Skocz do zawartości

Polecane posty

Wiadomość z agroFakt.pl

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Famer21
      Witam. Mam pytanie odnośnie nawożenia pola obornikiem. Czy mogę zastąpić obornik jeśli sam nie posiadam z braku hodowli? Kiedyś UG wyszedł na rynek, jako oprysk na słome, który robił z tej słomy coś w rodzaju właśnie obornika, ale nie zdał zadania. Potrzebował bym na 20ha żeby rozwieść po polach.
    • Przez rafal11195
      Witam wszystkich,  kupiłem ostatnio ładowarkę teleskopowa manitou mt732 z 2001 roku. i mam pewien problem, jak jadę i dołożę gazu to osoba stojąca w pobliżu aż odczuwa jakieś wibracje, postaram sie moze nakręcić jakiś film , ale pisze teraz bo moze sie dowiem wcześniej co moze być z nią nie tak
    • Przez peewee1984
      Witam.
      Mam problem z tą ładowarka, bo okazało się, że nie działa przedni napęd. Po rozebraniu przedniego mostu okazało się że z mechanizmu różnicowego jest sieczka, a jedna obudowa łożyska ma wyrwany gwint do ustawiania. Części udało się zlokalizować, ale przy okazji remontu trzeba wlać nowy olej. Mechanizm różnicowy jest wyposażony w wielotarczowe sprzęgło i dlatego chciałbym wiedzieć jaki olej powinienem tam wlać? Gdzieś na kopaczce.pl natknąłem sie na oleje STOU/ UTTO i rożne dodatki którymi można wzbogacić zwykły olej. W związku z tym pytanie:
      -co wlac do tego mostu?
      - jaki olej do tylnego mostu? Tam też bedzie to sprzegło??
      - jaki olej do zwolnic? 
      - moze ktos posiada jakis manual do tego typu ladowarki?
    • Przez dzony9203
      Witam, przymierzam się samodzielnego zrobienia wideł do ładowania balotów (średnica beli oczywiście 120).

Zacznę od wyglądu konstrukcji - ramka (120 cmx50) z wieszakami  i mocowaniami do euroramki. W jej górnej części (nie dolnej) miały by być dwa zęby. W górnej bo dołem zawszę moge dopchać.

Mam chwytak do bel, ale planuje zrobić widły by można było brać dwa baloty na raz.
      Czy ktoś z was pracował takimi widłami, jak wygodne jest samo nabijanie balotów, wożenie i układanie dwóch bel jednocześnie? 
      Czy rozstaw zębów 85-90 cm wystarczy by brać baloty je bez rozerwania sznurków?
      Chętnie wysłucham sugestii i porad w budowie.

Z góry dzięki za rady
    • Przez Maikerus
      Witam. W tym roku prawdopodobnie zaczniemy naszą przygodę z kiszonką z kukurydzy. Przydałoby się zatem jakieś narzędzie, które będzie można uwiesić naszemu 4514 na turze i które umożliwi pobranie paszy z pryzmy i przeniesienie jej do obory. Teraz do sedna: Domyślam się, że ogólnie najlepszym wyborem jeśli chodzi o wybieranie QQ jest wycinak do kiszonki, jednak wydaje mi się, że w naszym przypadku będzie to trochę "przerost formy nad treścią". Mamy małe gospodarstwo (~10 ha ziemi, aktualnie 7 krówek, 2 jałówki i 2 cielaki), Ursus na co dzień jest uzbrojony w widły, którymi podgarnia bądź rozwozi się obornik na polu, przewozi się baloty sianokiszonki/słomy albo inne pierdoły, jak np. wyrwane wcześniej, niepotrzebne drzewka , czy palety z materiałem. Słowem: zestaw 4514+widlak jest zawsze w pogotowiu i do wszystkiego. Chwytak zakładany jest tylko przy prasowaniu i owijaniu sianokiszonki no i jakichś precyzyjnych pracach związanych z ustawianiem balotów w stodole. Generalnie jak można się domyślić chodzi o to, że najlepszy byłby taki sprzęt, który tak jak dotychczas pozwoli na wykonywanie wymienionych wyżej prac, plus będzie się "w miarę" nadawał do przewozu kiszonki z kukurydzy. Myślałem nad krokodylem, takim z gęstymi zębami u dołu i dodatkowymi  po bokach, coś jak połączenie tego (boczne zęby):

z tym (gęstość zębów- małe odstępy):

Rozważałem też łyżko krokodyla, ale nie wiem jak w moim przypadku będzie z jego "uniwersalnością"

Proszę zatem gorąco o weryfikację mojego kierunku rozumowania, za każdą pomoc i wszystkie porady będę bardzo wdzięczny

Edit: Coś pokręciłem z nazwą tematu i nie wiem, jak to zmienić : <_<