Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

po tych deszczach też będę musiał czymś polecieć, też myślę o Zato. I dobrze że nie ma rdzy bo Zato to zapobiega bardziej. ja jeszcze biologicznych fungicydów nie stosowałem nigdy, a przypadkiem nie są one przeznaczone do tuneli ??

Opublikowano

nie ma co narzekać, ładnie rosną, widać przyrosty w porównaniju z wcześniejszym zdj. 

 a były u Ciebie te przymrozki ?? bo u mnie to przetrzepało większość jesiennych, stożki wzrostu poszły w pieruny i zaczęły się malinki że tak powiem krzewić, ciekawy jestem jak to będzie wyglądać w przyszłości

20230524_102533.jpg

pomoże ktoś ? Toż to Glen. najstarsze listki w przy badylu zżółkły

Opublikowano
20 godzin temu, fcbarcelonacule napisał:

nie ma co narzekać, ładnie rosną, widać przyrosty w porównaniju z wcześniejszym zdj. 

 a były u Ciebie te przymrozki ?? bo u mnie to przetrzepało większość jesiennych, stożki wzrostu poszły w pieruny i zaczęły się malinki że tak powiem krzewić, ciekawy jestem jak to będzie wyglądać w przyszłości

 

20230524_102533.jpg

pomoże ktoś ? Toż to Glen. najstarsze listki w przy badylu zżółkły

Niedobór fosforu i magazu 

Opublikowano
Dnia 24.05.2023 o 11:04, fcbarcelonacule napisał:

nie ma co narzekać, ładnie rosną, widać przyrosty w porównaniju z wcześniejszym zdj. 

 a były u Ciebie te przymrozki ?? bo u mnie to przetrzepało większość jesiennych, stożki wzrostu poszły w pieruny i zaczęły się malinki że tak powiem krzewić, ciekawy jestem jak to będzie wyglądać w przyszłości

 

20230524_102533.jpg

pomoże ktoś ? Toż to Glen. najstarsze listki w przy badylu zżółkły

Były ale nawet nie mierzyłem jakie choć rozlana woda na podwórku tylko raz zamarzła. 

Mi się wydaje, że to wszystko przez pogodę. Było trochę ciepła i malina zaczęła ostro pobierać składniki pokarmowe i teraz różne cuda na liściach widać.

Opublikowano
7 godzin temu, MonteChristo napisał:

Niedobór fosforu i magazu 

hmmm dostała i fosforu z odżywki N-P-K 6-57-17. i SIarczan Magnezu 7wodny jakiś czas temu. Po tych deszczach takie liście się pojawiły. Poszedł Switch w górnej dawce, dziś pocisnę wszystkimi makro i mikroskładnikami, zobaczę czy będzie efekt..

@thor1984 w tej fazie już pryskasz opryskiwaczem z kolumną ? 

Opublikowano
Dnia 14.06.2023 o 10:08, fcbarcelonacule napisał:

jeśli dobrze pamiętam ja mam 2,2 m długości wkopane na 0,5 m to daje 1,7 m ponad ziemię. 

czy pokonanie szpeciela w Glenie zapobiegnie rozsypywaniu się owoców czy trzeba dożywić jeszcze dodatkowo malinę ?

Jak pokonać szpeciela bo próbuję i nie mogę dać rady

Opublikowano

od samej wiosny atakować go, zastosowałem na nabrzmiewające pąki Treol potem do prawie każdego zabiegu od grzyba Emulpar i póki co jest spokój. Zaniechałem ostatnio trochę oprysków z  racji suszy ale trzeba będzie przyatakować jeszcze tego szpeciela. A Ty czym pryskałeś ?

Dnia 25.05.2023 o 21:13, thor1984 napisał:

może z raz czy dwa pryskałem zwykłym a teraz cały czas kolumnowym

jakim ciśnieniem pryskasz i jaką prędkość ? 

Opublikowano
13 godzin temu, fcbarcelonacule napisał:

od samej wiosny atakować go, zastosowałem na nabrzmiewające pąki Treol potem do prawie każdego zabiegu od grzyba Emulpar i póki co jest spokój. Zaniechałem ostatnio trochę oprysków z  racji suszy ale trzeba będzie przyatakować jeszcze tego szpeciela. A Ty czym pryskałeś ?

jakim ciśnieniem pryskasz i jaką prędkość ? 

Z samej wiosny sklejanie plus siarka plus dwa zabiegi chemiczne ale się go jeszcze nie pozbyłem tylko że zwykłym opryskiwaczem

Opublikowano

nie wiem ile w tym prawdy ale chemiczne typu Ortus/abamektyna/milbektyna biorą przędziorki a nie szpeciele. A ja ze starych informacji doczytałem się też że Afik/Siltac/Limocide i właśnie Emulpar czyli środki o działaniu mechanicznym zwalczają tego przebarwiacza=szpeciela

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Podobna zawartość

    • Przez tommy66692
      Witam
      Założyłem ten temat poniewaz chce aby Ci którzy maja mailny, truskawki czy porzeczki podawali w tym temacie po jakiej cenie sprzedają
      Proszę o zestawienie cen z 2 dni np. oddawalismy 05.06.2008 i 06.06.2008 to piszemy posta w jakiej cenie oddawalismy przez te dni. Nie piszemy ceny za jeden dzien.

      Teraz proszę o podawanie cen ogolnie, poniewaz sezon sie jeszcze dobrze nie zaczął a wiem ze niektorzy juz mają owoce wiec być moze ze juz sprzedawali.

      Ostatnio w AgroBiznesie mówili ze cena wyjsciowa ma wynosic 6,60 zł Czyli bardzo dobrze. Z ceny malin rolnicy maja byc takze zadowoleni, ale okaze sie to w praktyce.
    • Przez pablos23
      Witam. Przeszukałem tematy ale nie znalazłem niczego podobnego. Posadziłem wiosną malinę (odmiana Polana). Słabo rośnie i chcę ją zasilić (w rzędach). Malina będzie teraz hakana, a nawóz dobrze wymieszał by się z ziemią. Jaki nawóz zastosować aby maliny poszły do góry ? Saletrzak czy Polifoskę ?
    • Przez jaczyk
      Witam. Czy może ktoś z was mi powiedzieć, czy to jest choroba czy jakiś robak na malinach. Mi się wydaje że to coś z chorób grzybowych, ale do końca nie jestem pewien bo już pryskałem środkiem i grzybobójczym i owadobójczym i nic nie pomaga. Z góry dziękuję za każdą odpowiedź.
    • Przez sezam
      jakie są kombajny do malin i ile kosztują
    • Przez Dawcio1500
      Witam chciałbym się zapytać was na forum. Jakie nawozy dać malinie Polce jak zaczyna owocować?
      Pozdrawiam.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v