Polecane posty

Okolololo    0

Witam. W moim Mf 254s mam dwa wyjścia hydrauliczne lecz nie wiem jak nimi sterować. Po prawej stronie koło siedzenia mam dźwignię (w jedna stronę działa podnośnik a w druga nie). Nie mam po lewej takiej wajchy jak w Mf 255 gdzie mogłem kiprować. Moje pytanie brzmi jak używać hydrauliki aby korzystać z przyczepy z kiprem albo cięgiem hydraulicznym?

Z góry dziękuje za pomoc. Pozdrawiam

Wiadomość z agroFakt.pl

akmaly    273

Na wstępie napiszę że nie wiem jak jest w tym ciągniku, jest to model wykonany przez Landini więc może być sporo różnic w porównaniu z pozostałymi ciągnikami MF z tej serii.

Ale spróbujemy pomóc a może ktoś taki ma i potwierdzi.

Jeśli masz 2 dźwignie do sterowania podnośnikiem jak w MF 255 to spróbuj tą od błotnika przesunąć max do tyłu, natomiast tą od siedzenia daj max do przodu i cofnij o ok 5-10 cm ( w MF serii 100 tak regulowało się wydatek pompy na hydraulikę zew. - przesuwając dźwignię max do przodu był minimalny wydatek a cofając do tyłu wzrastał aż do położenia stałego wydatku ( tyle ile pompa daje ). 

Zrób zdjęcia tego sterowania i dodatkowo jeszcze wyjść hydraulicznych. Są dwa czyli jedna para, stąd też pojedynczy rozdzielacz. Musi być jeszcze pokrętło do przestawiania działania tych wyjść ( siłowniki jednostronnego i dwustronnego działania, w MF 255 jest ono za rozdzielaczem na przewodach co idą do wyjść, w innych MF mogą być przy samym rozdzielaczu, tu po zdjęciach ciężko coś zobaczyć )

Okolololo    0

Dziękuje za odzew. Zacznę po kolei:
Byłem dziś ciągnikiem u kumpla który ma tura i podlaczylismy jego rozdzielacz od tegoż tura do moich tylnich wyjsć i tur działał dobrze. Jak ta wajcha jest w pozycji pionowej to działał podnośnik a jak ja przesunąłem do tylu to działał tur

To jest ta sama wajcha co w poprzednim poście zdjęcia dodawałem.

Co do dźwigni podnośnika to tak: ta od błotnika jakby nie była to tur działał. A ta od siedzenia podczas podłączenia tura była u samej góry (nie sprawdzałem inaczej niestety)

Wyjścia hydrauliczne wyglądają tak

Wejścia hydrauliczne idą z pod tego rozdzielacza(czy jak to sie nazywa)

i wyglada od spodu to tak:

Wszystko niby fajnie ale ja dalej nie wiem jak korzystać z hydrauliki "dwustronnie".

Pozdrawiam i dziękuje jeszcze raz za pomoc.

Edytowano przez Okolololo

Dołącz do rozmowy

Możesz pisać i zarejestrować się później. Jeśli masz konto,Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.
Uwaga: Twój wpis będzie wymagał zatwierdzenia moderatora, zanim będzie widoczny.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Przez Kris6265
      Witam. Tak jak w temacie mam problem z hydrauliką w swoim MF 6265. Przy pługu obrotowym w jedną strone ( w lewo) obraca szybko, płynnie, do końca i pług pozostaje w pozycji roboczej do orki. Zaś na prawo obraca dosyć wolno, a kiedy pług obróci się już do końca po puszczeniu wajchy od hydrauliki, pług obraca się powoli w stronę lewą.. Przypuszczam , że zawór nie zamyka się do końca i  przepuszcza olej do skrzyni ?? Jeśli tak, to moje pytanie brzmi jak dostać się do tego zaworu, jak go naprawić lub wymienić ?? Proszę Wszystkich o pomoc i rady. 
    • Przez Rafalinio
      Witam forumowiczów,
      Jestem posiadaczem kubota l5040 który posiada jak dla mnie trochę mało wyjść hydrauliczych. Chciałbym dołożyć kilka wyjść na innym rozdzielaczu i moje pytanie brzmi czy ktoś na forum posiada taki ciągnik z dodatkowymi wyjsciami lub taki ciągnik z przednim turem żeby mógł mi podpowiedzieć  jak to jest podłączone żeby działało. Chciałbym żeby dodatkowa hydraulika działała niezależnie od oryginalnych wyjść hydrauliznych i chciałbym żeby to było bez dokladania drugiej pompy.
      Proszę o jakieś podpowiedzi.
      Pozdrawiam
    • Przez Ikslis
      Witam mam problem z MF 6280 po zakupie okazalo sie że przy maksymalnym skreceniu kołami świecila sie kontrolka od braku ciśnienia w skrzyni i ciagnik stawał ,gdy tylko troche sie "odpuścilo" ciągnik dalej jechal, przy włączaniu napedu lub blokady również stawał....po wizycie mechaników stwierdzili że słabe pompy wiec jedna poszla do regeneracji a druga została wstawiona nowa...filtry nowe olej też świeży a problem z kierownica jak byl tak jest...dodatkowo po wymianie  czasami na chwile wyskakuje owa kontrolka i chwilowo ciagnik staje...czy jest opcja zeby coś sie zapowietrzyło ? No i co z tym wspomaganiem ? Może ktoś miał podobna hece lub jest w stanie coś podpowiedziec ?
    • Przez AgroRolnikYT
      Witam  wszystkich  . Mam  u siebie problem z hydrauliką w mf i gdy skręce kierownice do oporu zapalają sie kontrolki od zapchany filtrów. Filtry wymienione na nowe. Na wyjściu z tył mam raz 150 bar raz 180 tak jakby szaleje. I dodam że jak mam np 180 i skręce kierownice do oporu to ciśnienie momentalnie spada do 80 bar. W czym może leżeć przyczyna ??  Z góry wszystkim wielkie Dzięki
    • Przez tomek722
      Witam mam problem z hydraulika w MF rzecz polega na tym że gdy podczas szybkiego kręcenia kierownicą czasami przycinka orbitrol (orbitrol nowy). Druga sprawa to gdy podnoszę podnośnik i już beli podniosą się na max do góry to pompa podaje ciągle ciśnienie oleju na siłowniki podnośnika nawet jak się przełączy przełącznik na ehr na neutralny.
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.