Zibi1994

John Deere 580 Sprężyna i siłownik

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Zibi1994    0

Witam , zakupiłem prasę  rolującą JD 580, po zakupie okazało się że kilka rzeczy jest do remontu, między innymi siłownik od napinacza pasów oraz popękana sprężyna napinacza z drugiej strony, mam w związku z tym pytanie za co są odpowiedzialne obie rzeczy i od czego mogła popękała sprężyna? założyłem nową i nie wiem czy ma być ona bez balota już lekko scisnięta czy luzna?

bodzio1108    166

podejrzewam że od zbyt dużego zgniotu popekala i siłownik puszcza. jeśli nie wymienisz to będą belki luźne nie zbite

Sprzedam:
Schładzalnik na mleko Alfa-Laval 650l

kontakt na pw lub gg

Zibi1994    0

Sprężyna wymieniona, ale teraz pytanie czy dokręcić tą nakrętkę z góry na max żeby sprężyne lekko ścisnęło czy nie ?

Wiadomość z agroFakt.pl

Mucha    5

a ta sprężyna co jest to ona jest jednoczęściowa czy wieloczęściowa?? bo u mnie ta sprężyna składa się z kilku albo nawet kilkunastu takich samych odcinków sprężyny. Posiadam prasę John Deere 590

Dołącz do rozmowy

Możesz pisać i zarejestrować się później. Jeśli masz konto,Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.
Uwaga: Twój wpis będzie wymagał zatwierdzenia moderatora, zanim będzie widoczny.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Przez Mircia26
      Witam!
      Może kto ma podobną prasę jak na zdjęciu. Mianowicie kupiliśmy ją niedawno. Nie ma ona żadnego sterowania elektrycznego, a pytanie dotyczy tego jak i kiedy zaczyna się wiązanie beli. Pan, który ja sprzedawał (handlarz) mówił, ze po ustawieniu wielkości beli na podstawie tych cyferek po lewej stronie wiązanie nastąpi automatycznie?? Ten sznurek, który też jest do startu wiązania służy tylko wtedy gdy np bela jest mała a my skonczyliśmy prasowanie i chcemy pozbyć się tego co jest w prasie?? A jak jest? nie wiem w książce zakupionej na OLX nic o tym nie ma a i jej jakość kiepska. Ktoś ma taką prasę ? Też bez sterownika czy jak to nazywają. Proszę o pomoc

• Przez shiftmp3
      Witam serdecznie, mam  zużyte panewki na podrzutniku cenna dość wysoka moje pytanie brzmi czy ktoś dorabiał takie panewki z jakiegoś materiały ? może teflon  albo coś? 
    • Przez shiftmp3
      Witam serdecznie mam prośbę do posiadaczy prasy JD 550 z odrzutnikiem bel, a mianowicie tam od siłownika klapy idzie płaskownik z otworami, do którego prawdopodobnie jest montowana linka która ma za zadanie podnosić odrzutnik do góry aby bela swobodnie wypadła.  Wiec potrzebował bym zdj jak ta linka ma być poprowadzona aby było wszystko ok i długość. Teraz drugi problem. Nigdy nie miałem styczności z prasa pasowa i jeżeli mam spinki ciut rozerwane i wytarte to muszę je wywalić odciąć kawałek pasa tam gdzie były montowane stare ? i następnie zamontować nowe i będzie dobrze ?  czy trzeba robić wstawkę ?   Pozdrawiam !
    • Przez mateo105
      Panowie  mam problem z prasa gdyz z dnia na dzien przestala dobijac bele. Jeszcze w sezonie zrobilem uszczelnienia na silownikach klapy i napinajcym pasy w warsztacie zajmujacym sie hydraulika lecz nic to nie dalo. Nie dawno wymienilem uszczelnienia(oringi) w rozdzsielaczu lecz tylko troszke sytuacja sie poprawila i nadal slabo dobite bele wychodza. Wiec obstawiam zuzyty zawor regulacji sily zbicia. I Tu panowie mam pytanie czy ktos taki zawor wymienial juz u siebie w prasie i czy ten zawor w linku ponizej jest uniwersalny do kilku modeli?\
      https://www.olx.pl/oferta/zawor-regulacji-sily-zbicia-do-prasy-john-deere-550-545-570-590-CID757-IDfdrw3.html#f6b3474711
    • Przez Dariusz19877
      Witam mam problem z prasą John Deere 580 mianowicie podczas prasowania dość mokrej zielonki balot wychodzi nieforemny, słabo zbity i nie osiąga wymiaru zadanego np Gdy ustawie 120 do balot wychodzi z 90 cm, gdzie może leżeć przyczyna? Spotkał się ktoś z takim problemem? Ciśnienie podczas prasowania dochodzi do 200 bar a podczas owijania spada na ok 165 bar.Dodam jeszcze że gdy zatrzymam się z balotem i obraca się bez podawania masy do wymiar na wyświetlaczu powoli rośnie.
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.