowa

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Forsze    15

100 % popieram jakby dali rolnikom te pieniądze co idą na izby to można by wytoczyć za niee pozew zbiorowy w takich sytuacjach jak Twoja

 

Widzę, że jednak możemy wspólnie porozmawiać i nawet się zgadzać :)

Chociaż powiem Ci, że niech będą te organizacje, tylko żeby faktycznie coś wymiernego dla nas robiły

Ale wiesz jak to mówią Umiesz liczyć to licz na siebie :)  stara prawda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szlachcic666    13

staszek a wez mi wytlumacz czemu twoim zdaniem ci co mieli ubezpieczone nie mieli by dostac tej pomocy, bardzo dobrze ze byla ta pomoc i ze byla wyzsza dla tych co ubezpieczali moze w koncu rolnicy zaczna ubezpieczac uprawy i bedzie to dla nich jakis bodziec , ja mialem ubezpieczony rzepak dostalem do kilku hektarow odszkodowanie na wiosne , pozniej w maju za wiosenne przymrozki a teraz pomoc od panstwa i niższy niż zawsze plon w pewnym stopniu zostal przez te fundusze zniwelowany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Widzisz skoro miałeś ubezpieczone to dostałeś odszkodowanie Państwo już Ci raz dopłaciło z jakiej racji masz korzystać po raz drugi? Ja też ubezpieczam co roku ale nie od przezimowania i przymrozków bo mam dość uzasadnień że rzepak regeneruje straty po przymrozkach długością łuszczyn czy grubością ziarna


Zresztą ta pomoc w tym roku była po raz ostatni więc nie ma co się spierać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość letack   
Gość letack

ubezpieczasz bo musisz takie są wymogi żeby brać dopłaty to musi być połowa gospodarstwa ubezpieczona ... dla mnie jak już miałoby być sprawiedliwie to nie powinnien organ wypłacać ludzią od wymarznięć co nie mieli wogóle ubezpieczonych upraw a jeżeli by się upierali że chcą kasę to wziąłbym się za egzekwowanie kto dostał dopłaty a nie spełnił wymogu ubezpieczenia połowy gospodarstwa wtedy byłoby sprawiedliwie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Bzdury piszesz nie trzeba ubezpieczać żeby dopłaty  dostać :P :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość letack   
Gość letack

mówisz tak bo kontroli nie miałeś , będziesz miał kontrole cofną ci dopłaty to wtedy zobaczysz jakie to są bzdury

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Daj podstawę prawną do tych niusow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość letack   
Gość letack

1) Ustawą o Ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Gwarancyjnych z dnia 22 maja 2003r. (Dz.U. nr 76, poz. 1152 z późn. zm.)
2) Ustawa z dnia 7 lipca 2005 r. o dopłatach do ubezpieczeń upraw rolnych i zwierząt gospodarskich (Dz.U. 2005 nr 150 poz. 1249 z poz. Zm)
3) Rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 27 listopada 2015 r. w sprawie maksymalnych sum ubezpieczenia dla poszczególnych upraw rolnych i zwierząt gospodarskich na 2016 r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To że są przepisy dotyczące ubezpieczeń nie znaczy że masz potrącenia z dopłat może wójt nałożyć karę 2 euro bodajże od ha :P :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość letack   
Gość letack

poczytaj to sie dowiesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nic nie muszę czytać bo nie ma takiego przepisu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość letack   
Gość letack

masz racje tylko 2euro kary od ha  przyznam Tobie racje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Forsze    15

No i przyszła decyzja odmowy, więc teraz 14 dni na odwołanie - przynajmniej dla zasady trzeba to zrobić niech widzą, że to niesprawiedliwe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

z jakiego powodu masz odmowę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Forsze    15

bo nie było 50% w całości uprawy. Np. pszenica na 36ha jest 26ha, rzepak na 20ha jest 17ha...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość letack   
Gość letack

to chyba jesteśmy dwóch co zrobili odwołanie jak napiszeszze pszenica na 36ha jest 26ha, rzepak na 20ha jest 17ha to będą marne szanse 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Forsze    15

Chyba napiszę tak, że na tych działkach co całe były uznane że wymarzły a te co częściowo to pominę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość letack   
Gość letack

również wysłałem dla zasady zobaczymy czy wogóle przyniesie to jakiś skutek czas pokaże 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Myślę że przyniesie następnym razem nauczysz się wniosek pisać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość letack   
Gość letack

wniosek miałem dobrze sporządzony uprawy też bład tkwi w czym innym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Chyba jednak coś nie tak miałeś z wnioskiem B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość letack   
Gość letack

skoro tak mówisz to napewno jest źle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Forsze    15

Myślę że przyniesie następnym razem nauczysz się wniosek pisać ;)

 

I po co kolego zaczynasz znów swoje wywody i pijesz do innych obrażając nas

Złożyliśmy odwołania do ARiMR, a nie do Ciebie.

Odrzucili nam bo nie mieliśmy w całości wymarzniętych upraw i zapisanych w protokołach, a nie że źle napisaliśmy wnioski.

I nie pisz już że protokoły źle zrobiliśmy i takie tam pierdoły, wypowiedziałeś się już we wcześniejszych postach co o tym myślisz.

Zacznij pisać merytorycznie to chętnie podyskutuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
    • Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj