Schadow

JD 590 Sterownik

Polecane posty

Schadow    0

Witam, w tym roku zakupiłem prasę JD 590. Na początku prasowanie szło bardzo dobrze bez większych problemów, ale gdy któregoś dnia wjechałem na pole i włączyłem sterownik ukazał mi się obrazek który jest dołączony w załączniku. Po wciśnięciu dowolnego przycisku obrazek zniknął i pojawiły się normalne funkcję prasy, więc postanowiłem prasować, jednak po osiągnięciu żądanej wielkości beli nie można było jej owinąć nawet ręcznie ani siatką ani sznurkiem. Pojechałem więc do domu sprawdziłem wszystkie bezpieczniki, wszystko było ok. Nie mając już pojęcia co może być przyczyną postanowiłem ostatni raz włączyć sterownik i nagle zaczęło wszystko działać normalnie. 

Ktoś wie może co mogło być tego przyczyną i co oznacza obrazek który jest dołączony w załączniku ??  post-44260-0-58338300-1471093561_thumb.jpg

porems    53

sprawdź złączkę elektryczną ramienia podającego sznurek 

Edytowano przez porems

Wiadomość z agroFakt.pl

Schadow    0

Panowie pomóżcie wynikła kolejny problem. Gdy prasowałem siano i chciałem owijać siatką to czasami na automacie nie owinęło mi balota mimo tego że na sterowniku wyświetliło się, że został on owinięty i kilka razy musiałem owijać ręcznie, ale to jeszcze nic. Gdy miałem napresowane już kilka bel to prasa zaczęła owijać balota i nie chciała przestać go owijać w tym czasie na sterowniku wyświetliła się ikonka akumulatora, wyłączyłem sterownik i uruchomiłem go ponownie i wszystko wróciło do normy. Sprasowałem później może z 2 baloty i ten sam problem z tym, że nawet ponowne uruchomienie sterownika nic nie pomogło, musiałem zatrzymać prasę i odcinałem siatkę, po tym wszystkim zdenerwowałem się i kończyłem prasowanie sznurkiem z którym nie ma żadnych problemów. Ktoś ma jakiś pomysł co może być tego przyczyną?

Edytowano przez Schadow

Sadek    784

Jeżeli symbol akumulatora to coś z napięciem zasilającym, zobacz jakie jest na zasileniu sterownika.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

Schadow    0

Tak mnie to zastanawia bo poprzedni właściciel mówił, że działo się tak gdy napięcie było zbyt mało, ale jak to może być możliwe skoro sterownik ma połączenie bezpośrednio z akumulatora  :huh:  :huh:

Sadek    784

Ale ma połączenia, przełamujący się gdzieś przewód, może słabe ładowanie, zaśniedziały styk, wypalony przełącznik lub nawet: [galleryimg=622628]

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

flisak    0

U mnie podobne problemy. Świeci się akumulator i w trybie auto nie kończy owijania. Wygląda jakby nie odliczał ilości obrotów siatki. Może ktoś wie co odpowiada za zliczenie obrotów siatki. Jeśli chodzi o czujnik na wałku dolnym to nie mam go w ogóle. jest oryginalna zaślepka na kablu. Czyżby działało  to na jakiejś czasówce.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Mircia26
      Witam!
      Może kto ma podobną prasę jak na zdjęciu. Mianowicie kupiliśmy ją niedawno. Nie ma ona żadnego sterowania elektrycznego, a pytanie dotyczy tego jak i kiedy zaczyna się wiązanie beli. Pan, który ja sprzedawał (handlarz) mówił, ze po ustawieniu wielkości beli na podstawie tych cyferek po lewej stronie wiązanie nastąpi automatycznie?? Ten sznurek, który też jest do startu wiązania służy tylko wtedy gdy np bela jest mała a my skonczyliśmy prasowanie i chcemy pozbyć się tego co jest w prasie?? A jak jest? nie wiem w książce zakupionej na OLX nic o tym nie ma a i jej jakość kiepska. Ktoś ma taką prasę ? Też bez sterownika czy jak to nazywają. Proszę o pomoc

• Przez mustafakali
      Mam kilka problemów z tą prasą po pierwsze to nie chce automatycznie owijać bel dopiero owija jak ruszę prętem który zmienia kierunek ruchu siłownika
      Drugi problem to po założeni siatki jest ona tylko po środku beli a po krańcach już nie
      I ostatni problem nie ucina siatki chociaż noż jest bardzo ostry
    • Przez kamrusjd2
      witam potrzebuje instrukcje obsługi prasy john deere 592 oraz sterownika BaleTrak mój adres email kamrusjd2@wp.pl pozdrawiam

• Przez mars10
      Witam potrzebuje instrukcji do komputera prasy pasowej john deere 592.
    • Przez tombar123
      Mam problem z prasą JD582. Prasa nie  podaje  siatki, tzn. gdy balot osiągnie zadany wymiar komputer wyrzuca błąd E2 11, aparat do siatki ani drgnie, balot nie jest owijany. Tak samo przy próbie ręcznego włączenia owijania- komputer wyrzuca ten sam błąd i nic się nie dzieje. Ktoś przerabiał ten temat? Z góry dzięki!
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj