Skocz do zawartości
pw34

Pomoc Klęskowa

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

majes    4

Jeśli mam z 2016 roku protokół szacowania strat "złe skutki przezimowania" 48% i z 2015 "susza" i "grad" ponad 30% nie pamiętam dokładnie ile to mogę starać się o wsparcie?

Wiadomość z agroFakt.pl

RafaKdziela    141

Za 2016 rok jeżeli masz protokół z komisji gminnej to z nim udaj się do BGŻ i możesz tyle dostać kasy ile będziesz miał w tym protokole wpisane .Oprocentowanie jest w granicach 2,15.U mnie kolejki w banku się ustawiły za kasą .

majes    4

Miła Pani w banku powiedziała że owszem przyjmują wnioski ale tylko od 50 000,00. Jak masz mniej ( w moim przypadku 20 000,00) to radź sobie sam.

staszek131415    2032

Jeśli mam z 2016 roku protokół szacowania strat "złe skutki przezimowania" 48% i z 2015 "susza" i "grad" ponad 30% nie pamiętam dokładnie ile to mogę starać się o wsparcie?

Nie bo przezimowanie nie dotyczy tej pomocy

70 % musisz mieć w uprawie uszkodzonej i do tej powierzchni dostaniesz nawet gdyby to był tylko 1 ha

Jak przyjmowanie wniosków jak z gminy ci nie dadzą bo masz zamaly procent strat. Ja mialem60% anasza agencja przyjmuje od 70%,wiem co mowie.kilku moich kolegów tez się niezalapalo
Jak przyjmowanie wniosków jak z gminy ci nie dadzą bo masz zamaly procent strat. Ja mialem60% anasza agencja przyjmuje od 70%,wiem co mowie.kilku moich kolegów tez się niezalapalo
A najlepsze jest to ze z gminy kazali nie pisać więcej niż 60%a teraz się okazalo ze agencja przyjmuje od70%.normalnie śmiech na sali

RafaKdziela    141

Co Ty bredzisz nawet przyjmowanie wniosków się nie skończyło :P B)

To ty bredzisz gościu .Mówię Tobie ,że kasę mam na koncie .Ja nie powiedziałem z jakiego źródła ważne ,że jest B)

staszek131415    2032

A najlepsze jest to ze z gminy kazali nie pisać więcej niż 60%a teraz się okazalo ze agencja przyjmuje od70%.normalnie śmiech na sali

No widzisz czemu słuchasz tego co w gminie każą ja nie słucham bo mam swój rozum i urzędnik nie będzie mnie pouczał comam wpisać we wniosku  straty miałem znaczne ponad 70 % jednych kawałków nawet niezbierałem bonie było co

Ansja    343

pomoc kleskowa przysluguje od 70% strat. Wnioski nalezy skladac od 17-31 pazdziernika

Czytam i tu jest sciema zapodana z tym,ze niby juz z tego tytulu sa wyplaty robione.Chyba urojonia maja niektorzy.

Karolcia    36

W tym roku mieliśmy szkody w uprawach spowodowane przez grad. Uprawy były ubezpieczone i otrzymaliśmy odszkodowania. Jeśli chodzi o suszę to nie było żadnych komisji i nie mamy protokołu.

Moje pytanie brzmi czy na podstawie polis i protokołów z PZU również przysługuje ta pomoc?

Ansja    343

Krzysztof teraz bierzesz teraz granata i buch na tego sołtysa ha ha.
Ale powaznie,czesto wlasnie soltysi i gminy maja spora niewiedzę i w przyszlosci nie radze aby sie sugerowac tym co oni mowia.Teraz jedynie co to mozesz prosic o poprawke szacunku strat.

staszek131415    2032

Krzysztof teraz bierzesz teraz granata i buch na tego sołtysa ha ha.

Ale powaznie,czesto wlasnie soltysi i gminy maja spora niewiedzę i w przyszlosci nie radze aby sie sugerowac tym co oni mowia.Teraz jedynie co to mozesz prosic o poprawke szacunku strat.

Ta teraz to sobie moższ prosić z drugiej strony dziwię się że ludzie dają się w dziśejszych czasach tak manipulować urzędnikom B)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost

dlaczego przecież w pierwszym kwartale 2017 roku będzie nabór a pula znowu została zwiększona

• Przez Angelo
      A co powiecie o tym zapisie: (tekst cytowany z najnowszego projektu)

§ 21
      W 2007 r. o pomoc mogą się ubiegać wyłącznie osoby, o których mowa w § 4.

Czyli:
      § 4
      1. Pomoc przyznaje się osobie fizycznej, która w dniu złożenia wniosku prowadzi działalność rolniczą, jednakże nie dłużej niż 12 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku.

Tak więc, kto nie jest właścicielem gospodarstawa (tzn. przed złożeniem wniosku o MR) to może zapomieć o premii w tym roku!!!
      Co proponujecie robić? Czekać, czy przepisywać gospodarstwo i składać wniosek?
    • Przez yacenty
      Co się zmieni w dopłatach bezpośrednich w 2017 roku?
      Jakie stawki dopłat bezpośrednich?
      Kiedy trzeba składać wnioski na dopłaty bezpośrednie na sezon 2017?
    • Przez kissmy...
      od 5 czerwca można składać wnioski o przyznanie pomocy
      w ramach działania 311 „Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej”

tutaj pojawia się moje pytanie czy w ramach tego działania możliwa jest budowa budynku mieszkalnego przeznaczonego wyłącznie do działalności agroturystycznej (5 pokoi na wynajem)? ja będę w najbliższym czasie ogarniał rozporządzenie oraz opinie doradców z CDR, lecz jeśli ktoś już się nad tym zastanawiał to bardzo proszę o pomoc