Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

kris14    259

Ja osobiście nie używam, ale widziałem jak inny stosowali 1000obr/nim do:

- mieszania cieczy w opryskiwaczu- ciągnik sobie pracuje na wolnych obrotach, przez co mniej spala.

- przy zasysaniu cieczy do beczki asenizacyjnej- argumenty te same co wyżej.

Z tego co zauważyłem to używają tych obrotów sąsiedzi co mają zachodnie ciągniki [głównie MF'y] bo można zmienić prędkość bez wymiany wałka :P

TumeK    9

u nas na 1000 sie miesza oprysk w opryskiwaczu tak jak kolega mowi

przy wybieraniu sciekow..

i jak juz siue konczy obornik na rozrzutniku to wtedy wrzucamy 1000 i wolnym gazem pykamy go do konca ;p

Wiadomość z agroFakt.pl

Olik    0

Ja 1000 Economic obr/min używam do wywozu szamba beczką asenizacyjną, i mieszania gnojówki mieszadłem :P

Sadek    449

Ja do Cyklopa, kiedyś do siewki by dalej rzucała ale teraz już do SIEWKI nie używam.

karpik9    0

W naszym gospodarstwie używa się 1000 obr/min pracując z belownicą, beczkowozem oraz z sieczkarnią jednorzędową do kukurydzy, jest to oszczędne rozwiazanie :P

Ferdek07    62
U mnie 1000 obr/min używam głównie przy rotacyjnej, i przy beczkowazie

co na to rotacyjna? :P a na jakich obr silnika pracujesz i jakim ciągnikiem?

To chyba zależy jeszce przy jakich obr ciągnik ma te 1000 obr bo niektóre mają 1000obr/1970obr silnika a np. mtz lub inne mają 1000/2380obr silnika a jest to duża różnica bo to już właściwie wychodzi tak jak 540eco.

ps. ciekaw jestem ile wynosi różnica w spalaniu przy pracy na 540 a na 1000 obr np. mtz lub innych z małąmaszyną jak kosiarka rotacyjna lub inne czy to będzie tak naprawde więcej jak 1 l?

Rotacyjna idzie idealnie na 1000 obr niż na 540 tylko trzeba uważać żeby w nic nieuderzyć bo niewiele z niej zostało. Sieke zetorem 7711, a obroty silnika powyżej 1200 na min

Henius91    584

Do przetrzasacza siana. Jest to oszczedniejsze bo nie trzeba duzych obrotow silnika.

LukaszZduny    0
co na to rotacyjna? :P a na jakich obr silnika pracujesz i jakim ciągnikiem?

To chyba zależy jeszce przy jakich obr ciągnik ma te 1000 obr bo niektóre mają 1000obr/1970obr silnika a np. mtz lub inne mają 1000/2380obr silnika a jest to duża różnica bo to już właściwie wychodzi tak jak 540eco.

ps. ciekaw jestem ile wynosi różnica w spalaniu przy pracy na 540 a na 1000 obr np. mtz lub innych z małąmaszyną jak kosiarka rotacyjna lub inne czy to będzie tak naprawde więcej jak 1 l?

w moim belarusie 1000obr jest przy 1080obr silnika. oszcednosc wydaje mi sie ze bedzie okolo 35-40% w paliwie jesli chodzi o mtz

W naszym gospodarstwie używa się 1000 obr/min pracując z belownicą, beczkowozem oraz z sieczkarnią jednorzędową do kukurydzy, jest to oszczędne rozwiazanie :P

wow i jak ci belarka chodzi na takich obrotach???? :P

KAROL0905    1

Ja 1000 używam do

*beczkowozu

*opryskiwacza( nie mam ale wiem że jest to oszędne połączenie)

*rozrzutnika jak jest resztaka

*presy rolującej

I to chyba wszystko

corrado    217

Ja używam 1000obr./min. przy głównie przy beczkowozie przy zasysaniu oraz przy belarce jadę sobie na mniejszych obrotach i super wychodzą bele a i spalanie mniejsze.

Gość peres100   
Gość peres100

a jak to zrobic zeby bylo 1000 obrotów

Bamboocha    7

Ja w swoim zetorze włączam 1000 obr przy owijarce, siewniku nawozów, czasem przy ładowaniu bel na przyczepę. chyba wszystko....

corrado    217

Jeśli masz taką opcję w ciągniku to albo masz w kabinie taka wajchę którą zmieniasz obroty wałka, albo masz dwa wałki jeden to obroty 540 a drugi 1000. Najlepiej podaj nam jaki masz ciągnik i będzie łatwiej pomóc.

Edytowano przez Balzak
Balzak

Balzak    2

A jaki masz ciągnik to może ci podpowiemy

Panowie jeszcze może piszcie prz jakim ciągniku włączacie.

corrado    217
Ja w swoim zetorze włączam 1000 obr przy owijarce, siewniku nawozów, czasem przy ładowaniu bel na przyczepę. chyba wszystko....

Z tego co tu kolego napisałeś to masz owijarkię na przekaznik no i te coś do ładoawnia bel też jest na przekaznik. Czy tak?

