Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Mam taki problem, otóż jak podpiąłem wąż od sprężarki(0,5MPa) prosto pod tłoki to chodziły i blokowały bęben aż miło(z lekkim opóźnieniem), ale jak podpiąłem pod zawór i zbiornik to tylko delikatnie drgnęły. Dodam, że rozbierałem zawór i membrana jest cała... Co z tym zrobić i jakie będą koszty... ??

Opublikowano
później jak podpiąłem wszystko tak jak powinno być pod 3512 to było na zegarze ponad 0,5 i nadal nie chodziły tak jak powinny... :P

Czasami z zaworach na wejściu, tam gdzie jest wkręcony kruciec zamontowane są siteczka do filtracji zanieczyszczeń. Sugeruję sprawdzić czy nie zatkane oraz sprawdź złączkę ( odepnij przewód za złączką i bedziesz widział czy normalnie przepuszcza.

Opublikowano

Według mnie musisz pokoleji sprawdzać gdzie powietrze dochodzi. Czyli najpierw sprawdz czy wychodzi z ciagnika (wychodzi), podpinasz przewód i odkręcasz go od przyczepy i tak dalej, az w końcu znajdziesz zator.

Opublikowano

żeby nie zakładać nowego tematu dopisuję do tego.

otóż : niedawno kupiliśmy przyczepę 3,5 tonową wywrotkę, i mamy problem z hamulcami. powietrza nabija się do butli do 6 atmosfer, po naciśnięciu hamulca siłowniki się wysuwają ale nie hamują :P podnieśliśmy koło lewarkiem i nic nawet nie ociera , jedno tylko leciutko czyrka , myśleliśmy że szczęki lub rozpieraki do wymiany ale jak zdjęliśmy koło to szczęki jak nowe (normalnie warstwa kurzu na nich była) rozpieraki też w super stanie :P te stopy szczęk po których trą rozpieraki też nie wytarte, a hamulców jak nie było tak nie ma próbowaliśmy z różnymi położeniami tego zaworu pod zaczepem i też nic pomóżcie co to może być ???

Opublikowano

Jeśli możesz, to spróbuj przestawić o ząbek taką łapę, która idzie od tłoka do rozpieraków. Powinien być tam taki wielowpóst dokręcany śrubą. U nas też hamulce były jak nowe i przestawienie o ząbek (albo dwa) pomogło :P

Opublikowano

Na dźwigniach rozpieraczy powinieneś mieć regulację. Może to być przestawianie na frazie, dodatkowa śruba regulująca albo ząbki pomiędzy dźwignią i wałkiem rozpieracza. Nie znam zastosowanego w niej rozwiązania, zrób fotkę i wszystko się wyjaśni.

Opublikowano

ja tez nie chce zakladac nowego tematu wiec mam takie pytanie odnosnie przewodow od hamulcy przy przyczepie otoz przy samochodzie mam oznaczone wyjcia na czerwono i zolto ale przewody od przyczepy sa czarne wiec nie wiem czy jak podlacze je na odwor to czy nic sie nie stanie i jeszcze jedno ktory waz pierw odpinac zolty czy czerwony czy to nie ma znaczenia przy odłaczaniu hamulcy????Z gory dzieki za pomoc :)

Opublikowano

Kolejność nie ma znaczenia. Zazwyczaj jest tak , że nie powinny się krzyżować, jeśli jest prawa i lewa strona prowadzenia przewodów. Podłączone odwrotnie nie będą działać, przyjrzyj się złączkom, może nie są identyczne i nie da się założyć zamiennie.

Opublikowano

Teoretycznie kolejność odpinania i zapinania przewodów powietrznych jest wyznaczone, uczyli tego na kursie na przewóz rzeczy, tylko nie pamiętam jak to szło bo jeździłem solówkami i nie musiałem niczego odpinać, a w ciągnikach mam jednoobwodowe.

Opublikowano

Instrukcja obsługi mojej ciężarówki nic nie wspomina o kolejności odpinania. Pisze, że hamulce blokują się po odpięciu przewodu zasilającego. Na moim kursie takich "teorii" nie było.

Opublikowano

Jesli sa dwa przewody pneumatyczne i sa one oznaczone kolorami (żółty i czerwony taki sam ma gniazdo jak i wtyka) to najpierw przypinamy żółty a nastepnie czerwony.

Odpinamy zaczynajać od czeronego.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Podobna zawartość

    • Przez Kali1209
      Zabrałem się za wymianę szczęk hamulcowych w d-47. Między okładzina a bębnem jest bardO duży luz, dźwignia Hamulcowa.aby zahamować idzie do pionu i nawet dalej. Czy tak to powinno być ? 
    • Przez Radek000111
      mam zwykłą, starą przyczepe 3 tonową, ile atmosfer powinna miec kołach żeby nie siadły opony pod ciężarem?????
    • Przez mlody28
      Chciałbym kupić przyczepę z kiprem do c-360.
      Wpadło mi w oko coś takiego https://stalmetwisniowa.pl/przyczepki/przyczepa-rolnicza-jednoosiowa-2,5t-r-260H-cz-.html
      Głównie do ziemi, gruzu, drewna, żwiru, wydaje mi się że taka spokojnie powinna wystarczyć. Oczywiście transport na krótkie odległości.
      Nie znam się za bardzo ale wydaje mi się że za tą cenę całkiem dobrze to wygląda.
      Znacie, polecacie innych producentów?
      W okolicy są do sprzedaży takie stare zardzewiałe graty za 5 i więcej tysięcy, to może lepiej dołożyć do takiej nówki?
       
      PS I mam jeszcze takie pytanie natury technicznej. W ursusie mam tura trzysekcyjnego, ale jedna sekcja jest nieużywana (ta do krokodyla), czy taki kiper mogę podłączyć pod tą sekcję? dodam że tur jest dwustronnego działania). No bo jak podłączyć inaczej? skoro cały tur jest podłączony pod to jedno wyjście hydrauliczne z tyłu ciągnika a wajcha od kipra jest cały czas w pozycji do góry żeby ten tur działał.
    • Przez tomb2
      Właśnie odbierać mam nową przyczepe ale widze że instalacja pneumatyczna jest dwuobwodowa :'( W lamborghini podopne bo są gniazda jedna w zetorze już nie, może macie jakąś rade, moze da sie to poprzerabiać ???
    • Przez bombelogrodnik
      Witam, jesteśmy blisko kupna nowej pronarki jednoosiowej o ładownosci 5 t. Jeśli ktos taką ma to bym prosił o opinie jak to wygląda w użytkowaniu. Nie będzie jeździła za dużo raczej sporadycznie w koło komina.  Czy opony w rozmiarze 15.0/55-17 dadzą radę? Jeszcze się zastanawialiśmy nad metal-fachem t 713A cena podobna. Może ktoś oglądał obie lub miał w użytku to chętnie wysłucham opinii zanim będzie zakup zatwierdzony.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v