Lukas85

Komputer do rozsiewacza Amazone

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Lukas85    16

Koledzy mam pytanie do użytkowników rozsiewaczy Amazone z komputerem regulujacym dawkę nawozu w zależności od prędkosci jazdy. domyślam sie że cała rzecz polega na regulacji otworów wysiewających. czy ktos mógłby dokładnie opisać jak to działa, zamieścic jakies zdjęcia elementów wykonawczych itp? Widziałem że są w ogłoszeniach wersje z komputerem i bez wiec pewnie da się to dołożyć. 

Ursus C-330, New Holland TD90D, Case MX120, Claas Dominator 96, quad Honda Rubicon 500

tomek73    304

Tam są siłowniki elektryczne na aparatach, pewnie widać na zdjęciach takie skrzyneczki czarne.   http://www.olx.pl/oferta/rozsiewacz-amazone-ultra-profis-3600l-z-waga-komputer-amatron-CID757-IDcpFup.html#8bcd9d0ae3  na 5 zdjeciu widać.  Z komputerem musi być waga, nigdy odwrotnie. Bez wagi nie ma komputera a wagi nie da rady założyć do normalnego  rozsiewacza. Komputer musi być podłączony do ciągnika, do zczytywania prędkosci jazdy, do oryginalnego gniazda, jak ciągnik niema go to trza zakładać na koło czujnik.

Lukas85    16

Z tego co czytałem z prospektów amazone jest opcja komputera bez wagi. wtedy wykonywana jest próba kręcona podczas kalibracji. Jezeli jest waga to nie ma takiej potrzeby

Ursus C-330, New Holland TD90D, Case MX120, Claas Dominator 96, quad Honda Rubicon 500

Wiadomość z agroFakt.pl

ChiquitaB    94

Jest opcja do każdego rozsiewacza amazone aby zmienialo zależnie od predkosci i jak nie ma ciągnik sam w sobie zczytywania prędkości to albo na kolo albo na wal zakładają czujnik. Przy małych kawałkach i tak to nie zadziala odpowiednio i bodajże zmiana prędkości musi byc chyba nawet o 3-4km/h aby zareagowalo ale w praktyce nie wiem jak jest.

Lukas85    16

Podobną opcje mam w opryskiwaczu i działa bez problemu wiec i tu powinno byc ok.

Jestem posiadaczem rozsiewacza Amazone ZA-M 1001 Special z komputerem Amados +. Pomiar prędkości jest zliczany poprzez czujnik magnetyczny z koła. Jest możliwość założenia pomiaru prędkości na wale napędowym przedniego napędu.  Dokupiłem Hy- Click fajna sprawa akurat myślałem, że to inaczej będzie działać. Dla zainteresowanych mogę wytłumaczyć zasadę działania akurat tego. Wagi w moim egzemplarzu akurat nie ma, pomiar jest wykonywany poprzez podanie współczynnika kalibracji nawozu.

Odbiegając od opisu mam problem z komputerem Amados +, bo wmawia mi się że na uwrociach zasuwa dozująca dawkę, która realizowana jest na siłownikach elektrycznych ma być otwarta, czytaj nie zamyka się.

Przechodząc do sedna czy ktoś ma tak jak opisuje. Rozsiewasz nawóz, na chwilę zwalniasz do zera km/h to powinna taka zasuwa się zamknąć a nie pozostawać cały czas otwarta.

Proszę o odpowiedzi użytkowników bądź ewentualnych serwisantów.

Bo już tych moich opieszałych handlowców nie chce słyszeć.

Lukas85    16

Moim zdaniem powinny sie zamykać. Mam opryskiwacz amazone z komputerem. Im wolniej jade tym mniejsze daje cisnienie aby utrzymac stały wydatek wiec podobnie i tu im wolniej jedziesz aby utrzymac stały wydatek powinienes wysiewać mniej nawozu więc otwory sie przymykaja.

tomek73    304

Czujnik na wale z przedniego napędu będzie dużo lepiej działał, ze względu ze będą wikęsze obroty i będzie dokładniejszy.

