Skocz do zawartości
Gosc5080R

Ramka Tura

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Ramka
Gosc5080R    0

Witam 

Ostatnio zgiąłem ramkę w ładowaczu czołowym maki  Zetor .

Gdzie można to naprostować ? I czy da się ją naprostować ? 

Ile mniej więcej by to kosztowało ? 

Jeśli nie to czy da się to zrobić samemu ?

post-166853-0-67959000-1459679269_thumb.jpg 

Edytowano przez Gosc5080R

Wiadomość z agroFakt.pl

G_Siegien    17

Proponował bym odwiedzić jakiegoś doświadczonego spawacza, nie jestem pewien ale nagrzanie w odpowiednich miejscach+młotek powinien w miarę pomóc, ale do pierwotnego wyglądu to nie wróci. Nie jestem pewien czy tak się da, ale tak to widzę. 

asasinator666    106

Może metodą z podnośnikiem hydraulicznym; do tego jakiś mocny dwuteownik i łańcuchy. Powinno pomóc. Palnik do tego też by się przydał.

G_Siegien    17

Przeginanie na zimno jakimkolwiek sposobem mocno zmęczy materiał = osłabi. Po przyjrzeniu się na zdjęcie mam wrażenie, że efektów można szukać nie tylko na ramce- wygląda jakby było coś jeszcze zgięte. Czy sworznie najbliższe ramce są do siebie równoległe?

Gosc5080R    0

Z resztą części jest wszystko Ok 

Ale czy Prasą Hydrauliczną nie było by lepiej ???

Może metodą z podnośnikiem hydraulicznym; do tego jakiś mocny dwuteownik i łańcuchy. Powinno pomóc. Palnik do tego też by się przydał.

Tą metodą próbowałem i to nic nie dało 

Szczere to tego tur kupiłem nie od nowości lecz od osoby której spalił się ciągnik wraz z tym turem. 

Edytowano przez Gosc5080R

kizak    65

Można naciąć po garbie i młotkiem,ale minimalnie długość się zmniejszy,odciąć i zamienić na inną grubościenną,wygięty środek wymienić na inny a do środka rury włożyć następną by było mocniej było i spaw lepiej trzymał,następna opcja naspawać [rozgrzać ] od środka wygięcia i młotem,ale najszybciej we trzech ,trzy młoty i jeden z drugim  trzyma młotem przy końcu łęgu tu gdzie prawie akurat zapina się hakiem,a trzeci nap...... w taki błotek wklęsły do rur by tej rurki  wizualnie nie popłaszczyć.

G_Siegien    17

kizak, wszystko fajnie ale po części się nie zgodzę. Wkładanie dodatkowej rury do środka? Rura grubościenna z ODPOWIEDNIEGO materiału, a nie po prostu grubościenna z nieznanej jakości materiału + dobry spawacz.

Po drugie grzanie spawarką?  Do tego służą palniki !! 

Poza tym się zgadzam, chyba że czegoś co napisałeś nie zrozumiałem poprawnie :)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się