Skocz do zawartości
kondziu123

Ares 836 problem z jazdą - migająca kontrolka

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

kondziu123    2

Witam, mam problem ze swoją renią (ares 836) zapala mi się i gaśnie kontrolka z akumulatorem przekreślonym piorunem (kontrolka nr 14 fotka w załączniku) w tym czasie nie mam możliwości poruszać się ani do przodu ani do tyłu problem pojawia się rzadko ale nie chciałbym zostać na polu na dobre .Miał ktoś z Was podobny problem? a może wie co oznacza tak kontrolka ? Pozdrawiam i z góry dzięki za odpowiedzi:)

Załącznik : http://www.fotosik.pl/dodaj-zdjecie/krok-3

waldac    11

kontrolka odpowiada za  stan akumulatora i służy też jako wskaźnik  diagnostyki przekładni. - zrobić diagnostykę i/ lub skalibrować ponownie przekładnie

kondziu123    2

Ok dzięki za odpowiedź, a wiesz może czy da się zrobić kalibrację bez podpinania komputera? Może masz instrukcję kalibracji ? Pozdrawiam

Wiadomość z agroFakt.pl

waldac    11

nie, do przekładni kalibracja chyba tylko prze komputer,

sprzęgło da się ręcznie tylko

ale może lepiej najpierw zdiagnozować??

kondziu123    2

Rozumiem, no właśnie jeżeli chodzi o jakiś serwis to z tego co się orientowałem najwcześniej za dwa tyg a w tej chwili ciągnik jest dość potrzebny także chciałbym spróbować sam coś zrobić może gorzej nie będzie:) ogólnie problem pojawia się gdy wszystko dobrze się rozgrzeje np. ostatnio belowałem i problem pojawił się po ok dwóch godzinach- gdy przełączę rewers z N na pozycję do jazdy pojawia się powoli migający piorun i ciągnik nie chce ruszyć;/ A jeżeli chodzi o kalibrację sprzęgła to da radę to zrobić samemu?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Hubert12011
      Witam, w mojej valtrze wyskoczyły 2 kody błędu 
      001639--31--000
      i 008019--08-003
      Valtra seria t 183 2011r czekam na odp. z góry dzieki 
    • Przez kuscyk
      Witam wszystkich .

Na razie bezskutecznie poszukuję informacji 
      Jakim momentem dokręcić śruby głowicy w ciągniku renault ceres 340 oraz informacji o kolejności dokręcania tych śrub oraz jakim momentem dokręcić śruby korbowodu.
      Będę bardzo wdzięczny za odpowiedzi ewentualnie odnośniki gdzie ta informacje można znaleźć .

Z góry dziękuję
    • Przez tomek2201
      Witam. Mam takie pytanie. Czy po włączeniu WOM wyświetlacz powinien wskazywać jego obroty? Bo u mnie nie wskazuje i nie wiem czy powinny. Chyba że można jakoś zmienic co ma wskazywać wyświetlacz ale nie wiem jak bo dopiero kupiłem ten ciągnik.
    • Przez V12
      Witam
      potrzebuje szybkiej porady jak dalej postąpić
      Ciągnik poszedł na wymianę sprzęgła przy zlewaniu oleju wyleciały jakieś igiełki .
      Nie wiem czy rozbierać skrzynię i szukać wiadomo to poważna i kosztowana robota ogólnie brak częsci
      Pod obciążeniem w skrzyni nic nie pukało ani wyło , biegi nie zgrzytają , jedyny hałas to stuk przy gaszeniu i trochę rzęzi na 4 biegu na reduktorze ale to tylko na małych obrotach powyżej 1200 obr sie wycisza
      Biorę pod uwagę że może ktoś kiedyś robił skrzynie i dobrze nie wyczyścił pozostałości
      Może ktoś z Was zna objawy rozsypanego łożyska igiełkowego w takiej skrzyni
      Pozdrawiam
    • Przez szykus
      Witam, czy jest ktoś z okolic Gniezna i miałby odsprzedać śrubę regulacji zaworu widoczną na zdjęciu? Niestety jedna mi się ukręciła. Potrzebuję do Renault 145.14. 
      Zależy mi na czasie.