Jak stanie się ciągnikiem to zasuwy pozamykają się same, ale to troszkę trwa, nie zamykają się jak Hydraulika, tylko parę sekund na to trza.

Dzisiaj zadzwoniłem do przedstawiciela na Polskę a zarazem pracującego w Amazone i uzyskałem takie odpowiedzi

Na uwrociach Amados+ zmniejsza dawkę do minimum lecz nie zamyka zasuwy dozującej do końca.

Kwestia zatrzymania do 0km/h nadal nie uzyskałem odpowiedzi w poniedziałek będę miał informacje ponieważ dzisiaj pracownicy w Amazone Niemcy nie pracują (patrz sobota ).

Na uwrociach zamykane są zasuwy dozujące tylko w wersji hydro.

Dzwoniłem do Pana Andrzeja Borowca zajmuje się pomocą techniczną i udziela zazwyczaj wywiadów na targach. Pracuje dla Amazone.

Mechanik który uruchamiał mi rozsiewacz co raz dzwonił do niego bo miał problemy. Ale co się dziwić jak oni sprzedali raptem 3 łącznie z moim takie rozsiewacze z komputerem.

i ogólnie jak ktoś ma zamiar kupować coś z Agronom Parczew to nie polecam. praktyka taka sprzeda Ci sprzęt a później ma cię w 4 literach

Dołącz do rozmowy

Możesz pisać i zarejestrować się później. Jeśli masz konto,Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.
Uwaga: Twój wpis będzie wymagał zatwierdzenia moderatora, zanim będzie widoczny.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Przez quxfrix
      Witam wszystkich
      Mam zamiar kupić nowy rozsiewacz do nawozu w cenie do 1200zł tylko nie wiem bardzo jaki byłby odpowiedni dla mnie.Myślałem nad tymi:
      1.Pierwszy rozsiewacz
      2. Rozsiewacz 400 litrów z metalową tarczą
      3.Rozsiewacz nowość
      4.Ocynkowany i jeszcze jeden używany:Rozsiewacz Amazonka Nie wiem który byłby najlepsz, więc prosze o pomoc użytkowników tych rozsiewaczy lub innych osób znających się na rozsiewaczach.Za wszelką pomoc z góry dziękuje i pozdrawiam

• Przez Damianosek
      Witam.Od dłuższego czasu zastanawaiam się nad kupnem rozsiewacza myśle nad tym "lejem" jak myslicie opłaca się go brać są w miare tanie,dodam że mam tylko 25 ha do obsiania nawozem więc roboty duzo nie ma.A moze cos innego kupić ??Na sprzęt chce przezanczyć nie więcej niz 1000 zł.Tu daje link tego rozsiewacza

http://www.allegro.pl/item784867577_rozsiewacz_lej_nowy_typ_gwarancja_dobra_cena.html
    • Przez CzarekDenisiuk
      Witam. Czy ktoś wie jak ustawić ten rozsiewacz aby rozsiewał równo na 12m, i dajmy na to 300kg mocznika i 200 polifoski? Bedzie rozsiewane Ursusem c360 i jakim biegiem i jakie obroty ?
    • Przez grzesiekxy
      http://allegro.pl/ro...3929597420.html

http://tablica.pl/of...html#ea57dec088

Witam czy może ktoś posiada ten rozsiewacz?Czy to polski odpowiednik Kuhna ,przekładnia chyba taka sama.Jak z równomiernością wysiewu ?
    • Przez AgroTuning
      Jak działa ustawienie rozrzutu poprzecznego w Vicon ro-xl? Jest do tego wajha Lever discharge point. Wiem, że jest to regulacja punktu wyładowania. Czyli ustawia punkt w którym granulki nawozu wchodzą w kontakt ze skrzydłami rozsiewu. Ale jak to wygląda w praktyce? Jak to ustawić? Jakie muszą być długości skrzydeł na tarczy?

• Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.