Bamboocha    7
Z tego co tu kolego napisałeś to masz owijarkię na przekaznik no i te coś do ładoawnia bel też jest na przekaznik. Czy tak?

nie poprostu gdy zwiekszasz obroty przekaznika to zwieksza sie wydajnosc popmy hydrauliczne przez co wszytko szybciej chodzi.(owijarka, ramie od podnosnika do bel, caly tuz tez szybciej przeciez chodzi.)

corrado    217

Aha... Nie słyszałem po prostu o takim udogodnieniu u mnie są 2 wałki zdawcze jeden to 540obr./min. a drugi 1000obr./.min jeździłem również Zetorem 5211 i tam różnicy nie ma podobnie jak w MF 2640.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez patryk165
      Słyszeliście możne że ktoś komuś wsypał cukier do baku w traktorze lub maszynie napędzanej na ropę. Słyszałem ze traktory stawały, a ciekawi mnie jak było naprawdę?  
    • Przez michal_xs
      Witam chciałbym dowiedziec sie cos wiecej o użytkowaniu traktora z DPF. Planuje zakup jd z filtrem dpf. Pracował by on głównie z turem . Przez okres zimowy co 3 dzień po ok 30min. Jak bd wyglądać to cale wypalanie itp? Czy bedzie to uciążliwe? Moze ktos taki traktor uzytkuje i opiszę jak sie ma sprawa?
    • Przez endrju00711
      Stworzyłem ten temat, ponieważ coraz więcej na rynku pojawia się tzw. okazji, i ludzie mają zabujcze pomysły jak wyłudzić od człowieka pieniądze. Oraz jak można się przed nimi przestrzec.

To może ja zaczne, dziś wróciłem z wycieczki kraioznawczej, ponieważ tak to nazwaliśmy. Od jakiegoś czasu szukałem ciągnika, RENAULT cztero cylindrowego, jak się trafi to tur nie zawadzi, ale do rzeczy. Znalaeźliśmy oferte tzw. suuuuper okacje RENAULT 75-14 z ładowaczem czołowym, krokodyl, łyżka, trzy miesiące gwarancji (co było dla mnie podejrzane od razu ), transport gratis. I takie tam szmery bajery
      Dokładnie to ta oferta :
      http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=B99711

Niezła co nie ?? PRZESTRZEGAM TO OSZUST !!! najlepsze jest to że gość robi tak co miesiąć, dowiedziałem się to w sklepie, bo szukałem adresu, ale oczewiście on nie istniał. Pytam się czy jest taki gośc co ciągniki sprzedaje ?? Mówią cytuje ,, Nie, ile pan stracił, pewno po John Deera pan przyjechał HEH ?? " Mój ojciec mówi, nie po Renault , ,, O to nowość, ale nie jest pan pierwszy, bo już siedmiu u nas było HEH "

Całą spawe zgłosiliśmy na komendzie, jednego gością nie dość, że jechał 700 km w jedną strone, bo JD 6100 był w równie promocyjnej cenie, bo za 44 tyś

Najlepsze jest to że w środe miałem dojechać do niego na trasie i niby podpisać deklaracje, że taki i taki ciągnik odbiore, gość wyłączył telefon i udał głupka, później miał wymówke że mu się rozładował, że mamy wpłacić na konto zaliczke, że to na 100% ciągnik będzie nasz, ojciec mówi że inaczej jak do ręki kasy nie dostanie, to mówi że mamy przyjechać w piątek o piętnastej to zaraz całą kase mu damy i z ciągnikiem pojedziemy do chaty, no to pojechaliśmy, a tam niespodzianka Nie powiem troche ładnie mówiąc źli byliśmy ale nam przeszło na szczęście

Temacik ma być ku waszej przestrodze, i prosze o zamieszczanie linków, lub podawanie numerów istnych oszustów, lub ciągników z nieznanego źródła, może ona baaardzo pomuc innym, bo po co tracić kase, czas i nerwy

I jedna sentencja : NIGDY NIE WPŁACAJ KASY NA KONTO BEZ OGLĄDANIA CIAGNIKA I POTWIERDZENIA DANYCH OSOBOWYCH

Aha, zapomniał bym, mieli oni podrobiony dowód osobisty i założone konto w banku w Poznaniu, niech ten złodziej wie, że korzystając z komórki można go namierzyć co do 10 metrów, i policja ostro nad tym pracuje, ale na razie nie włącza numeru, i raczej był sprytniejszy i wyrzucił karte do śmieci, ale i tak mogą określić z kąd były wykonywane połączenia ( To dla złodzieja )
    • Przez tommy66692
      Instrukcje obsługi, tabele wysiewu i katalogi czesci do maszyn rolniczych podajemy w tym temacie. Przed pytaniem postawionym w tym temacie polecam poprzeglądać te tematy;
      http://www.agrofoto.pl/forum/Instrukcje-ob...czes-t2826.html
      http://www.agrofoto.pl/forum/Instrukcje-ob...czes-t9098.html
    • Przez Eryko
      http://www.ziptuning.nl/pl/traktory/ spójrzcie na to.za prawie 4000zł mozna miec troche mocniejszy ciągnik.np Case Magnum 270,o mocy 312KM chipują do 406KM.tylko ciekawe jak to silniki znosza.