Skocz do zawartości

Polecane posty

Okolololo    0

Witam. W moim Mf 254s mam dwa wyjścia hydrauliczne lecz nie wiem jak nimi sterować. Po prawej stronie koło siedzenia mam dźwignię (w jedna stronę działa podnośnik a w druga nie). Nie mam po lewej takiej wajchy jak w Mf 255 gdzie mogłem kiprować. Moje pytanie brzmi jak używać hydrauliki aby korzystać z przyczepy z kiprem albo cięgiem hydraulicznym?

Z góry dziękuje za pomoc. Pozdrawiam

Okolololo    0

inny troche jest... Dodaje fotki jedynej wajchy jaka jest w tym ciągniku.

Edytowano przez Okolololo

Wiadomość z agroFakt.pl

akmaly    195

Na wstępie napiszę że nie wiem jak jest w tym ciągniku, jest to model wykonany przez Landini więc może być sporo różnic w porównaniu z pozostałymi ciągnikami MF z tej serii.

Ale spróbujemy pomóc a może ktoś taki ma i potwierdzi.

Jeśli masz 2 dźwignie do sterowania podnośnikiem jak w MF 255 to spróbuj tą od błotnika przesunąć max do tyłu, natomiast tą od siedzenia daj max do przodu i cofnij o ok 5-10 cm ( w MF serii 100 tak regulowało się wydatek pompy na hydraulikę zew. - przesuwając dźwignię max do przodu był minimalny wydatek a cofając do tyłu wzrastał aż do położenia stałego wydatku ( tyle ile pompa daje ). 

Zrób zdjęcia tego sterowania i dodatkowo jeszcze wyjść hydraulicznych. Są dwa czyli jedna para, stąd też pojedynczy rozdzielacz. Musi być jeszcze pokrętło do przestawiania działania tych wyjść ( siłowniki jednostronnego i dwustronnego działania, w MF 255 jest ono za rozdzielaczem na przewodach co idą do wyjść, w innych MF mogą być przy samym rozdzielaczu, tu po zdjęciach ciężko coś zobaczyć )

Okolololo    0

Dziękuje za odzew. Zacznę po kolei:
Byłem dziś ciągnikiem u kumpla który ma tura i podlaczylismy jego rozdzielacz od tegoż tura do moich tylnich wyjsć i tur działał dobrze. Jak ta wajcha jest w pozycji pionowej to działał podnośnik a jak ja przesunąłem do tylu to działał tur

To jest ta sama wajcha co w poprzednim poście zdjęcia dodawałem.

Co do dźwigni podnośnika to tak: ta od błotnika jakby nie była to tur działał. A ta od siedzenia podczas podłączenia tura była u samej góry (nie sprawdzałem inaczej niestety)

Wyjścia hydrauliczne wyglądają tak

Wejścia hydrauliczne idą z pod tego rozdzielacza(czy jak to sie nazywa)

i wyglada od spodu to tak:

Wszystko niby fajnie ale ja dalej nie wiem jak korzystać z hydrauliki "dwustronnie".

Pozdrawiam i dziękuje jeszcze raz za pomoc.

Edytowano przez Okolololo

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez adrianufo
      witam mam taki problem kupilem agregat z hydropakiem dwu stronnego dzialania czyli dwa przewody i gdy podlacze do ciagnika pod jedna pare zlaczek to nie chce podniesc blokuje silownik olej ten ktory powiniem wyplynac wychodzi na to ze nie ma obiegu przewody malo nie popekaja takie jest cisnienie tak jak by sie jedna szybkl zlaczka nie otwierala w cigniku. powiem jescze ze jak odkrecilem jedna kozcowke z przewodu a druga byla podwieta ko ciognika od podnoszenia to ladnie podnosil tylko ze z tej odreconej lecial olej
    • Przez sparta
      Witam. niedawo zmieniałem olej w mf 3095, dzisiaj dźwigając i spuszczając tylny podnośnik dziwnie skacze, wydaje mi się ze pompa hydrauliczna jest zapowietrzona? czy jest to mozliwe, jesli tak to prosze o jakąś radę jak temu zapobiec. pzdr:)
    • Przez massey3120
      Mam fergusona 3120 95r NIewiem dlaczego ale dynashift nie dziala poprawnie. NIe działa na małych obrotach tzn poniżej 1300 obr i gdy zmienie na zakres A to czuje sie jakby koła sie kleszczyły (blokują np. ciągnik nie zjezdza z górki)? na zakresie D wszystko działa ok (nie blokują sie) Czy możliwe że to wina pompy hydraulicznej? Chociaż podnośnik działa bez zarzutu! Może miał ktoś z was podobny problem? Piszczie co wiecie.... pomocy
    • Przez sam22
      mam ciągnik mf3060 od kilku lat, teraz kupilem prasę JD 590 i zayważtłem, że działa tylko jedno wyjście hydrauliki w jednej parze a w drugiej nie działa żadne. Może ktoś wie co się mogło stać. Piszcie!
    • Przez jarek00722
      Mam pewien problem. Mój mf 3080 pracuje z prasą sipmą do dużych bel średnica 120. Pompa hydrauliczna podnosi klapę a opuszczanie powinno podbić ciśnienie w prasie. opuszczanie klapy wygląda jak by tylko zawór się otwierał a ćiśnienie zchodzi grawitacyjnie. Czy to jest normalne czy może coś padło przy pompie? proszę o odp jeśli ktoś coś wie. Dzięki z góry